Про політичних експертів та героїв телеекрану

vaulted-cellar-247391_640Сьогодні хочу поділитись двома мало пов’язаними між собою думками. Але вони не настільки масштабні, щоб розтягувати їх на дві статті. Тому вмістив в один матеріал.

Про політичних експертів

Це ті дядьки, що з розумним і серйозним виглядом говорять нібито розумні речі про політичну ситуацію у світі. При цьому намагаються давати точну оцінку ситуації і прогнозувати майбутні події.

За тиждень зникнення президента Росії Путіна, які тільки експерти не давали свої прогнози. Було, напевне, все: від викрадення інопланетянами до блокування силовиками. Я старався переглянути максимальну кількість цих «передбачень». Коли ж Путін з’явився на публіці, виявилось, що більшість «експертів» помилились.

Також, пригадую час, перед Помаранчевою революцією 2004 року. Там також т.зв. «експерти» давали прогнози на вибори. Але ніхто не міг відчути та передбачити, що градус кипіння та бажання змін стали критичними.

Те саме перед Революцією Гідності. Чи можете згадати політолога, який б міг спрогнозувати масові акції непокори хоча б за місяць до Майдану? Я не знаю такого. І так само по подіях в Криму, чи на Сході України.

Тоді для чого їх запрошувати на телебачення, та публікувати їхні статті? Та в метеорологів набагато більша точність прогнозів, ніж у цих дядьків в костюмах, із розумним обличчям.

Герої телеекрану

Тільки сьогодні спікер Верховної Ради підписав закон, який забороняє показувати по нашому телеекрані фільми, які героїзують російську армію, всілякі СМЕРШі, і їм подібні.

А я тільки вчора відвідав музей Шухевича, і дав трошки інформації про нього. Почитавши статей на Історичній Правді, зрозумів, наскільки це були патріотичні люди. Адже вони витримували важкі умови підпілля, потім жорстокі допити та роки знущань в таборах. І давали їм не по 5 років, а одразу 25.

Дивіться, що згадує зв’язкова Шухевича Галина Дідик:

«…Були й інші, непостійні, які приходили познущатися наді мною задля п’яної розваги… Мене врятували від смерті для того, щоб ще в напівнепритомну почати мордувати. Мене нещадно били. Перших півроку робили це щодня, удень і вночі мені не давали спати. Таке “слідство” тривало понад два роки…

Найстрашніше тоді, коли збираються бити. Страх гірша річ, ніж саме фізичне страждання. Коли зомлієш – дають укол, поливають водою, а потім починається знову. День за днем, ніч за ніччю.

Я під час слідства дуже коротко бувала в камері… Те биття – то був один вид тортур. Страшне було безсоння, не давали мені зовсім спати: цілі ночі на слідстві, потім майже цілий день… Потім давали якісь наркотики….».

І так поводились НКВДисти з усіма важливими учасниками визвольного руху тих часів.

Але чи багато українців знають, скільки сил віддали Україні її кращі сини та доньки в той час? Чи знають, що легендарна зв’язкова Шухевича – Дарія Гусяк ще жива, і може розказати багато цікавої інформації?

Скоріше всього не знають. Її не згадають на загальнонаціональних каналах. Бо в телевізорі покажуть політичних популістів, які розказують, як нас люблять. Або серіал. Про радянську контррозвідку.

4 comments

  1. Політичні експерти, які поважають свою репутацію будуть говорити про можливість того чи іншого тільки із певною ймовірністю, бо вони ж не провидці і точно знати не можуть, тільки припускати.

    • Згідний. Але правда в тому, що вони із прогнозами дуже часто промазують. І це наштовхує на думку, що бабка на базарі в політиці розбирається не гірше за них.

  2. Ти що, забув, що нещодавно сам ледь не став експертом на телебаченні (щоправда, не політичним, а городнім). Але ти від спокуси втримався, а хтось – ні. От і маємо.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*