Перевірка позицій сайту із Key Collector

програма Key CollectorЛюдям, які займаються просуванням сайтів в пошукових системах (сеошникам) постійно слід моніторити позиції своїх та чужих ресурсів.

Зробити це можна як онлайн сервісами, так і за допомогою спеціалізованих програм. Перевіряти можна як платними способами, так і безкоштовними.

Я для себе обрав спосіб перевірки позиції за допомогою програми Key Collector (колись придбав). Програма хоч і платна, але повинна бути в арсеналі сеошника, який більш-менш професійно займається просуванням сайтів.

Основне її призначення – створення семантичного ядра. Але також нею можна шукати релевалентні сторінки чи моніторити позиції сайту. Ось саме як дивитись позиції сайту покажу в цій статті.

Точніше, як я це роблю я.

1.Створюємо новий проект (1) і даємо йому назву.

Якщо ви раніше створили проект, то його відкриваємо (2).Key Collector перевірити позиції сайту

2.Нам потрібно дізнатись та внести в таблицю запити, які приводять найбільше користувачів на сайт.

Для цього слід ввести адресу сайту у відповідне поле (3).

Далі натискаємо кнопку «отримати дані з лічильника Liveinternet» (4). Це якщо він був встановлений цей період.

Відкривається діалогове вікно, в якому слід ввести логін та пароль від статистики лічильника Liveinternet (5), а також вказати період, за який будемо брати статистику (6).як перевірити позиції сайту з програмою Key Collector

І натискаємо «Отримати дані». Чекаємо потрібний час, поки програма не завершить збір позицій.

3.Тепер збираємо інформацію, яке місце у видачі займають сторінки нашого сайту по даних фразах. Будемо шукати в Гуглі, оскільки більшість відвідувачів приходить з України (6). Якщо по Росії, то шукати і в Гугл і в Яндексі.Key Collector3

Одразу при зборі отримаємо релевалентні сторінки нашого сайту (які найбільше відповідають пошуковій фразі). І кількість головних сторінок у видачі по даній фразі. Це щоб оцінити конкуренцію. Якщо багато головних сторінок у видачі по даній фразі – у ТОП потрапити важче.

4.Тепер слід зберегти отримані дані. Їх можна експортувати в Excel файл (7).4

5.Коли через певний час захочете подивитись на зміну позицій, які займає ваш сайт за цими пошуковими фразами, то слід відкрити в Кей Колектор збережений проект (2).

Тепер можемо дізнатись нові дані. Для цього попередні слід видалити. Клацаємо правою кнопкою миші на колонці із позиціями, і вибираємо з випадаючого меню «Очистити дані в колонці» (8).5

6.Тепер знову збираємо дані про позиції сайту (9) і зберігаємо їх у створений колись Excel файл (10).6

7.Відкрийте Excel файл за допомогою програми Microsoft Excel, і ви побачите, які позиції сайту були в різні періоди. Там, де сталось покращення позицій, дані виділені зеленим кольором (11). Де сталось пониження – червоним (12).7

8.Якщо потрібно, вкажіть регіон, по якому перевіряєте позиції сайту. Для України – виберіть «com.ua».8

Все просто.

Користуйтесь!

8 comments

 1. Ще б мати KeyKollector.))

  • То вже якщо є. А так, можна і без нього обходитись. Я на сайт з папугами в Яндекс Вордстат дивився. І сайт непоганий вийшов.

 2. А є щось безкоштовне? Або може сервіс якийсь… Було б непогано мати в арсеналі подібний інструмент)

  • Якщо для збору ключових слів, то є безкоштовний аналог цього ж автора “Словоеб”.
   А про сервіси перевірки позицій нічого не скажу. Колись двома користувався, але поки не потрібно було платити за перевірку гроші.

  • Я користуюсь ТопІспректором (посилання не буду давати, сам відшукаєш). Статистику збирають з Яндекса і Гугла. Павло писав про цю систему в статті “Як перевірити позиції сайту в пошукових системах”. Після реєстрації дають бонус 50 рублів, і щомісяця знімають 3 рублі. На перший рік вистачить…

 3. Дійсно корисна стаття. В закладки

  • Головне, що навіть в рунеті про зберігання (і порівнювання) позицій в Excel файлі через КейКолектор мало інформації. Сам практикою здогадався.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*