Про екзорцизм (вичитку)

схимникЗгідно вчення Церкви, в нас постійно йде боротьба між добром і злом. Ми можемо слухатися або ангелів добрих або злих. Людина має вільну волю, і може вибирати сама свій шлях та свої вчинки.

 

Та є випадки, коли людина повністю одержима дияволом, і сама не може врятуватися. Тоді на допомогу приходить Церква.

 

Пишучи цю статтю, я усвідомлюю, що більшість сучасних людей, в тому числі читачі цієї статті, скажуть що я або надивився фільмів, або нафантазував, або ще щось. Ну що ж, подивимося чи є підстави для фантазії. Як казав улюблений багатьма папа Іван Павло II: “Хто не вірить в диявола, той не вірить в Євангеліє”. Дійсно, якщо диявола не існує, то значить і Ісус Христос нікого не виганяв з людської душі, і Святе Письмо не є правдою.

 

Багато теперішніх людей, на відміну від своїх прадідів, або взагалі не вірять в ніщо крім того що бачать, або в кращому випадку у вищий розум чи якусь карму.

 

Та є ряд цікавих історій та фактів, які заставляють як мінімум задуматися. Отут ми і близько підходимо до теми екзорцизму (вичитка в православних), адже на відміну від звичайних випадків з життя людини, тут священнику доводиться віч-на-віч зустрітися з дияволом.

 

Для цього існують спеціальні молитви та обряд. Оскільки це дуже важкий обряд, то перед ним священник бере благословення від єпископа на дозвіл його проведення. Крім цього, дуже бажано, щоби він не був “середньостатистичним”, а вів побожне та праведне життя. Оскільки тут потрібні не тільки піст та молитва, але й смирення та щира віра в Бога.

 

Як підтвердження цих слів наведу уривок із книжки “Люди и демонынаписану отцем Родіоном:

«Якось я приїхав до свого духівника, який жив на Україні. Вдома його не виявилося. За словами прихожан, він поїхав на кілька днів до Москви. Одночасно зі мною в цю церкву прибула жінка з далекого Сибіру. З нею був біснуватий хлопчик. Нещасна мати дуже переживала, що нікому тепер допомогти її сину. Я зглянувся над її горем і подумав: він священик і я священик – благодать-то одна і та ж, спробую відчитати. Взяв і став читати чин екзорцизму над болящим. Вичитка проходила мирно. Біс ніяких ознак життя в дитині не подавав. Але ось, коли ми вже підходили до кінця чину, хлопчисько підняв голову, подивився на мене жорстким, холодним, пронизливим поглядом і сказав так, що мене всього затрясло, як від морозу: «А ти хто такий?” На цьому моя спроба вичитувати закінчилася ».

 

В православній та католицькій літературі  подібні випадки згадуються часто. Для тих, хто вірить що це тільки самонавіювання, скажу, що бували випадки, коли немовлята не тільки матюкалися, але й видавали звірячі звуки. Погодьтесь, як для психологічних феноменів це вже занадто.

 

Головний римський екзорцист отець Аморт у своїй книзі “…і визволи нас від лукавого” згадує про цікавий випадок зі своєї практики. Знайомий психіатр захотів і собі піти поговорити із людиною, яка мала дивні симптоми. Для початку вони вирішили просто поговорити, і сіли за стіл. Психіатр і пацієнт сиділи одне навпроти одного, довжина стола за словами отця була близька двох метрів.

Вислухавши пацієнта, психіатр почав виписувати рецепт. Та тут раптом мужчина грубим голосом відповів психіатру “мені це нідочого” і забрав листок в лікаря не встаючи з місця! У бідного психіатра волосся стало дибки і він швидко залишив кімнату. Отець Аморт далі пише, що після цього випадку цей лікар більше не хотів приходити на подібні сеанси.

