Що люблять пошукові роботи

пошуковий робот

його краще не злити 🙂

Про пошукове просування сайтів написано сотні книг та тисячі статей. Та є в мене бажання додати ще один матеріал. Намагатимусь не писати банальні і непотрібні речі, а тільки «по дєлу».

Думаю, щось із написаного вам точно згодиться. Поради даю не групуючи, без порядку.

Шаблони для сайтів

Не варто починати ґрунтовно вивчати програмування, щоб зробити свій шаблон. Все одно з першого (і другого) разу вийде неякісно. Краще купити (нехай і в складчину) хороший шаблон зроблений професіоналом. Особливо багато якісних шаблонів зроблено в буржунеті (вони в цій сфері попереду).

Зверніть увагу, наприклад, на сайт http://themeforest.net/.

А можна на початку встановити безкоштовний шаблон з офіційних сайтів.
Тільки будьте обережні, із «ламаними» шаблонами. Як правило вони мають зворотні посилання, а деякі навіть віруси.

Повинна бути мобільна версія сайту. Третина користувачів заходять в інтернет з мобільних пристроїв. Не потрібно їм в цьому заважати.

Величина текстів

Про це постійно дискутують, але я думаю, що текст повинен бути довжиною не менше 3000 знаків без пробілів. А ще краще – 5 000-10 000 знаків.

Таким чином повністю розкривається тема, і по низько- та середньочастотних запитах можна вийти в ТОП пошукових систем без купівлі зовнішніх посилань.

Якщо тексти якісні, і відвідуваність зросте, то читачі самі будуть ставити посилання на ваш сайт. Особливо із соцмереж.

Оформлення текстів

Статті не повинні виглядати як прямокутник суцільного, дрібного тексту. Таке ніхто не буде читати.

Повинні бути 2-4 підзаголовки. Кожні 3-4 речення – новий абзац.

Не забувайте про підкреслення, цитування, списки, таблиці, виділення жирним шрифтом. Але в міру. Тут головне не перестаратись.

Використовуйте оптимальний розмір шрифту (в мене 16 px) та їх гарнітуру (без засічок).

Ілюстрації

Обов’язково включайте в статтю хоча б одне зображення. В ідеалі – для кожного підзаголовка. Я запримітив, що чим більше зображення в тексті, тим краще вона ранжується пошуковими системами.

При цьому дивіться, щоб зображення були оптимальних розмірів для публікації в інтернеті. Інакше сторінка буде довго завантажуватись. Таке не сподобається ні відвідувачам, ні пошуковим системам.

Не робіть посилання із статей на зображення (спливаючі вікна). Адже вихідний лінк забирає вагу сторінки, яка так потрібна при просуванні в пошукових системах. Тому ставте зображення так, щоб при натисканні на них нічого не відкривалось.

Буде добре, якщо вставити в статтю 1-2 хороші відео по тематиці написаного. Це дозволить повніше розкрити тему і затримати довше читача.

Посилання

Обов’язково робіть внутрішнє перелінкування із слів у тексті. Це дуже сильний прийом, який дійсно працює. Правда трудомісткий, і якісно його замінити нема чим. Тільки ручками.

Слідкуйте, щоб не було посилання із однієї сторінки, на ту саму. В мене колись в шаблоні із назви сторінки йшов лінк на неї ж. Гугл таке не любить.

Для старту проекту можна купити кілька десятків якісних посилань. Але бажано купувати не на біржах (там проекти-донори просто «вбивають»), а писати напряму власникам хороших сайтів. Це дорожче і трудоємко – зате надійно і якісно.

Дуже обережно ставте посилання на сторонні ресурси. Особливо, якщо вони не викликають довіри. Але повністю уникати відкритих посилань на чужі ресурси не варто. Можуть запідозрити, що ви штучно нарощуєте вагу сайту. Ставте на ресурси, яким Гугл і так довіряє (типу Вікіпедії).

