Про обійми

обіймиЗакінчую читати книгу відомого бізнес мотиватора та оратора Браяна Трейсі «Достижение максимума». Він дає багато рекомендацій, які здатні полегшити життя людини, та вчить правильно ставити цілі, та їх досягати.

Серед всіх цих порад, є також поради батькам, а також усім тим, хто хоче мати міцні та здорові сім’ї.

Браян стверджує, що обіймати своїх дітей – це найкращий спосіб довести їм, що ви їх любите та цінуєте. На підтвердження своїх слів він приводить рекомендацію сімейного лікаря Віржінії Сатір:

«дітям потрібно 4 міцних обійми в день, щоб вони виживали; 8 міцних обіймів в день, щоб вони були здоровими; і 12 міцних обіймів в день, щоб вони росли».

Діти, яких батьки не обнімають та не цілують, в кінці кінців починають вірити, що вони цього не достойні. Через це відчувають невпевненість. Їхня самооцінка страждає. Через це вони реагують деструктивною поведінкою.

Деякі батьки вірять, що коли ви даєте хлопчику надто багато ніжності, ви його робите слабаком. Але життя показує протилежне. Хлопці, які від своїх батьків отримують велику кількість обіймів, виростають сильними, мужніми та впевненими в собі.

Це все Браян Трейсі писав про дітей, але думаю, що можна віднести подібні поради і до дорослих людей.

Адже вчені підтверджують, що обійми сприяють зміцненню імунітету, покращується сон, зменшують фізичний та душевний біль.

Коли обнімаються близькі люди, виділяється ендорфін – природній наркотик, відповідальний за зменшення болі та відчуття радості.

На жаль, я не часто бачив (як і в нашій родині, так і в чужих), щоб дорослі рідні люди обнімались. Це вважалось якимось проявом слабкості.

І як читаємо, це не є добре. Люди живуть разом, але часто все зводиться до банального перегляду телевізора чи комп’ютера (кожен свого), чи перекидання словами «як справи на роботі» чи «ти борщ їв?».

А потім, коли хтось помирає, проливають тони сліз. А тоді вже пізно…

До речі, десь за два дні коли мама померла, ми міцно обнялись. І це при тому, що ніщо тоді не віщувало біди (інсульт). Ці обійми я пам’ятатиму, напевне, все життя.

А ви чого сидите і думаєте? Ану бігом міцно обійняти свою дитину, дружину (чоловіка), чи батьків!

P.S. Дочка побачила батька без бороди. Що далі було? Дивіться!

4 comments

  1. Обійми – задоволення – викид допаміну, який відповідає за мотивацію. Проста мотивуюча схема.
    Як тут зареєструватись, а то постійно ввожу дані?

    • Навіть не знаю щодо реєстрації…
      Спробуйте включити збереження паролів в своєму браузері.

  2. Обійми -це дивовижно! Але можна обійняти тільки того, хто іде тобі в цьому назустріч. Я часто обіймаю чоловіка і дитину))))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*