Що я зрозумів про фріланс

фріланс, фрілансер

фріланс

Ви, напевне звернули увагу, що останніми тижнями я почав рідше писати. Це не тому що розлінився, розчарувався, чи не знаю що писати.

Просто одна людина дала мені завдання на написання 100 статей на незнайому мені тематику. Фактично потрібно зробити копірайто-рерайт для людей. На все про все – один місяць. Я приблизно прикинув свої можливості, і погодився.

Коли ж почав писати, то зрозумів, що 100 статей на нову для мене тематику – то трошки перебор.

Легко писати на тематики, в яких розбираєшся (як у цей блог). А коли для написання однієї статті ти повинен ознайомитись із 4-8 іншими, то все не так весело.

Я порахував, щоб вкластись у місяць, потрібно в середньому писати щодня 3,5 статей. Але не завжди вдасться писати щодня, бувають непередбачені ситуації. Тому слід намагатись щодня писати по 4 статті, для підстраховки.

Тепер що я зрозумів про фріланс.

Втома

Перший тиждень, після написання 4 статей я фізично відчував де в мене знаходиться мозок. Він болів від перевтоми. Я ще ввечері за звичкою перед сном почав читати книжку – та де там! Голова вже не працює нормально. В один із днів після четвертої статті просто ліг, і лежав. Голова «гуділа».

І це при тому, що я років 4-5 пишу статі для своїх сайтів. Але це не той темп, і не та тематика.

Виявилось, що оптимально для мене 8 000-10 000 знаків на чужу тематику.

Рекорд і час написання

Найбільше мені вдалось написати за день десь 19 000 знаків без пробілів. Згідний, якщо писати те що знаєш, то можна і тисяч 30-40 без пробілів видати. А якщо копірайто-рерайт, то так швидко не буде.

Взагалі-то, в мене виходило на одну статтю 70-75 хвилин практично безперервної праці. Хвилин 50-60 пишу статтю українською мовою, ще 10 хвилин перекладаю онлайн на російську і виправляю помилки. Потім перевіряю помилки в сервісі http://orfogrammka.ru/, і публікую на сайт. Знаходжу для статті картинки, прописую теги до статті і фото.

В принципі, можу писати і одразу російською, але буде багато українізмів, і не факт що швидше.

Принцип написання

Після перших статей я зрозумів, щоб «безболісно» написати 100 статей потрібно виробити правильний темп. Тому кожні 25 хвилин відпочивав на 5 хвилин (принцип помодоро). А після написання статті відпочивав 15-30 хвилин.

Прокрастинація

Визнаю, я колись і сам вірив у всі ці прокрастинації (постійне відкладання справ). Навіть статтю писав на блозі про прокрастинацію, боровся з нею. Встановлював якісь таймери, програми контролю часу, і подібне.

Тепер же думаю, що немає ніякої прокрастинації. Це придумали нероби і лінивці 🙂

Якщо у вас є чітке завдання що робити, якщо ви знаєте скільки отримаєте за роботу, і термін, до якого треба здати, то яка прокрастинація?

Звикання

Як я вже писав, у перші 1-2 тижні було важко, і подумав, чому вказав малий термін на виконання завдання. Та до всього звикається, і вже на третій термін пишеться нормально. Не кажу що це відпочинок, але нормально. І навіть після чотирьох написаних статей на нову тематику (загалом 14 000 знаків) я ще пишу дану статтю.

Але якщо ви ніколи не писали статті, або писали нерегулярно, то розраховуйте сили приблизно на 5000 знаків у день. Інакше може бути сильна перевтома, помилки в текстах і зрив строків. А з часом піднімете планку.

Якість

Унікальність моїх текстів по etxt Антиплагіат – в середньому 97-98%. Бувало більше і менше, але в середньому 97-98%.

Намагаюсь писати «без води». Так, це дає можливість швидше набрати потрібну кількість знаків. Але більш-менш розумний замовник вас швидко «розкусить». Унікальність текстів йому також не важко перевірити.

Пам’ятайте про універсальне правило: «не думай, що хтось дурніший від тебе».

Якщо робити свою роботу якісно, вмикається «сарафанне радіо». Тобто вам вже не потрібна буде реклама – люди самі шукатимуть вас.

Гроші

Не буду писати тут про гроші. Скажу тільки, що за фрілансом – майбутнє. Ви не витрачаєте час і кошти на добирання на роботу. У вас крім замовника немає начальника. Все залежить від вас, а не від лінивого напарника. Але як правило, усі зароблені гроші – ваші.

