Плагін для внутрішнього перелінкування

плагінПлагін для нутрішнього перелінкування. Цей матеріал повинен прочитати кожен вебмайстер, який не знає про існування плагіну для спрощення внутрішнього перелінкування. Мушу визнати, що я сам тільки зараз дізнався що такі є. Переконаний, що більшість блогерів про нього не знають. Звідки знаю? Бачу їхні сайти. Але про все по-черзі.

Те, що для просування більш-менш конкурентної фрази потрібні посилання на дану сторінку зрозуміло і без мене.

Те  що, в принципі, внутрішні посилання нічим не відрізняються від зовнішніх також не секрет.

Те, що вагу посилань із однаковим анкором пошукові системи можуть занижувати також всі знають. Наприклад,  посилання із меню мають понижаючий коефіцієнт.

Всі сеомайтри сходяться на думці, що найкраще для сайту, це отримувати посилання із тексту статті. Чудово! Але чи ви пробували перелінкувати пару сотень сторінок на своєму ресурсі? А я це робив! Йшло на таку справу пару днів, і скажу чесно – очі вилазять.

Та вже аж тепер я випадково знайшов плагін для WordPress, який дозволяє увесь цей процес автоматизувати. Після того знайшовся ще один плагін…
А ви думали що Вікіпедія та Ктонановенького вручну перлінковують? Я також так думав 🙁
Тепер про плагіни.

Перший називається Terms Descriptions.

Встановити його легко, достатньо в панелі адміністратора вибрати «плагіни» і «додати новий». Після цього активуйте його.

Тепер в панелі інструментів у вас з’явиться опція «Терміни». У ній же клікаємо на «Терміни». Перед нами відкриється ось таке вікно:Terms Descriptions

Прийшов час розповісти про роботу плагіну Terms Descriptions. В поле «Термін» ви вводите усі ключові слова та фрази, по яких просуваєте ту чи іншу сторінку. В поле «ссылка» ставите адрес поста на яку вестимуть посилання. Кожне слово розділяєте вертикальною рискою. Можна також ставити посилання не тільки поста, але й сторінки, чи взагалі зовнішній ресурс.

Після цього натискаєте на кнопку «Добавить термин».
І таку операцію слід проробити із усіма іншими сторінками.

Коли дану роботу закінчили, натискаємо «Обновить ссылки на термины». І тепер увага: плагін сам з кожного вказаного вами слова поставить посилання на дану сторінку. Скільки б сторінок не було на ресурсі. Супер!

Щоб вказати яку кількість ключових слів слід перетворити на посилання натискаємо «настройки». Відкриється таке вікно:налаштування Terms Descriptions

1 – вибираємо в яких текстах слід перетворити слова на посилання: текст статті чи/і коментарі. Я коментарі не чіпаю.

2 – скільки ключових слів на одній сторінці перетворити. Якщо поставити, наприклад, 5, то всі слова «сайт» будуть перетворені на посилання на дану сторінку. Як ви розумієте, це не є добре. Тому ставимо 1.

3 – Скільки ключових слів та фраз перетворити на усьому сайті на дану сторінку. Як поставити -1, то будуть перетворюватися всі слова, які зустрічаються на сайті. Не варто ставити більше 5-7.

4 – чи варто враховувати посилання поставлені вручну. Я б галочку залишив.

5 – чи додати тайтл до посилання. Нехай буде галочка, це корисно.

6 – можна зробити так, щоб посилання виділялось жирним чи підкресленням. Тут вже дивіться самі чи вам це потрібно.

7 – чи перетворювати в посилання ключові слова в архівах.

8 – чи потрібно щоб при натисканні на посилання нова сторінка відкривалась у новому вікні. Часто це роблять щоб збільшити час перебування відвідувачів на сайті. Знаменитий ктонановенького таке практикує.

9 – ну і натисніть «изменить» щоб зберегти внесені зміни.

Тепер коротко про плагін SEO Smart Links.

Він працює подібно до розглянутого вище, правда трохи дивно шукає ключові слова. Якщо ви наприклад вказали ключове слово «сайт» то плагін поставить посилання зі слів що містять склад «сайт». Наприклад, поставить посилання сайтів із виділеної мною частини. Крім того, плагін не русифікований.
Також, тут по-іншому прописуються терміни. Ключові слова розділяються комами, а адрес сторінки пишеться після них. Наприклад ось так: сайт, створити, сайтів, http://pavlofox.net/yak-stvoryty-sajt/

Так що нам більше підходить Terms Descriptions.

Тепер про недоліки.
У мене дані плагіни коректно не запрацювали. Точніше все зробили добре, але не можна було регулювати кількість перетворень термінів у посилання. У мене всі слова «сайт» по всьому ресурсі ставали посиланнями на одну сторінку. Як ви розумієте, Гуглу таке не сподобається.

Можливо у плагіна був конфлікт із моєю темою, можливо із встановленими плагінами.

Також, врахуйте, що при видалені плагіна чи його деактивації, зникнуть всі посилання ним проставлені.

В будь-якому випадку, якщо плагін Terms Descriptions у вас «запрацює»  – користуйтесь на здоров’я. Дійсно «на здоров’я» бо він вам його збереже.

Якщо будуть запитання, то я готовий відповісти в коментарях. В тому числі як налаштувати плагін SEO Smart Links.

7 comments

 1. Потужна річ, має навантаження серйозне давати, чи ні?

 2. Десь читав що він досить важкуватий, сам не оціню.
  Але ж не робити внутрішнє перелінкування вручну. Якщо плагін коректно працює, звичайно.

  • Його перевага лише в тому, що не потрібно редагувати буде старі публікації.
   А у нових публікаціях – не бачу важкості перелінковку ставити ручну. ВП досить зручний інструмент має для цього.

 3. А як вын працює з анкорами? Адже посилання – посиланням, та анкорування не менш важливе.

  • Там якраз на анкорах все побудовано. вводиш анкор і посилання яке підставляти. І, якщо у статті зустрічається слово, що співпадає з анкором – воно огортається посиланням.
   Дуже легкий скрипт насправді, його можна і без плагіна написати. 

 4. Це непогана штука, спробувати варто точно.
  Наприклад, просуваєте сторінку “як вивчити англійську” і додаєте терміни: “вивчити|вивчати|англійську|англійська|навчитись|легко” і поставити щоби вели на потрібну сторінку.
  І плагін шукатиме вказані вами слова і ставитиме з них посилання на сторінку, яку забажаєте.
  Тільки потрібно подумати яку кількість посилань ставити. Бо що за дуже, то не здорово.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*