Платити чи ні за курси та програми?

інтернет грошіПлатити чи ні за курси та програми? У цій статті викладу свої думки про авторське право в інтернеті і чи можна завантажувати безкоштовно платні програми та відеокурси.

Пишу статтю після того, як купивши платну тему для WordPress за 70 баксів отримав разом з нею ще й проблеми. Бо виявляється вона не така вже й швидка, крім того, виводить подібні записи із зображеннями різних розмірів (для старих постів). В результаті мені прийшлось за допомогою плагіну Regenerate Thumbnails зробити мініатюри.

Оскільки записів було багато, то і до них мініатюр було із 500. В результаті зросло навантаження на хостинг і сайти були недоступними протягом цілого дня! Та добре, я вже це перетерпів і в результаті отримав мініатюри для кожного запису. А тепер приходить мені повідомлення що можна обновити тему, я це зробив. В результаті «злетіли» мініатюри. Виглядає ось так коряво.8679789

Тепер мені що, знову цілий день робити ті мініатюри? Ось так. І викидати тему не хочеться, бо заплатив півтисячі гривень, і працює не ідеально. Як чемодан без ручки: і нести тяжко, і викинути шкода.

Проблем і так вистачає: статті регулярно кидай, копірайтерів знайди, посилання дістань, перелінкуй сам, там Яндекс не хоче індексувати, а тут ще із темою проблеми.

Зате зробив все «правильно», купив тему, не скачав десь зламану чи безкоштовну. А якби скачав, то викинув би і взяв другу. А так хто мені поверне гроші, витрачений час та нерви?

Так само із тими відеокурсами: не скачуйте, а платіть за них гроші. А подивишся на ті курси (недешеві, до речі), а вони гроша ламаного не вартують. І якщо я їх куплю, хто поверне мені мої гроші? Наштампують тих курсів, і бояться щоб в них скачати. То робіть якісно, щоб не шкода було гроші заплатити.

Тепер про програми. Всі знають що Windows постійно бореться з піратством. Бореться, але якось «дозовано». А знаєте чого? Читав що в якійсь з Азійських країн (вроді Індія чи Пакістан, не пам’ятаю вже) жорстко взялись за використання неліцензійних Windows. Знаєте що після цього сталося? Правильно, народ дружньо перейшов на Linux. А згодом би і виробники програм підтягнулись, і наробили б програм під цю систему. Тому у Windows спохватилися і вже борються з піратами «дозовано». Понятне діло, що більшість не захоче платити 100 доларів за операційну систему. Якщо хочуть щоб ми встановлювали, нехай корегують вартість із рівнем наших зарплат. Що для американця 100$, а що для нас.

Ще одне, майже на кожній електронній книзі пише що це тільки Вашого користування, і її не можна передавати іншим особам. Дивно, а якщо я купив паперову книжку, то я її також не можу дати другові почитати?

От такі-то фірмачі, всі хочуть грошей, і чим більше. Я не проти, але робіть сервіс, і щоб була можливість повертати неякісну річ. Навіть із прочитаних книг, своєї ціни вартують одиниці, а як мені повернути товар що не сподобався?

В книгарні хоч можна заглянути в книгу і приблизно оцінити якість написано.

От така зла стаття сьогодні  вийшла. Можливо якщо я буду на іншій стороні, то по-іншому і подивлюсь на проблему.

3 comments

 1. На рахунок тем – повністю погоджуюсь, я особисто купую теми в одного розробника, якого вже перевірив часом.
  На рахунок курсів – також відповідь однозначно, купувати, по одній простій причині – якщо не купите, а завантажите – нічого робити не будете, не шкода, воно ж на халяву. Я більш як впевнений, що з усіх хто завантажив мої курси – дай Бог щоб відсотків 10 щось робили.
  Друга справа в якості, зараз в усіх в очах гроші і нахапавшись вершків починають штампувати ті курси.

  • Та стаття написана на емоціях, бо я дійсно цілий день промучився із тими мініатюрами до зображень.
   А з тим, що платні курси більше спонукають до дій – згідний. До речі, записався на сео марафон до одного хлопаки за 200 грн. Побачимо що з того вийде, зайва інформація ще нікому не зашкодила.

 2. 1. І справді так виходить, що коли заплатив то більша мотивація. 
  2. На рахунок вінди, – чиста правда.
  3. Хочеш якісно і так як треба тобі? – Зроби сам. (Саме так і створив шаблон для Інфо-Світу”, хоч і простий, але те що я хотів).
  \\ І до речі, я на лінус перейшов не через ліцензії чи т.п., а тільки через надмірну цікавість) з того часу і сиджу на ньому (мінт). Правда зараз змушений на вінді сидіти, бо моде київстаровський, а там прога тільки для вінди, Більше того, з лінуксом він не дуже дружить…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*