Як правильно навчати

діти спортПриведу декілька міркувань про те, як слід правильно вчити, чи нав’язувати свої переконання.

Думаю, найкраще впливати на людей не довгими розмовами, а прикладом. В такому разі ефект буде кращим, і без великого опору.

Цю статтю вирішив написати після того, як мій батько, вже давно на пенсії, вперше вирішив займатись спортом. В тому числі неважкими гантелями. Як ви розумієте, в такому віці людей неможливо заставити взяти в руки гантелі.

Як вийшло?

Випадково. Я сам одразу не зрозумів чому. Спортом я займався давно. Спочатку ходив у спортзали, потім в свій гараж.

Але вже пару тижнів взяв додому м’яч, і за його допомогою віджимаюсь.

Ось так:віджимання

Це потрібно для того, щоб більше навантажити кожну руку. Вирішив випробувати систему GTG. Про неї прочитав в Павла Цацуліна. Це коли ви робите в день багато підходів, але не до відказу (відсотків на 50 від максимальної кількості повторів). Та завдяки великої кількості підходів росте сила. Тому змушений цю вправу робити вдома. Не буду ж щогодини бігати в спортзал.

Так от. Батько надивився що я тренуюсь, і собі почав. Без умовлянь і зайвих слів.

Читав в одній книзі, як успішна людина стала такою, завдяки «полосці світла». Вона будучи малою, бачила, як із закритої кімнати батька допізна світила ця полоска внизу дверей. І знала, що батько-викладач вчиться і працює. Таким чином, жінка завжди пам’ятала, як потрібно працювати. І це без повчань та настанов із боку батька. Тільки прикладом.

Минулого тижня був в пункті видачі документів. І чую, як одна жінка років 55, жаліється знайомій, що її внук не вчиться. Але я впевнений, що якби ця бабця сама читала корисну, не «бульварну» літературу, якби ходила на якісь курси чи тренінги, то внук брав би з неї приклад, і активно здобував знання. А так, він дивиться на старших, і нічого не робить.

Я можу помилятись, але запримітив, що в сім’ях, де батьки (дідусі) не алкоголіки, то й діти нормальні. На минулих святах, були в гостях, і було 35 людей (половина з них дітей). Так от, із 15 дорослих чоловіків і жінок, випили грам 200 горілки і стільки ж вина. Не більше.

Не тому що стидались, просто якісь «не алкаші» зібрались. Відповідно ці діти, будуть брати з них приклад, і скоріше всього також вестимуть тверезий спосіб життя.

І навпаки. Потрапили ми раз на Різдвяні свята в сім’ю, де були в «запої» дід, батько, і пара друзів. Тоді був жах 🙂 Як думаєте, який приклад покажуть ці «герої» своїм дітям?

Хоч ми і люди, але як і тварини, свідомо чи підсвідомо копіюємо поведінку інших членів суспільства.

Вчені провели експеримент. Групі «замкнутих» дітей, яким важко давались відносини з однолітками, показали відеофільм, в якому такі ж діти спочатку несміливо підійшли до інших дітей, потім дали їм іграшку, потім почали разом бавитись. Далі вже сміялись, і почували себе впевнено.

Після перегляду піддослідна група дітей і собі почала набагато легше налагоджувати зв’язок з однолітками.

Який висновок з цієї статті?

Не впливайте словами, впливайте діями. Якщо хочете виростити здорову дитину – займайтесь спортом, і ведіть здоровий спосіб життя.

Якщо хочете щоб дитина вчилась – читайте книги, самонавчайтесь, ходіть на курси та семінари.

Це ж не тільки через «зв’язки» у спортсменів діти спортсмени, а у бізнесменів – бізнесмени. Вони з дитинства бачать, що кожного дня роблять батьки, і повторюють їхні дії.

Давайте хороший приклад.

P.S.Що буде, якщо кинути в пралку шмат залізяки:

4 коментарі

 1. Про віджимання – це ти не в “Тренувальній зоні” підглянув? Я там, здається, бачив схожу вправу. Але, думаю, від тренувань у цьому режимі ростиме не сила, а витривалість. Щодо власного прикладу – згоден на 100 %. Буває навіть так – сам щось почав робити, іншого своїм прикладом заохотив, а потім сам покинув, а інший – ні. Тож будь-який гарний приклад вартий поваги.

  • Так, підглянув 🙂
   А щодо витривалості – ти не правий. Навантаження непогане коли таким чином робити.
   А потім можна віджиматись взагалі на одній руці (ноги разом). Для моєї ваги (79 кг), це буде навантаження близьке до жиму штанги вагою 110 кг.

 2. До речі Павло, а ти не думав ще зробити сайт по фітнесу та фізкультурі (бо бачу ця тема тобі близька), думаю чимало людей гуглу та яндексу задають запити на кшалт “як правильно накачати біцепс”, можна було б гарний трафік зібрати.
  Я теж колись в зал пробував ходити, але для мене то було капец як тяжко, одним словом я і спорт речі несумісні 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*