Оптимізація під пошукові запити

Ще років 5-7 тому, можна було в текст багато разів написати ключову фразу, і ваш текст у ТОПі пошукових систем.

Зараз пошуковики стали розумнішими, і за переспам можуть наказати. Тому, на мою думку, достатньо 1-2 рази включити в текст точну пошукову фразу, і 1-2 рази змінену. Не більше.

Не забувайте, що Гугл з кожним роком стає «розумнішим». Потім доведеться переписувати всі тексти. Тому слід вже працювати на перспективу.

Код сторінки

Пошукові роботи бачать сайти не як люди. Натисніть разом клавіші «Ctrl» і «U», щоб побачити те, що бачать пошуковики.

Бажано, щоб коду (скриптів, віджетів, і т.д.) на сторінці було менше, а тексту статті більше.

Буде добре, коли в коді буде мінімум помилок. Перевірити можна тут http://validator.w3.org/ .
Але не переживайте, якщо є декілька зауважень. В самих пошуковиків не все валідне.

Просто поставте хороший шаблон із надійного джерела, і все буде добре.

Швидкодія

Чим швидше завантажується сторінка сайту – тим краще.

Я знаю такі способи пришвидшити завантаження сайту:
-якісний шаблон

менше плагінів, скриптів, віджетів

-оптимізовані зображення для публікацій у WEB
-невеликі сайти можна реалізовувати без двигунця, на простому HTML.

Перевірити швидкість завантаження сайту, та отримати поради від Гугла можна тут https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ .

Тексти

Потрібно намагатись писати цікаво, із мінімальною кількістю «води». Не робіть надто довгі речення (менше 17 слів), замінюйте довгі та складні слова на простіші. Якщо без втрати змісту можна вилучити слово з тексту – вилучіть.

Пишіть в першу чергу для людей, а не для пошукових роботів.

Статті провинні бути джерелом інформації та фактів.

Обов’язково перевіряйте граматику в текстах. Текст із помилками викликає малу довіру. Та й пошукові системи вміють знаходити граматичні помилки.

Пишіть під пошукові запити

Якщо скласти семантичне ядро, і кожну статтю оптимізувати під пошуковий запит, то популярність ресурсу швидко збільшуватиметься.

Писати без семантичного ядра можна в блозі (персональному чи корпоративному). Тоді головними читачами будуть не так відвідувачі з пошукових систем, як постійні «клієнти».

Переспам

Намагайтесь, щоб назва сторінки (title), назва статті та адреса сторінки були різними. Адресу сторінки бажано зробити коротшою. В мене були випадки, коли купуючи посилання, довга адреса сторінки обрізалась, сайт не відкривався. Те саме було, коли хтось добровільно ділився лінком.

Як це виглядає на практиці

Наприклад, стаття на тему створення сайту для початківців. Я б тепер робив так:

Назва статті: Створення сайту для початківців

Title: Створення сайту самостійно

Адреса сторінки: stvorennya-saitu.

Гугл повинен довіряти

Намагайтесь, щоб Гугл вам довіряв. Для цього не слід обманювати. Якщо сторінка про безкоштовне створення сайтів, значить має йтись у статті саме про “безкоштовне”. Чи фото в матеріалі підписане як “інтернет”, значить має бути зображене щось такої тематики.
Бо пошуковик вам довіриться, і видасть користувачу вашу сторінку чи картинку. А там не те зображено що ви “обіцяли”. Виходить що Гугл обманув користувача, а ви його. Здогадайтесь з трьох разів, як при такому регулярному обмані пошукова система відноситиметься до вашого сайту. Ось це і є відсутність трасту (з англійської “довіра”).

 P.S.Написане вище – моя думка. Не гарантую, що все 100% правильно. Тим більше, що з часом в деяких питаннях своє бачення можу змінити.

2 коментарі

  1. А ще бажано писати від першої особи – тобто, не просто передавати інформацію, а подавати власний досвід. Не знаю, чи фільтрують це пошукові роботи, але люди однозначно сприймають краще.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*