Плоди

Пенсіонери, страші, люди, параПо телевізору я дивлюсь тільки серйозні боксерські і футбольні змагання, а також біатлон. Під час перегляду останнього, звернув увагу, що серед вболівальників дуже багато пенсіонерів. Сидять ці норвежці чи німці, одягнути в яскравий одяг і безтурботно махають прапорцями.

Коли на це дивлюсь, то згадую наших пенсіонерів: бідних, гнаних водіями маршруток, хворих, без серйозної допомоги держави…

А потім прийшла думка, якої я злякався, і відкинув. Але тепер думаю, що щось в тому є: НАШІ ПЕНСІОНЕРИ САМІ ВИННІ, ЩО ТАК ЖИВУТЬ.

Стареньким датчанам, фінам, шведам, канадцям чи німцям хороше суспільство ніхто не подарував. Ніхто не скинув із Марсу їм мільярди доларів; а вони самі працювали, навчались, не брали і не давали хабарів, не труїли мозок алкоголем, не хотіли голосувати за мудаків на виборах.

І в результаті тепер пожинають плоди своєї праці.

Виходить так, що наші пенсіонери, у свій час збудували таке суспільство, яке … яке вже є.

Так само і моє покоління, на старість буде жити в тому суспільстві, яке ми збудуємо.

Не знаю, але останнім часом де не поїду, скрізь бачу гори сміття: обабіч доріг, в парках, біля озера, в інших місцях відпочинку. І таке враження, що ми не вчимось на помилках попереднього покоління і готуємо собі ту саму долю.

Зле…

15 comments

 1. Думаєш якби шведський пенсіонер народився на місці українця він був би іншом? Або якби українець народовся на місці шведського пенсіонера він був би українцем? Місце народження не є нашим вибором, звинувачувати в тому, що людина народилась в іншому оточенні з іншими умовами – не справедливо.

  Формування суспільства, як і кожної з особистостей є еволюційною річчю. На нас впливає безліч факторів, якщо ці фактори не сприйятливі – то імовірність того, що ти виростеш “хорошою” людиною зменшується в рази. Якби на тебе не вплинуло щось через що ти почав читати книжки – яким було б твоє життя?

  • “Думаєш якби шведський пенсіонер народився на місці українця він був би іншим” – був би подібним до нас. Якщо один. А якщо усіх шведів переселити у наші умови (стан економіки, ресурси, сусіди) – то років за 20-30 вони б вже тут створили Швецію.
   Я пишу не про конкретного пенсіонера чи представника інших частин населення. Я про суспільство в цілому.
   Якийсь народ свого часу добре “попрацював” – і тепер насолоджується своєю працею. І навпаки.

   • Щось вплинуло на цей народ, що вони добре “попрацювали”? Чи ні з того ні з сього вони вирішили це зробити?)

    Всі фактори які на нас вливають формують нашу “особистість”, тобто якщо комусь колись випадковим чином попались кращі умови і завдяки цьому вони стали більш “продвинутішими” – не їх заслуга.

    Як і не наша заслуга в тому, що ми почали робити сайти. На нас вплинув певний стимул і саме завдяки ньому ми почали їх робити. Якби Віктор не скинув мені відео Беляєва – то я можливо навіть не знав би, що на сайтах можно заробляти.)

    Так само і суспільство, якщо немає потрібних умув і стимулів – воно саме по собі не виросте.)

    • “Якби Віктор не скинув мені відео Беляєва – то я можливо навіть не знав би, що на сайтах можна заробляти.” – а якби я Віктору не скинув відео Бєляєва… 🙂
     А по суті – тут можна дискутувати довго. Але факт, що наприклад, переможена Німеччина тепер в рази краще живе ніж ми, які її перемогли.
     Значить змогли якось, чи хотіли більше. Чи якісь фактори, як ти кажеш.

     • Саме так причинно наслідковий ланцюжок, який формує наші рішення і життя.)

      Ми не хочемо просто так – є стимули які формують наші бажання.)

      Дотепно те, що один англічанин говорив, про те, що війну виграла Англія, а не СРСР 😀 Його поясненням було те, що не можна виграти війну не виходячи з дому.) Доля правди в його словах є.)

 2. Я не впевнений на 100% у цій версії, це як варіант, до якого схиляюсь на даний момент. Бо як ти перевіриш?

  • На демократичних виборах в Германії 1933 року відбулись демократичні вибори, завдяки яким до влади прийшли нацисти. Чи люди могли знати, які будуть наслідки? Вони винні в наслідках до яких привів їх вибір?

   Ми вибираємо найкращий варіант оснований на нашому минулому досвіді, чи винна дитина яка народилась в бідній сім’ї, що стала злочинцем? Якщо ні то чому дорослий, який дивиться на свій минулий досвід – винний?

   Важко прийняти в те, що всі наші дії – це реакції на стимули, адже тоді ми не маємо свободи волі. Але якщо ми знаємо як працює наш організм – то з допомогою цього досвіду можемо впливати на нього.)

 3. Купи мусору – це жидо масони вивозять абож рептилоїди, не звинувачуй наших людей))) І взятки дають не наші люди, а ілюмінати… Думаю ти зрозумів про, що я…
  remix2903 – правильно ти замітив, ми продукт культури і міркуєм в її рамках, я вже давно переконався в тому, що ми біороботи які підаються програмуванню…

  • Саме так, тому не має сенсу звинувачувати механізм, який відповідає на стимули.) Це те саме, що сказати “Ти винний в тому, що опинився не в тому місці і не в тому часі”. Те що в нас “кращий” життєвий досвід не дає права звинувачувати інших в тому, що вони “погано” сформувалися.)

   • Правильне програмування приведе до розквіту націїї. Павлові статьї як елемент програмування…

    • Припустимо медсестра з ЗП 2000 грн прочитає статтю Павла, подумає “так, дійсно Павло правий”. Тут їй дають взятку 100 грн, вона згадає статтю Павла і про своїх дітей, яким треба купити речі до школи, що вона вирішить?

     Так можливо на декого з кращими умовами стаття вплине. Але якщо ці умови зміняться – то перепрограмування не допоможе. Тому потрібно розуміння, а не факт того, що це робити “погано”.

     Але згідний, такі матеріали впливають корисно на людей.)

     • Просто програмування повинне бути комплексне)) Нехай ця медсестра перестане дивитись телевізор, читати безглузді пабліки, гортати фото в соц. мережах, і замість цього почне освоювати веб. дизайн, копірайтинг і т.д… думаю проблема низької зарплати і вимушеність брати взятки відпаде зразу…

 4. Просто якщо людям впарити ідею детермінізму, відсутності свободи волі то в світі ужас який буде…

  • Побачимо, парадигма постмодерн набирає оберти і цьому сильно сприяє інтернет. Ми переходимо в етап інформаційного суспільства.

  • “Нехай ця медсестра перестане дивитись телевізор, читати безглузді пабліки, гортати фото в соц. мережах, і замість цього почне освоювати веб. дизайн, копірайтинг і т.д” – без стимулів до цього вона не зможе змінити становище.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*