 

Офіційна наука стверджує що це тільки психічне захворювання, та як можна пояснити випадки, коли за словами того ж Аморта, під час обряду екзорцизму людина випльовувала різні речі, включаючи цвяхи чи пелюстки рожі, піднімалася над підлогою, видавала звірині звуки? У біографії відомого святого отця Піо не раз описуються випадки як диявол під час екзорцизму промовляв до нього від тіла жертви, а то й взагалі погрожував вбити, якщо той не закінчить процедуру.

 

Я сам цього не бачив, та ті, хто бували у нашій Києво-Печерській лаврі, розказували також невеселі та страшні історії. Зокрема наш священник, а я йому вірю.

 

Вже не пам’ятаю назви маленької книжечки, та я ній йшлося про випадок із двома братами-близнюками, в яких вселився диявол. Там був дуже важкий випадок, при наближенні із святими дарами хлопці бились в конвульсії, від свяченої води утікали як від кип’ятку, розп’яття покладене на їхні груди саме ламалося. Ніщо не допомагало, і тільки через молитви та прохання заступництва до Матері Божої змогли визволити хлопців. Кажуть, що в тому містечку після цього побудували красивий монумент Матері Божій, із надписом: “спасибі за порятунок двох братів”.

 

Для тих, хто ще вірить що у даному випадку психологічне захворювання, скажу, що в дореволюційній Росії був простий спосіб визначення психічного захворювання від одержимості. Перед хворими ставили десять склянок води, з них всі були священими, тільки одна зі звичайною. І були випадки, коли людина якби їй не пропонували склянки, завжди із десяти вибирала звичайну. А ви кажете психологія.

Тепер хочу застерегти. Священники не рекомендують дивитися фільми про всілякі полтергейсти чи екзорцизми. Прочитати релігійну літературу щоб знати про небезпеку можна. В церковних крамницях є книжки на дану тематику. Але вони написані за дозволом чи благословенням церковної влади. Відчуйте різницю із фільмами зробленими в Голівуді.

 

Для тих, хто прочитати про екзорцизм (вичитку) грунтовніше, може додаткову інформацію знайти тут:

 

http://www.credo-ua.org/

 

http://buskfamouse.io.ua/

 

http://www.catholic-media.org/ua/

 

Отут на форумі цікаве обговорення http://www.malecha.org.ua/forum/

Також рекомендую книгу о. Івана Козовика “Екзорцизм: міф чи реальність?”

та книгу о.Аморта “… але визволи нас від лукавого”. Їх можна знайти в церковних крамницях.

4 comments

  1. Олександр

    В книзі можна написати будь-що, але це не значить, що це правда..

    Я вважаю, що релігія це найбільша фальсифікація в історії людства. Релігія це той утопаючий, який постійно намагається знайти нову соломинку за яку можна було б зловитися, але щоразу, коли наука знаходить пояснення явищу, релігія шукає щось нове, що ще не зрозуміле..

  2. Там побачимо 🙂

  3. Я розумію, що таке екзорцизм, на мою думку, стаття відповідає реальності, але тут не потрібно забувати, що є ще психічні захворювання які дуже схожі на симптоми одержимості, більшість з психічно хворих вважають себе одержимими, якщо при захворюванні вони читають Біблію і моляться. Мене цікавить майбутня стаття автора, чи б він не хотів висвітлити іншу тему, наприклад “Інша зброя проти дияволаі його армії і людей, які служать сатані”. Десь читав в інтернеті, що були монахи, які Хрестом зупиняли тисячні армії і Господь їх палив стихією вогня, також читав про святих мощі яких на певній відстання дають людям урожай, здоровя, і примноження літ людей і статків. На мою думку такі теми на сьогоднішній день мали б достатню актуальність, бо явні чи не явні сатаністи, яких число росте, що секунди, вважають нашого Бога Ісуса Христа і Отця Сущого і Духа Святого Михаїла, приниженими і слабкими. Хотілося щоб сатаністи ще на Землі відчули справедливість і кару Божу.

  4. Про те, що в більшості випадків подібна поведінка являє собою психічні захворювання, я написав у матеріалі. А статті ще напишу, в тому числі про силу святих.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*