І з ростом майстерності вони будуть збільшуватись.

Недавно на очі мені потрапила вакансія. Не буду називати підприємство яке її опублікувало, бо це типова вакансія, яких по Україні сотні.

Це обов’язки:1

а це вимоги:2

Тобто, ви будете пахати в офісі як фрілансер, але отримуватимете «не сильно». Перший місяць 1000 грн, а потім 2000 + премію.

Більш-менш хороший фрілансер може це заробити за 1-2 тижні. І не потрібно «кланятись» начальству, чи добиратись на роботу.

Спорт

Більшість роботи буде сидячою. Тому обов’язково слід регулярно робити перерву кожні 30-40 хвилин. Займайтесь рухливими видами спорту, присідайте, бігайте, качайте штангу.

Бо почнуться проблеми властиві представникам сидячих професій (застій в області малого тазу, простатити, геморої).

Недоліки фрілансу

Ви сам за себе. Це трохи не звично. Адже на більшості підприємств робочі починають «рухатись» ближче до 10-11 години (коли начальство приходить).

А тут – ви повинні включатись у роботу швидко – за вас ніхто не зробить.

Те саме із хворобами. Якщо у вас погане самопочуття, настрій, чи ви прихворіли – нічого страшного. Але роботу ви все одно повинні зробити. Нікого не цікавить.

Якщо у вас вдома малі діти, або рідні не розуміють що ви робите, то нормально працювати вам не дадуть. Будьте готові до того. Але мене розуміють, і з цим все нормально.

Соцпакет. Ні на пенсійний рахунок, ні на «лікарняне» на початках вам нічого «не накапає». Звичайно, після успішної проби потрібно якось легалізовуватись. Наскільки я знаю, законодавство в Україні щодо цього не досконале, і закони для фрілансерів хочуть вдосконалити.

На закінчення. Не думайте покидати мій блог! Я повернусь 🙂

Є в планах цікаві матеріали. Наприклад, сьогодні почав експеримент по нарощуванні максимальної кількості м’язів за місяць. Тренуюсь за спеціальною програмою, п’ю по дві літри молока в день. Зробив фото «до», щоб було з чим порівняти. Якщо експеримент буде вдалим – через місяць напишу.

Також, якщо все буде нормально, то напишу як і де шукати замовлення для фрілансера.

P.S.Тільки що, разом із цим текстом написав 19 000 знаків без пробілів в день. Крепчаєм!

29 comments

 1. Тобто двома останніми абзацами ти дав зрозуміти, що нова стаття на блозі буде приблизно через місяць? 🙂

 2. Середньостатистичний чоловік не доживає до пенсії і при цьому платить 33% пенсійного збору. По моєму не зовсім справедливо по відношенню до нас.

  • Феміністка

   А жінка?

   • Чоловіки живуть до 66, а пенсія в них в 65 років.
    Жінки до 76, а пенсія в них починається в 60, якщо не помиляюсь. Тому фемінізм тут не умістний.)

  • Навіть в Західних країнах надіятись на пенсію – ризиковано. А в нас тим більше.

  • Були б зарплати всі офіційні а не в конвертах тоді б і відраховувати менше ніж 33% треба було.

   • Сильно сумніваюсь.) Пенсія з самого початку була придумана, щоб здирати з людей гроші з їхнього дозволу і при цьому, щоб вони були не проти. І пенсійний вік теж був розрахований на те, що люди не доживуть до нього.

 3. Працюючі люди здійснюють відрахування для живих пенсіонерів, бо ті внески в пенсійний фонд, що відраховували теперішні пенсіонери коли ще працювали тепер би навіть на хліб їм не вистрачило б.

 4. Мда, писати стільки і справді під кінець дня мозок закипає) Але скажу, що після десятка двох написаних статей тематика перестає бути тобі новою, бо ти вже прочитав 20-40 статей на цю ж тему 🙂
  Фріланс це добре, але рерайт то не так дорого… ефективніше зробити кілька сайтів під посилання, пишеш менше, а гроші не менші) Головне якісно зробити, щоб трималися роками (бачив такі не раз).

