Ще раз про Новий Рік

зима, собачка, собакаКожен Новий Рік має певне символічне значення. Адже це час підбиття підсумків та планів на майбутнє.

Кожного дня пробуджуючись, ми отримуємо новий шанс провести краще цей день. І таких шансів маємо 365 в рік.

Новий Рік – це взагалі, ідеальний час, почати все з початку. В теперішні дні крім святкових турбот, слід задуматись, щоб наступний Новий Рік був кращим, ніж минулий. Наступний такий шанс буде аж через рік (будемо ще на рік старшими)

Є декілька думок щодо цього.

Погані звички

Всі люди мають шкідливі звички. У когось їх менше, у когось більше, але є у всіх. Як щодо того, щоб за наступний рік зменшити їхню кількість?

Тільки я дуже сумніваюсь, що можна побороти одразу велику кількість шкідливих звичок чи негативних рис характеру. Раджу, скласти список, і з нього вибрати те, що найбільше шкодить вашому життю.

Можливо це куріння, надмірне вживання алкоголю, переїдання, сварки із рідними людьми, сидіння перед телевізором і т.д. Виберіть щось одне, і намагайтесь протягом року не повертатись до цієї шкідливої звички.

Наступного року виберіть ще одну, і так за пару років можна стати іншою людиною.

Якщо вдасться швидше позбутись непотрібної звички – почніть боротьбу з іншою. Але не із всіма одразу – програєте.

Корисні звички

Звички бувають не тільки шкідливі. Спробуйте цього року здобути корисні вміння чи навики. Вивчіть англійську до розмовного рівня, регулярно ходіть в спортзал, читайте книги, навчіться мислити тільки позитивно, і т.д.

Тільки, як і в попередній пораді – не беріться за все одразу. Виберіть щось одне, і поки не стане звичкою – не беріться за інше.

Поставте цілі

Я в попередній статті писав про це.

Кожен турист знає пункт призначення. Інакше він буде безцільно блукати по планеті.

Так і з нашим життям. Запишіть на рік, що потрібно зробити. Якщо все зробити правильно, то більшість цілей будуть виконані.

Обов’язкові умови:

-цілі мають бути вимірюваними

-список не повинен бути надто великим

-ставте реалістичні завдання

Розраховуйте сили

Багато людей із початку року хочуть змінитись. Але їхніх сил вистачає максимум на декілька тижнів. В спортивних залах навіть є таке поняття: «підсніжники». Люди із приходом тепла хочуть підкачатись, але з цього мало що виходить. Тренуються неправильно, і швидко запал зникає.

Тому дуже раджу давати невелике навантаження (я не тільки про спорт).

Якщо вирішили, більше читати книги, то не читайте півдня. Бо набридне, і завтра закинете це діло.

Мій дядько, колись (початок 1980-х) вирішив почати бігати. Купив спортивний костюм, кеди.

Першого разу пробіг 7 кілометрів. Наступного дня не зміг злізти з ліжка – так ноги боліли.

Наступного разу він кеди не вдягнув.

Не здавайтесь

Впевнений, що протягом року нас чекає певна кількість невдач, розчарування, критики, страху змін.

Якщо будемо до цього готові, то легше їх перенесемо. Це як у боксі: як правило падають не від сильних ударів, а від тих, які не побачив. А ми вже знаємо, що невдачі можуть бути, і потрібно «тримати удар».

Думаю, якщо все зробити правильно, то успіх та здійснення бажань нас не оминуть.

P.S. Enjoykin зробив відеоролик – привітання з Новим Роком. Одні критикують, іншим подобається. Думаю, що кожен бачить те, що хоче бачити. Я відношусь, до цього, як до приколу (як і до всіх робіт Енджойкіна):

4 comments

  1. Дякую. Вийшло мотивуюче. З шкідливими звичками в точку.

  2. Один рік на звичку – це дуже багато часу! Будеш весь час відкладати, думаючи, що попереду ще цілий рік. Трейсі в “Досягненні максимуму” і Робін Щарма зі своїм монахом радять бороти шкідливі звички і набувати корисних за 21 день (http://www.notabe.net/robin-sharma-monah-scho-prodav-svij-ferrari-ch-3.html). Франклін робив 4 курси на рік для закріплення і контролю 13 звичок (http://www.notabe.net/bendzhamin-franklin-avtobiohrafiya-ch-3.html). Але те, що слід робити це почергово – абсолютно правильно.

    • Як правило, є шкідливі звички, і дуже шкідливі. Якщо позбутись найшкідливішої за рік, то за пару років можна стати іншою людиною.
      Хоча якщо встигнути швидше – я тільки за.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*