Пошукові системи і блоги

комп'ютер, робоче місцеЗвернув увагу, що пошукові системи (як Яндекс так і Гугл) погано відносяться до блогів, і неохоче ставлять на хороші місця у пошуковій видачі.

Наприклад, пишеш хорошу статтю на певну тематику (наприклад, спорт, інтернет, огляд книги чи політика), окрім опису даєш свою думку, приклади із власного життя. Виходить на 3-4 тис. знаків і це без “води”.

І після цього твоя стаття десь на 2-4 сторінці видачі, а рерайт на 2-4 абзацики, відомого новинного видання у ТОПі.

А як робляться ці рерайтики? Є копірайтер чи контент-менеджер на ставці, і йому за день потрібно написати цих новин пару десятків, щоб отримати свою зарплату. І він прочитає в конкурента, змінить трошки слова, і видає своїх пару абзаців.

Там нічого нема, ні відношення автора до новини, ні подібних прикладів із життя, ні прогнозів.

Але цей огляд ціниться пошуковими системами. Я як читаю такі огляди на різних сайтах, то таке враження що їх синонімайзерами розмножують — майже нема нового, все повторюється із сайту на сайт. Тому і виходить таке: http://projects.platfor.ma/komisar-feik/ .

А блогер нехай пише з помилками, неправильно будує речення, текст не “вилизаний”, але цікаво читати, бо видно що в текст вклали частинку “душі”.

До речі, я підписаний на багато блогів і сайтів, але відписався від Лайфхакера. Так, там багато статей, постійно пишуть, і навіть імпонує патріотична позиція засновника. Але не цікаво читати десятки тих статей типу: “10 способов….”, “7 причин…”.

От такі справи.

А ви як думаєте, чому пошуковики недолюблюють блоги? Може Гугл вигідно, щоб люди переходили в соціальні мережі, типу його Google+, а не писали в автономні сайти?

7 comments

  1. Яка вигода від цьогу пошуковим системам?) Думаю попит народжує пропозицію.

    • Вони повинні давати користувачеві максимально корисну інформацію. А рерайтик на 3 абзаци цим не є. Нехай і розміщений на трастовому сайті.

      • Зазвичай в ТОП-5 я отримую всю потрібну інформацію. Можливо в оригінальних авторів гірше оформлення, перелінковка, розподіл ключів, структура і тд…

  2. Підкину тобі ідею для наступноі статті: напиши список блогів, які читаєш. Мені от буде цікаво почитати і модливо навіть поповнити свою читалку парочкою нових фідів…)

  3. Писати все під ключі і буде щастя =)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*