  Сподіваюсь фріланс не “легалізують”, а то ще податки плати потім 😀 Краще вже ті відсотки від прибутку класти у недержавний пенсійний фонд, на зразок Приватфонд чи т.п. Так якщо здохнеш зразу після виходу на пенсію, то все накоплене перейде у спадок нащадкам 😀

  • “ефективніше зробити кілька сайтів під посилання, пишеш менше, а гроші не менші” – згідний, але сайти повинні бути із хорошою відвідуваністю. А так, пару статей на замовлення перекриє те, що дають мало відвідувані сайти.

   • Пару… Але сотня статей – це повноцінний сайт. Нехай адсенс даватиме з нього навіть лише 10 доларів в місяць, ніби мало. Та за рік це 120 доларів, а за 5 років 600. Це в найгіршому випадку, а якщо даватиме 50 доларів? Це за 5 років вже чималі 3000 зелених. Стільки замовник тобі точно не заплатить за цю сотню статей.

    • Нема питань, можна свої сайти робити. Але одне другому не заважає. Не завжди є замовлення, тоді можна на себе попрацювати.
     До речі, під час фрілансу можна дечого повчитись у замовників. Я потім напишу статтю, про що я дізнався корисне.

  • MrVinger правильну річ написав, краще б ті 100 статей на свій сайт написав. Тоді був би шанс за таку саму роботу отримати гроші принаймні у двічі більше. І про пенсію теж згідний. Взагалі державна пенсія в Україні велика фікція. Наприклад мій дядько 20 років пропрацював у військовому оркестрі (він грає на трубі) і має зараз кумедну пенсію 1300 гривень, я той хто, наприклад, майже офіційно не працював (от я наприклад тільки 5 років працював офіційно) буде мати мінімальну 1100, тобто різниця між тих хто вкалував і платив пенсійні внески та тим хто не платив 200 грн.

   • От через таких як ви, Пане П, які не відраховують нічого в пенсійний фонд, такі як Ваш дядько недоотримують пенсії ;).

   • Про 100 статей на свій сайт, і про майбутній прибуток. Не все так однозначно.
    В мене є сайт про поліграфію, і на ньому приблизно 100 статей написані під ключевики російською, і переклав на українську – вийшло ще 100 статей. Правда українську версію мало відвідують.
    Так от, сайт із 100 статей через майже два роки після створення, приносить 12$ в місяць.
    А 100 статей написати і опублікувати коштує – 300$.
    Отже, сайт якщо писати для себе, окупиться через два роки (300/12=25 місяців). Але це в ідеалі. Насправді потрібно купити хоча б пару десятків хороших посилань (я купував), платити за доменне ім’я, складати семантичне ядро. І врахуйте, що сайт одразу не набере хорошу відвідуваність – треба час (хоча б півроку).
    Крім того, може бути таке, що сайт “не вистрелив”. В мене є сайт про сад-город. Не знаю чому, але середня відвідуваність там 200-600 залежно від сезону. І більше ніяк не росте, хоча сайт не новий, і посилання на нього купував. Щось пішло не так. Буває. Але статті на нього писав, перелінковував, гроші витрачав…
    А так, написав 100 статей – поклав 300 баксів в кишеню. Якщо вже пішли такі розмови, то можна зароблене взагалі класти на автопродовжуваний депозит (із складними відсотками). І забути років на 20, а потім забрати свій мільйон 🙂

    • То ти купував ті статті, а не сам писав. Ні хто й не каже, що сайт відразу буде купу грошей приносити, але поступово сума збільшуватиметься. І від тематики сильно залежить. Посилання купувати далеко не обов’язково. Я на один сайт купував, але то нічого не дало (ну там і оптимізація не ахті звісно була), а на іншому не купив жодного посилання, а трохи більше як пів року сайт вже до 1000 відвідувачів доходить (це звісно мало, бо лише 7 доларів приносить в місяць). Тим не менш, позиції ростуть самі по собі, без зовнішніх посилань 🙂
     Щодо фрілансу, то треба або ті продаючі ести писати, або щось інше, але високооплачуване, щоб багато грошей накор=сити і кудись вкласти їх.Бо інакше та саме робота, а все життя набирати тексти – то не варіант))

     • А скільки ти плануєш з часом мати відвідувачів на цьому сайті щодня? 1000 людей це чимало, але вони всього-навсього дають лише 7 баксів. Потрібно наростити заробіток ще на 50% щоб вийти на той мінімум який ти пишеш в 10 баксів. От за рахунок чого можна?

