Про дихання

диханняДихання є одним з найважливіших процесів людини. Без повітря ми протримаємось хвилин 10. Але цінність повітря не запримічаємо  оскільки воно завжди є.

Всі живі істоти самі «навчились» дихати, і в більшості випадків роблять це несвідомо. Та виявляється, що є декілька нюансів, і в цій статті ми їх розглянемо.

Чи відомо вам, що є різні види дихання? Найпростіше їх можна поділити на грудний та  дихання животом.

Так от, найкорисніше дихати животом. Якщо ви послідкуєте за немовлятами, то побачите, що вони дихають саме так. Згодом людина змінює вид дихання.

Чому корисно дихати «животом»? В такому випадку опускається та піднімається діафрагма котра відділяє грудну порожнину від живота.  Дихаючи правильно діафрагма масажує органи травної системи, що позитивно впливає на стан усього організму.

Щоб навчитись правильно дихати, ляжте на спину, а на живіт покладіть якийсь предмет, наприклад, мобілку. Пильнуйте щоб рухалась саме побілка «вверх-вниз» а грудна клітка була майже непорушною.

Виявляється, що темп дихання може впливати на наш емоційний стан. Так так, якщо навіть «штучна» усмішка на нашому обличчі здатна покращити настрій, так свідомо змінений темп дихання може змінити наш психологічний стан.

Наприклад, щоб налаштувати себе на боротьбу в короткий період часу слід повільно робити вдих, і різко видихати. Навіть можна видихаючи видавати якийсь грізний звук.

І навпаки: якщо якась непроста ситуація заставила ваше серце битися частіше і ви злякались, то не затримуйте дихання! Навпаки, починайте свідомо дихати глибоко і повільно. Особливу увагу звертайте на повільний видих.

Завдяки цьому прийому вдасться значно зменшити напругу та страх перед важкою розмовою чи важливим дзвінком.

А тепер я розкажу вам чому в українців так популярні народні пісні. Всі знають що ми співучий народ.

Про одну з причин я здогадуюсь. Нас, українців, доля ніколи не гладила по голові, не один і не два загарбники топтали наші землі. Я вже мовчу про багатоденну панщину кожного тижня.

Як все це витримати і не впасти в депресію? Відповідаю: пісня. Співаючи народні пісні ви змушені будете вдихати швидко, і помалу видихати. Психологічний стан автоматично покращується.

Запам’тайте: фактично неможливо співати народні пісні і щоб при цьому ваш психологічний стан не покращився.

Візьміть собі за звичку у важкій ситуації щось собі наспівувати. Перевірено, допомагає.

Насамкінець дам пораду тим, хто бігає на довгі дистанції. В такому випадку оптимально робити вдох протягом 3-4 кроків, і так само з видихом.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*