Отримати позитивні звички легко

звички, позитивніЛюблю читати книги, в тому числі по психології, поведінці людині, досягнення своїх цілей, і т.д. Але як правило там багато «водички», а свіжих ідей мало.

А тут прочитав Стівена Гайза ”MINI-привычки — MAXI-результаты”, і зрозумів, що це те, що треба. Тут також багато зайвих букв, але є ідея, яка може кардинально змінити наше життя.

Довго тягнути не буду, суть ідеї: потрібно визначити звички, які збираєтесь отримати. Наприклад, займатись фізкультурою, написати книгу, вивчити іноземну, і т.д.

Після цього призначаєте мінімальну норму, яку потрібно щодня виконувати. Норма має бути дуже маленькою, щоб не було дискомфорту для мозку. Інакше він почне впиратись, мотивації і сили волі надовго не вистачить. Наприклад, щоб почати чистити зуби – тільки відкрити і закрити тубик з пастою; щоб вести блог – тільки написати один абзац.

Ви скажете, а що такого дадуть мінімальні зусилля? Отут і весь секрет. Згідно теорії Ньютона, тіло зберігає спокій чи прямолінійний рух доти, доки до нього не прикладена інша сила.

Тобто, важко щось заставити робити. Але й важко зупинити те, що почало рухатись. Коли обманюємо мозок, що наша норма маленька і починаємо робити, як правило завдання перевиконується, і ми робимо більше.

Автор книги, наприклад, повинен був зробити всього одне віджимання і написати 50 слів. Навіть якщо був хворий чи без настрою, все одно виконував завдання. Але коли вже починав працювати, то робив значно більше, ніж заплановано.

А вже через певний час отримував хорошу звичку.

От така корисна теорія, яку я активно почав використовувати.

До речі, я вже згодом сам додумався, що подібним чином ми обманюємо мозок і для нехороших справ.

Наприклад, хто хоче спитись і як свиня валятись на вулиці? Та ніхто. Хто хоче щомісяця програвати на автоматах свою зарплату? Ніхто.

І мозок такого не допустить. Але ми його обманюємо: я тільки 50 грам вип’ю і додому. А насправді потім не стримаєтесь. З іншими видами шкідливих звичок все те саме. Ми кажемо мозку: я тільки 10 хвилин полежу, я тільки одне тістечко з’їм, я тільки 10 хвилин серіалу подивлюсь.

Краще обманювати мозок, але для позитивних справ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*