      • Ну, плановий поріг – 5 000. За рахунок експеремнтів з рекламними блоками, або додати ще їх (в мене тільки 2 і в ненав’язливих місцях). Ну і, звісно ж, за рахунок збільшення відвідуваності =)

 5. я вважаю що в даній ситуації все залежить від самої людини. Якщо їй цікаво 120 баксів на рік і лежати на дивані тоді адсенс, а якщо людина готова піднапрягтись і отримати 120 баксів в тиждень – тоді фрілпнс

  • Не вірно ти зрозумів. 120 – це лише один сайт, який зробиться за місяць. А за рік ти зробиш їх 12. Помнож 12 на 120, виходить вже 1440 на рік. За три роки вже буде більше чотирьох тисяч на рік. Помнож на курс гривні, вийде більше 80 тисяч гривень на рік. Поділи на 12 місяців – майже 8 тисяч гривень в місяць.
   У випадку фрілансу ти теж може заробиш ті гроші, але їх потратиш і не стане. Доведеться знову потіти, щоб заробити. А у випадку адсенсу – можна трохи повалятися на дивані.Фріланс – та сама робота на дядю, а той сайт працюватиме на тебе. Більше того, з таким прибутком статті писатимеш не ти, а тобі. Фрілансери писатимуть.

   • Віктор, згідний. Сам думав про те, щоб трошки пописати на свої сайти.
    Але й фріланс буває різний. Наприклад знаю, що є люди, які за один продаючий текст беруть 100 баксів. І йому не потрібно щодня потіти. 5 статей в місяць написав – і на хліб з маслом є.
    Головне щоб ми не лінувались. А вже в якому напрямку рухатись (можна й двома на початках) – вже не так важливо.

   • Може я не зовсім уловлюю твою думку, якщо не так – то виправляй
    Повноцінний сайт приблизно має 100 статтей. Ти кажеш що створення сайту займає місяць. Павло каже що такий обєм статтей за місяць пишеться вже на грані. А щоб вийти на 8000 грн. треба створити 36 сайтів і 3 роки писати писати писати. Згоден що 360 баксів по суті пасивного доходу це круто але щоб до такого дорости треба 3 роки строчити 3600 статтей. Якщо ж ці 3600 статтей написати на замовлення то заробиш протягом цих 3-х років з них 10000 баксів.

    • Ці цифри я навів як найбільш мінімальні (тобто якщо тематика вже капець яка некомерційна і цтр надзвичайно малий, і кліки капець які дешеві), насправді вони повинні буди мінімум в п’ятеро більші, якщо все правильно зробити. А це вже буде не 360, а ледь не дві штуки баксів.
     Так, Павло написав, що на грані. Але він також написав, що такі умови, а отже він мусить то зробити. То яка різниця?
     Може 15 000, а не 10 000. Та це разовий прибуток, а сайт дає постійний стабільний дохід. І якщо за нам хоч трохи приглядати (підтримувати в актуальному стані), то це триватиме не один десяток років.

    • Скажу на прикладі: на одному з моїх сайтів одна стаття вже вийшла в топ-1 по запиту, на який писалася. В результаті на цю статтю приходить півтори сотні людей в день. А коли таких статей буде 100? Та навіть не стільки, нехай тільки 20 з них мають такий потенціал, це вже 3000 людей в день. Запитай Павла, скільки сайт некомерційної тематики з такою відвідуваністю приносить. Може здатися не так багато, але це лише один сайт. А якщо їх буде вже навіть 3, то це зовсім інша цифра =)

 6. Хороша стаття, сам довгий час працював фрілансером(і зараз працюю) і за цей час зрозумів те, що дуже важко займатись одноманітною роботою, ще й за яку ви, можливо, не отримуєте дійсно гідної зарплатні, чи такої, яку б хотіли мати.
  Як на мене робота рерайтером/копірайтером є саме такою, але, що краще, першою ступенькою до посади журналіста на хорошому і відомому порталі, де ви зможете цілком розкрити свій талант. Моя порада до вас, Павле, і читачів буде те, щоб ви не закінчували на досягнутому, завжди старайтесь до чогось кращого.
  І ще маленька порада, не погоджуйтесь на такі сроки, я б не працював так, лише якби дуже потрібні були кошти. Завжди оголошую сроки на кілька днів більші ніж я справляюсь, щоб не було різних неприємностей.
  Ах так, я займаюсь розробкою сайтів)

  • Та непогано може заробляти копірайтер. Декілька середньомісячних українських зарплат точно. Головне писати якісно і в термін. І мати хороші відгуки. З часом піднімати цінник.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*