Про невдачі

невдачіВирішив поділитися думками на тему невдачі, особливо після декількох подій.

По-перше, в мене самого зараз купа проблем які іноді забирають сили. Крім того, двоюрідним сестрам не вдається стартанути з бізнесом. Ну а вже після того як брату з першого разу не вдалось заробити на копірайтингу і він опустив руки, я зрозумів що це проблема не тільки  в одного-двох. Від невдач страждає велика кількість людей. Тому і напишу пару слів для підтримки.

В першу чергу хочу згадати висновки американських вчених. Вони довели, що людина здатна навчатися тільки при здійсненні помилки. А коли помилок немає, то людина ніби сама «котиться» дорогою і радіє життю. Та насправді зовсім не вчиться. Так що дійсно, на помилках ми вчимося, і нічого з цим не поробиш.

Крім того, у будь-якої людини є вдалі дні та не дуже. І це незалежно від її статусу чи статків. На мою думку це щоб ніхто сильно не зазнавався чи навпаки – не «падав духом».

Якщо я вже згадав на початку статті про невдачі у бізнесі бувають у кожного, і не потрібно через це сильно розчаровуватися. Недавно читав книгу американського бізнесмена, то він стверджує, що в їхньому середовищі, на один успіх в середньому припадає 3.8 невдачі. Тому потрібно робити більше спроб. Вони це навіть називають словом «тестування». Віднесіться до нових справ в житті чи бізнесі як до тестування.

Якщо справа «пішла» – чудово, якщо ні, то ми отримали безцінний досвід.

Роберт Кійосакі стверджує, що з десяти бізнесів (справ) успіх приносять 1-2. І тому потрібно швидше «пройти» невдачі. А 1-2 успішні справи перекриють ці невдачі як у фінансовому плані так і морально.

Недавно слухав запис розмови двох успішних бізнесменів. Одним з них успішний та дуже відомий Володимир Довгань. А його співрозмовником був молодий бізнесмен, власник в тому числі мережі піцерій. Так от, останній розповідав що він зробив десь 50 різних спроб запустити свій бізнес, і ніяк не виходило. Після того він вирішив відступити, влаштуватися на роботу, і підівчитися, бо  можливо чогось ще не знає. Він подав резюме і його прийняли на роботу. До дня виходу на працю залишалось два дні, і наш герой вирішив зробити ще одну спробу «запустити» свій бізнес. Не повірите, але на цей раз вийшло. Бачите яка настійливість, скільки спроб. І тепер він успішний бізнесмен. А у вас вже депресія від першої невдачі?

Дивлячись як переживають за невдачі декотрі люди ловлю себе на думці що вони забагато хочуть. Люди хочуть з першого разу щось робити та класно, як це роблять ті, хто приклав масу зусиль, часу, ресурсів, знань.

Подивіться самі, ви ж не можете з першого разу так їздити на автомобілі, як, наприклад,  досвідчений інструктор, чи з першого разу класно плавати, чи одразу підняти 100 кг штангу.

А у бізнесі всі хочуть з першого разу стати успішнішим за Річарда Бренсона чи Стівена Джобса! А якщо не виходить, то чуть не впадають в депресію. То це ж смішно.

Нема питань, є люди в яких одразу виходить стати успішним бізнесменом, і я знаю таких людей. Але в більшості випадків потрібно бути готовим трошки поборотися.

Так що зціпили зуби і вперед.

Особисто мені дуже помагають слова сказані легендарним Майком Тайсоном: «Якщо я здамся – легше не стане».

2 comments

  1. Олександр

    Класна стаття! Дякую, мотивує

  2. Дякую за хороший відгук!
    Намагався писати чесно і те що сам відчуваю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*