Про делегування роботи

кабінетДуже люблю читати праці успішних людей та слухати їх інтерв’ю. Вже давно звернув увагу на те, що вони пропонують делегувати частину своєї роботи іншому виконавцю. Цю тематику я вивчив трохи детальніше, додав сюди свій досвід, і готовим з вами поділитися знаннями.
Для чого потрібне делегування?
Щоб зберегти свій час та доручити важливу частину роботи професіоналу.
Нам, для того щоб стати успішною людиною потрібно кожну годину своєї роботи робити ефективнішою, дорожчою. Адже кількість годин в добі є однаковою і для керівників корпорацій, відомих режисерів, класних спортсменів, і … людей що пролежують свій вільний час з пивом на дивані.
Тому за певний час потрібно встигати робити більше та краще. А як зробити більше та краще якщо ще чогось не вмієш? Правильно, або навчитися, або частину роботи делегувати комусь іншому. Вчитися варто того, що багато разів пригодиться у певній справі. Погодьтесь, неможливо все знати та всіма навиками професійно володіти.
Якщо є є фінансові можливості, то бажано важливі етапи та справи доручати професіоналам. Специ на цьому «зуби з’їли», і знають справу відмінно. Щоб досягнути їхньої майстерності потрібні роки навчань та практики.
А тут, можна віддати їм роботу і бути спокійним.
До всього вищенаведеного я прийшов сам, в результаті роздумів. Справа в тому, що я хочу започаткувати невелику справу, і мені потрібно швидко та відносно недорого отримати багато клієнтів. Найкраще в такому випадку – контекстна реклама в інтернеті. Та в даному випадку я буду використовувати інші рекламні канали – специфіка така.

Тому вирішив надрукувати пару тисяч флаєрів, і роздати їх по поштових скриньках.
Дуже важливою в такому випадку є конверсія. Тобто кількість тих хто відкликнеться на оголошення, до кількості розданих оголошень. На це впливає багато факторів: дизайн листівки, якість друку та матеріалів, порядність розносників оголошення.
Також, дуже і дуже велику роль грає текст оголошення. Саме він здатний «заставити» людину зробити те, що мені потрібно.
Я довго думав як скласти оголошення, знайшов книжки та статті по цій тематиці. Та потім прийшла «на ум» геніальна ідея: доручити цю справу профі.
Одразу скажу, що така робота коштує дуже і дуже недешево. Цифри не хочу називати (напишіть на пошту), але я б ніколи до цього не подумав що продаючий текст в районі 1000 знаків може стільки коштувати.
Але мені його напише людина з високим рейтингом на ресурсі free-lance.ru. Крім того, вона 10 років працювала журналістом, і 4 роки – копірайтером. Пише різноманітні рекламні та продаючи тексти для різноманітних успішних компаній. Кошти я вже оплатив, десь через день має вислати мені текст.
Надіюсь я поступив правильно. Адже це той випадок, коли доцільно передати важливу та ключову частину роботи професіоналу.
Від цього напряму залежить кількість замовлення. Мені прийшлось довго і нудно вивчати як це зробити, і все одно я б в найближчі місяці не зробив краще.
Також, можна делегувати написання текстів копірайтерами для своїх сайтів. Якщо вони вже починають приносити прибуток, то знайдіть нормальну людину яка “за не дуже дорого” писатиме тексти. А ви в цей час зможете оптимізувати сторінку, перелінкувати її, скласти семантичне ядро, зайнятися монетизацією, обдумати новий проект.
Всього сам не зробиш, це можна тільки на початках.

Делегування має ще одну, дуже позитивну сторону. Можна зайнятися будь-яким (!) бізнесом, маючи поверхневі знання у тому, чим займаєшся. Достатньо організувати роботу, і знайти спеціалістів які її знають.

Багато років тому журналісти хотіли «дістати» Генрі Форда і запитали його чи він дуже добре розбирається у машинах та технологіях. Він їм відповів: «А для чого це мені? Достатньо, що я маю людей, які знають і можуть це робити».

Так що, рано чи пізно, прийдеться частину роботи віддавати іншим професіоналам. В першу чергу, це має бути робота, яка є ключовою в якості продукції чи успішності бізнесу. Особливо, коли її слід виконати одноразово.
Ідею для роздумів я дав, а ви вже думайте.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*