Порада маркетологам

бізнес, графікНе всі підприємці та маркетологи розуміють значення інтернету та його можливостей. Дехто ще по-старому набирає номери клієнтів навгад та  телефонує в надії отримати нового клієнта. Не вступатиму в суперечку, можливо така техніка ще працює. Але точно дратує, і має низький ККД.

Тому потрібно використовувати нові технології, адже «21 век на дворе».

Що робить секретарка чи менеджер підприємства якому потрібно організувати доставку обідів на підприємство? Може ходить та обдивляється об’яви  порозклеювані по під’їздах чи стовпах? Може купує рекламні газети? Ні! Відкриває Google і вбиває в поле пошуку: «доставка обідів». Ну чи я кажу не правду?

От де потрібно зосереджувати основні зусилля!

Але як це зробити з мінімальними зусиллями? Одним із найкращих рішень є дати контекстну рекламу https://accounts.google.com  Але попросіть допомоги спеціалістів, бо самі “спустите” всі гроші зараз і не отримаєте ефекту.

Це оптимальний варіант по співвідношенню «ціна-якість». Та можна піти ще одним шляхом, і рекламуватися в популярних блогах (я не про свій – там ще працювати треба).

Чому саме в блогах? Бо їх авторам, як правило, читач довіряє більше ніж порталам. Чому так? Тому що в блогах автор пише переважно сам (а не копірайтер як на порталах) і від свого імені.

Ну ми так і робимо, – скаже якийсь маркетолог. Дійсно, часто приходять листи із пропозицією розмістити рекламний матеріал (я маю пару сайтів). Але так не дуже ефективно. Чому? Бо автор, як правило розміщує із поміткою «на правах реклами».

Якщо не дає такої помітки, то ви це зрозумієте пару абзаців, що це писав не автор блогу, а копірайтер. Відповідно довіра до такого тексту є невисокою. Особисто я відмовляюсь публікувати такі рекламні статті (в крайньому разі поки-що).

А як правильно? Дайте блогеру безкоштовний абонент на день (чи тиждень – нічого не станеться) в спортзал, тир, боулінг, і нехай напише (сам) відгук. Як що сподобається, звичайно.

Приведений вище механізм використовують в рунеті, в нас щось масово такого «не наблюдається». От є популярний сайт Воробуса http://vorobus.com/  відвідуваність 1000-3000 чол. щодня. Та дайте йому покористуватись якимсь гаджетом, і в разі позитивного відгуку залишіть йому, чи оплатіть обід в барі чи ресторані. Не збіднієте, зате отримаєте хорошу рекламу.

Знаю, знаю, що багатьох не переконав. Вони думають що сео компанії і так їхній сайт просунуть в пошуку.

Та Google постійно розвивається, і куплені посилання давно бачить. І все важливішими стають поведінкові фактори. От тому то, на запит «друк флаєрів» в першій трійці мої стаття «друк флаєрів в друкарні 50 копійок». І це при тому, що на неї не купував ні одного зовнішнього посилання! Бо людей в першу чергу цікавить досвід використання звичайною людиною, а не ваші тексти написані дорогими копірайтерами.

Так само моя стаття про електронну книгу Wexler Book T7206, в результатах пошуку Гугл стоїть третьою, а сайт rozetka.ua – четвертою! Це у львівській видачі на момент написання статті. Там ж така конкуренція, ці сайти “нешуточно прокачані”, а все одно по деяких запитах  програють таким маленьким ресурсам як мій.

А чому так? Бо люди люблять читати відгуки, а вже потім купують річ. Але чесні відгуки, написані такими самими людьми а не копірайтерами на замовлення.

Добре, на сьогодні вистачить, думаю, інформації для роздумів дав.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*