Що ви знаєте про харчування?

здорове харчуванняЩе десь років зо три тому, прочитав дуже цікаву статтю  Галини Сергіївної Шаталової про здорове  харчування. Вона – відомий лікар-нейрохірург, кандидат медичних наук, розробник системи оздоровлення та здорового способу життя. Прожила довге та насичене життя (померла у віці 95 років).

Саме її матеріали заставили задуматись про речі, про котрі ми думали як про аксіоми. У цій статті прочитаєте декілька думок та фактів наведених лікарем.

Шаталова вважала, що ми маємо набагато більше сил та можливостей організму, ніж собі уявляємо.

Так, всі, хто більш-менш цікавляться здоровим харчуванням знають, що тільки для елементарної підтримки життєдіяльності організму потрібно 1200 до 1700 ккал в добу. Це вам підтвердить будь-який лікар.

Галина Сергіївна вважала що такі норми відносяться тільки для нездорових людей, котрі не живуть в гармонії з природою і харчуються неправильно.

На її думку, повністю здоровій людині достатньо 250-450 ккал щодоби, щоб нормально себе почувати. Ні, я не помилився, саме 250-450 ккал в добу. Звучить явно не серйозно, але далі, в статті в своїх матеріалах вона обґрунтовує свою точку зору.

Так, за переданнями ще воїни Давньої Спарти їли тільки раз на день, ввечері. Причому кількість з’їденого  поміщалося у дві розкриту долоні. Думаю, вам не варто розповідати про силу та хоробрість спартанців. Врахуйте, що в ті часи не було транспорту в нашому розумінні, і воїни часто пішки долали величезні відстані.

Щоб довести безмежні можливості людського організму Шаталова разом із своїми пацієнтами, котрі перенесли важкі захворювання та хірургічні втручання вирішила пройти пішки пустелею Каракум. Треба додати, що на момент експерименту Галині Сергіївні йшов 75 (!) рік.  Також з ними був 58 річний провідник який хворів хронічною гіпертонією.

Перед походом учасники експерименту випробували на собі систему природнього оздоровлення.

У програму експерименту був закладений піший 500-кілометровий перехід по пісках Центральних Каракумів по трасі Бахарден-Куртамишскій заповідник. Планувалось подолати маршрут за 20 днів. Та учасники експерименту настільки добре себе почували, що пройшли дистанцію за 16 днів!

Найцікавіше, що після цього учасники походу прекрасно себе почували, і маючи мінімальний набір продуктів та води не тільки не втратили вагу, але навіть деякі її набрали.

Цей експеримент показав наскільки безмежні можливості людського організму.

Шаталова стверджує, що важливу роль в хорошому стані здоров’я відіграє правильне харчування. Вона стверджує що організм людини запрограмований на рослинну їжу.

За словами лікаря, велику шкоду нашому здоров’ю нанесли розроблені ще більше сотні років тому методика оцінки цінності харчів за допомогою їх спалювання в печі та оцінці виділеної при цьому енергії.

Відштовхуючись від цієї методики медики рекомендують нам вживати 80-100 г білка, 80-100 г жирів, 400-500 г вуглеводів. В свою чергу Шаталова вже більше 40 років вживала 11 г білка, 5-10 г жирів, 100-200 г вуглеводів.

При цьому лікар відчувала себе прекрасно, у вже не молодих роках 4 рази пересікла гарячі піски Центральних Каракумів та Кизилкумів, також пішки пройшла чотири горні перевали.

Замість калорійного харчування лікар радить звернути увагу на видове. На її думку, кожна жива істота повинна харчуватися продуктами корисними тільки для її виду.

В такому випадку вона буде максимально здоровою, активною, і їй не потрібно буде споживати їжу кілограмами.

Для підтвердження своїх слів вона приводить харчування величезного яка, який живе в умовах суворого високогір’я. Як нижче 3000 метрів не опускається. На такій висоті трава росте тільки невеликими кущиками поміж каміння. Йому приходиться копитами розкидати каміння, щоб отримати трошки трави. Ні про яку калорійність харчування мова не може йти. При цьому як – це величезна тварина, із жирністю молока 12% (в людського молока тільки 2%).

Цей приклад переконує що людині потрібно харчуватися тільки продуктами призначеними природою для неї. Їсти м’ясо людині не здорово. Будова наших зубів та шлунку вказує на те, що люди повинні  вживати тільки рослинну їжу.

На думку Галини Сергіївни загальноприйняту калорійну систему харчування руйнує ще й такий факт: щойно зірване яблуко та пролежане пару місяців мають приблизно однакову кількість калорій. Та й сучасні системи дають можливість протягом тривалого часу зберігати вітаміни. Але погодьтесь, між цими яблуками величезна різниця у користі яку вони приносять організму.

Беручи участь в багатоденних переходах пустелею, учасники споживали не більше 10-25 грам білка на добу. Калорійність харчування також була дуже низькою. Згідно погляду офіційної медицини,  за дні походи маса тіла учасників мала б не тільки зменшитись, але й взагалі стати менше нуля. Але як бачимо цього не сталося.

Можливо організм брав енергію із повітря та сонця?

Шаталова із групою однодумців проходили по висохлому дні Аральського моря, де на десятках та десятках кілометрах не було ні одної криниці. Вони споживали тільки 500-600 калорій, а це в 10 разів менше, ніж потрібно людям зайнятим важкою працею. Згідно офіційної теорії, із тієї пустелі вони б не повернулись. А тут ніхто із учасників не втратив маси тіла. Прихильники калорійної теорії харчування в даному випадку мовчать.

Як бачимо, організм може отримувати не тільки теплову енергію з продуктів.

Так, в 100 грамах материнського молока міститься всього 2 грами білка, і воно не відзначається суперкалорійністю. Якщо перерахувати на вагу немовляти його раціон, то вийде, що він харчується гірше останнього бездомного. Та при цьому дитина росте «не по днях». Що на це скаже офіційна теорія?

Або ще один цікавий експеримент. В групу надмарафонців, які за тиждень пробігають до 500 кілометрів Шаталова включила декілька своїх учнів. Спортсмени які харчувалися традиційною їжею, споживали за день близько 6000 калорій (через високі навантаження). Її ж підопічні тільки 1200 калорій (це дуже мало навіть для неспортсменів).

В результаті, після забігу троє учасників із тих що харчувалися здоровим харчуванням зберегли свою вагу, а четверо ще й поправились від 0,7 до 2 кг. Марафонці що харчуються традиційною калорійною їжею втрачають 4 кілограми тільки за одне змагання.

Насамкінець. Не все так однозначно і у вченні самої Шатлової, я не впенений що всі люди зможуть повторити їхні експерименти, але для загального розвитку матеріал статті пригодиться багатьом.

Я тут привів тільки частині доводів та аргументів відомого лікаря. Як бачите, ми ще багато чого не знаємо.

Хто хоче більше ознайомитись із думками Галини Шаталової, може почитати тут http://www.rukopashnik.ru

3 коментарі

  1. Людина не травоїд, всеїд швидше. Сотні тисяч років не могли не вплинути на фізіологію. А те, що для здорового функціонування не обов’язково запихатися центнерами їжі – це факт. І те, що потрібно їсти один раз на день – з досвіду правда. 

    • Може й так. Просто та тьотя такі факти приводить…
      Чогось подібного я до цього не чув.

  2. Очень аппетитная статья, спасибо 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*