Парламентські вибори 2014

парламентські вибори 2014Через декілька тижнів в Україні проходитимуть позачергові вибори до парламенту, і як кажуть спікери Ради: «давайте визначатись».

Рекомендувати конкретну партію не буду, бо впевнений, що через деякий час всі вони встигнуть осоромитись (як це вже було не раз). Тому коротко напишу що думаю про ту чи іншу політичну силу, а вибір нехай зроблять самі люди.

Привертає увагу те, що на відміну від минулих президентських виборів, ця компанія проходить більш жваво, агресивно, грошей кандидати не шкодують.

Закликають нас «не здаватись», «єднатись», когось «замовили» олігархи. Дехто навіть обіцяє мінімальну зарплату не 7 гривень за годину, а 25. Я не проти, можна навіть пообіцяти 100 за годину, чи 1000. Яка проблема. Інша справа, чи в тих «обіцяльників» є план досягнення таких зарплат.

Пам’ятаю, як на минулих парламентських виборах, одна пані обіцяла зарплату 1000 доларів. Їй хтось каже, що «на твоїх заводах люди не мають такої зарплати». А вона сміється, бо пообіцяти не важко. А потім скаже що опозиція не дала зробити, чи було замало повноважень.

Переконують кандидати нас із біл-бордів, газет, телевізора, інтернету. При цьому, їхні усміхнені обличчя висять не «за дякую».

Ось розцінки за хвилину (!!!) показу на популярних телеканалах:
ІНТЕР 138 600 грн
СТБ 190 920 грн
ICTV 124 553 грн
5 канал 33 259 грн
НОВИЙ 47 988 грн

Одна хвилина – і мінус сотня тисяч гривень з бюджету. Напевне кандидати дуже хочуть нам допомагати в парламенті 🙂

Ще один нюанс ведення виборчої компанії. Маю на увазі соціологічні рейтинги. Кожна партія, яка не проходить в парламент, каже що рейтинги фальшиві, і демонструє свій. Там вона набирає 70%, а ще 30% виборців не визначилось 🙂

Насправді, є соціологічні служби, які зарекомендували свою надійність ще з часів «Кучмістану». Вони не зламались під «пресом» режимів Кучми чи Януковича, то їм можна довіряти.

Я орієнтуюсь завжди на Центр Разумкова та фонд «Демократичні ініціативи».

І як показують їхні дослідження, Верховна Рада стане більш прозахідною. Це стається не тільки через зміну настроїв людей, але й через те, не голосуватимуть прокремлівські виборці Криму та Донбасу. Путін сам себе обманув.

Добре. А ну легенько глянемо на найпопулярніші партії, які рвуться до Ради. Пам’ятайте, що ваша думка може не співпадати з моєю, бо скільки людей, стільки думок. Крім того, кожен володіє різною інформацією.

Радикальна партія Олега Ляшка

Одна із найпомітніших передвиборчих компаній. Увесь інтернет заполонили банери: «олігархи замовили Ляшка», «Ляшко подарував бійцю АТО квартиру». То Ляшко з вилами погрожує сепаратистам, то фотографується на фоні солдатів. З’явилась навіть дивна конференція під назвою «клоуни за Ляшка». Але скоріше всього це провокація конкурентів.

Шкода, що в передвиборній боротьбі активно беруть участь телеканали. Так, 1+1 (власник Коломойський) критикує Ляшка, а ІНТЕР (за яким кажуть стоїть Фірташ) позитивно висвітлює діяльність головного радикала.

Але одразу скажу, що я Ляшку НЕ вірю, і голосувати за його політичну силу не буду.

Інтернет-партія

Це вже якийсь цирк, і не розумію, хто і для чого зареєстрував Дарта Вейдера, Чубаку чи Магіста Йода.

В мене дві версії. Перша – це осміяти і делегітизимувати вибори в нашій державі. А може хтось просто хоче поставити більше своїх спостерігачів на виборах.

Опозиційний блок

Тут довго не буду писати. Ми ж не забули, як їхній тодішній лідер Віктор Янукович навіть в останні дні правління вивозив народне добро (вази, картини, готівку).

Народний фронт

В списку багато достойних людей: учасники АТО, активісти майдану. Та і Яценюк – не найгірший прем’єр в історії України.

ВО Свобода

Не буду за них голосувати. Багато людей втратили довірю в моїх очах. Чого варта тільки Фаріон. Я ще в далекому 2007 ходив на їхні мітинги. І пам’ятаю, як Тягнибок загинав пальці, що вони люструватимуть кучмістів, кадебістів та … комуністів. Те що член їхнього об’єднання була в КПРС – не дуже страшно, бо хто там не був?

Але коли коментуючи твердження колишнього викладача про її членство в КПРС, вона каже: «ця істота, очевидно, на мене тримає образу і знайшла, очевидно, добре проплачений спосіб, аби помститися тупою брехнею», то це вже занадто.

А потім, коли журналісти озвучили всі факти: «я вступила у це лайно винятково з мотивів кар’єрного зростання». Нормально.

Та треба визнати, що там є багато й патріотів. Наприклад то й же Руслан Кошулинський чи Юрій Сиротюк.

Об’єднання «Самопоміч»

Про кандидатів які йдуть списком нічого не можу сказати, але про їхнього лідера Садового я, як львів’янин, дещо скажу.

