Перелінкування на сайті. Ручками краще

посиланняНіхто не буде заперечувати про важливість внутрішнього перелінкування. Адже по суті, посилання із сторінки свого сайту нічим не відрізняється від чужого. Навіть природніше, бо продажні лінки пошуковими бачать (переважно).

Але зробити перелінковку не є так просто, особливо якщо ресурс має хоча б пару сотень статей.

Тому деякі вебмайстри перекладають цю роботу на плагіни (чи коди) подібних коментарів. Мовляв вони після статті показують посилання на інші цікаві статті по темі.

Я теж так думав до останнього часу. Та виявляється не все так добре. Виявляється (колись не звертав уваги) що всі ці плагіни та коди показують останні повідомлення із категорії (чи по мітках). Наприклад 5 останніх. Якщо ж ви додаєте новий матеріал, то що стається? Правильно, показуються нові, свіжі, статті, а старі «забуваються».

І вони стають без лінків. Це зле. Понятне діло, що вони вже старші, проіндексовані, але все одно це зле.

Можна у цих кодах поставити щоб подібні записи сортувалися не по часу, а рандомно. Але й це проблеми не вирішує, бо кожного разу показуватимуться інші статті. Фактично посилання мигатимуть, а пошуковими таке не дуже люблять.

Йдемо далі. Можна зробити внутрішнє перелінкування із тексту сторінки за допомогою плагінів. Так так, є така штука. Найвідомішим є terms descriptions. Чи ви думаєте що в Вікіпедії то ручками роблять?

Просто вказується слово і сторінка на яку йтиме посилання.

Плагін сканує сайт, і якщо знайде подібне слово, то автоматично ставить посилання на потрібну сторінку.

Все супер, але в мене чомусь вже на двох темах неможливо виставити ліміт перетворень. А це не є добре, коли зі всіх слів, наприклад, «сайт» йтиме посилання на певну сторінку.

Пошукові системи можуть сприйняти це за спам, і зменшити вплив посилання. Крім того, якщо у вас багато сторінок та термінів, може збільшуватися час завантаження сайту.

То що робити? Переліковувати, але ручками. Даєте в пошук фразу під яку писалася стаття, обмежуєте пошук тільки своїм сайтом, і тиснете «enter». Гугл чи Яндекс самі покажуть вам з яких сторінок (і фраз) слід поставити посилання на вашу сторінку. Ось тут більше про це.

Краса! Тільки трохи довго і нудно. Але іншого виходу я не знаю.

Ну або постійно купувати посилання, що також дорого і не завжди аж так ефективно (бо різні є площадки, і з часом заспамлюються).

2 коментарі

  1. А я раніше думав що плагін “Новини по темі” призначені для користувача, щоб той ще щось почитав 😀
    Відносно недавно дізнався що це для перелінковки також 😀 А перелінковку завжди робив всередині тексту по можливості, коли це доречно 🙂

    • Він і для збільшення переглядів також.
      Але ж кажу, що ці посилання динамічні, а пошуковики таке недолюблюють. Тому краще робити руками із тексту статті.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*