Його попередники мені практично нічим не запам’ятались («куйбідончики» я не беру до уваги).

Зате при Садовому:

-зробили цілодобове водопостачання. До того воду давали по три години на день зранку та ввечері.

-освітлення вулиць. Я ще пам’ятаю, як повертався ввечері додому темними вулицями. Тепер все освітлюють.

-вікна на усіх поверхах в під’їздах закрили металопластиковими вікнами і зробили ремонт. До цього – «гуляв вітер», і були написи типу «Цой живой».

-центр Львова зробили привабливим для туристів. Такого колись не було.

-у місті регулярно проводяться фестивалі та ярмарки. Це також піднімає імідж та привабливість Львова.

Правий сектор

Це ті люди, які «не словом, а ділом». Зараз беруть активну участь в АТО, і щоденно ризикують своїм життя. Правда про їхнього речника з’явився цікавий матеріал http://k-z.com.ua/ukrayna/ Не знаю, чи це правда, чи замовлення конкурентів.

Блок Петра Порошенка

Тут змогли умудритись в один список включити людей різних політичних поглядів, в тому числі журналістів Наєма та Лещенка.

Але я розглядаю цей блок як непоганий результат. Бо якщо буде президент без своєї більшості в парламенті, то буде біда, і може повторитись ситуація в 2005-2009 роках.

Сильна Україна

Партія Тигіпка. Він колись мав шанс стати хорошим лідером для Сходу. Тепер ніби має шанс пройти в парламент, але це не, та людина, якій я б довірив свій голос.

Партія «Батьківщина».

Не буду за них голосувати. Хоча б тому, що не можна піаритись за допомогою ув’язненої Надії Савченко.

Нагадаю, що на попередніх виборах Тимошенко активно створювала «визвольну армію». Після виборів про цю «армію» мало що чути.

«Громадянська позиція»

Партія Гриценка. Не буду голосувати. Говорить добре, але говорити мало. Тут хороша стаття http://petrimazepa.com/

Інші партії та виборчі блоки не розглядав, бо не беру їх до уваги.

Висновок. Буду обирати серед: Народний Фронт, Блок Порошенка, Самопоміч чи Правий сектор. Ще визначаюсь.

22 коментарі

 1. Треба голосувати за Демократичний Альянс, який якогось х*ра пішов одним списком з Громадською позицією(Гриценком). Всі інші “хороші” партії і так пройдуть.. Ну це звичайно суб’єктивна думка 🙂

 2. А як щодо мажоритарних? То взагалі біда, більшість людей навіть не знають хто балотується по їхніх округах

  • Трохи пройде і негідних людей. Але, думаю, що нова Верховна Рада буде кращою за попередню.

 3. Про Борислава Березу заказуха очевидна, стиль статті видає все. Про Гриценка теж щось подібне, але до нього нема довіри чомусь все одно.

 4. На рахунок Фаріон – в дечому вона для мене є взірцем, але в дечому зовсім навпаки… А люстрація таки буде, закон підписаний =) І, до речі, один з авторів – рівненський свободівець (хороший, толковий дядько). В нас по мажоритарці йде – точно за нього голосуватиму 🙂
  На рахунок того, кому варто дати шанс: Правий сектор, Самопоміч, Громадянська позиція і Свобода (все таки вони навели порядок в раді, а якби ще й більшість мали… =) ). Всі решту (особливо партія Яценука (думаю всі бачили, який він лицемір) себе або вже показали, або взагалі темні конячки для відтягування голосів.
  \\ Підкинув ти мені ідею для посту, напишу на днях собі щось подібне).

  • Фаріон — це словесний термінатор, класна баба. А ці висери коміністичні – відірвані з контексту. Треба пам’ятати завжди чим живуть журналісти, будь-який конфлікт з ними – є заказухою.

 5. Щодо Берези – сам він писав що то фейк, та і якщо придивитись, то на деяких фото годинники взагалі мало подібні. І як то журналісти могли так роздивитись все прискіпливо? Прямо під мікроскопом руки роздивлялись 🙂 Але то таке … заказуха є заказуха.

  Зараз ще раз переконуюсь, що на президенських свій голос я віддавав за правильну людині і зараз панове, 17 номер, як на мене – альтернативи немає. Гадаю ніхто не скаже, що Ярош проект чийсь там і в кінці кінців, він єдиний з лідерів партій, хто реально взяв автомата і забив на передвиборче лайно.

  Добре ти кажеш, Павло, не словом, а ділом довели хто є хто.

  • Сам Ярош розумний дядько. Сподіваюсь вони навели вже порядок всередині партії, бо спочатку (коли ще не була партія) понабирали всіх підряд..(

 6. От якби всіх кандидатів перевіряли на детекторі брехні. Багато б цікавого вилізло.

 7. файна стаття. Цікаво було почитати думку про кожну силу.

  • Не дуже люблю писати за політику. Бо це легкий спосіб посваритись між людьми.
   Але деколи пишу 🙂

 8. Ukraine peoples, we believe in you!!!

 9. Здивувала така широка вилка в розцінках на рекламу на ТБ :\ Звідки інформація така?

 10. Не хочеш 30-секундний ролик про свій сайт на 5-му каналі показати? Грошей з центру зайнятості на то мало б вистарчити 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*