Про популізм

популісти, вибориНастає час виборів у міські ради, і політики змагаються у тому, хто більше наобіцяє. Причому фантазія настільки велика, що обіцяють навіть створення професійної армії?! Ви ж не забули, що вибори до місцевих рад?
Професійна чи контрактна армія – це не їхня компетенція. Але все одно обіцяють. Нехай.

Як відрізнити популістів? Досить просто. Я в більшості випадків дивлюсь на міміку і багаті жести. Можете вимкнути звук, і поспостерігати 🙂
Крім цього, у всіх популістів є спільна риса: вони обіцяють, але не кажуть де взяти для цього ресурси. Бо пообіцяти 1, 2 чи 10 тисяч доларів зарплати легко, а чітко сказати де взяти на це гроші – не можуть.

До речі, з тими зарплатами. Всі, хто хоч трохи розуміє економіку знають: якщо хочеш більше заробляти – будь-добрий, ти повинен давати більше якісних і потрібних послуг і товарів.

Якщо, наприклад, я виготовляю товарів на 100 доларів, а хочу 1000, то за чий рахунок мені їх мають платити? В нашій країні продуктивність праці в десятки разів нижча, ніж у Західних країнах, але про це політики рідко говорять. Звичайно, корупція в країні своє діло робить, але загалом правило просте: виготовляй чим більше потрібних товарів і послуг, і будеш мати хороший прибуток.

І ще одне, немає ідеальних людей, кожен робить якісь помилки, але й має досягнення. Популісти, критикуючи противників, згадують тільки про погане. Хоча б мали сказати: те і те погане, але це мені подобається.

До речі, поки писав про популістів, згадав, як Олега Ляшка, у 2010 році виключили із фракції БЮТ за те, що підтримав законопроект, який продовжував каденцію президента http://tinyurl.com/omu3pbm . Хто тоді президентом був, знаєте?
P.S. Написав замітку про популізм, що політики на екрані гарно говорять і виглядають, але це не щиро. А які ж вони насправді? Та от такі: http://tinyurl.com/ouj7xm3 і такі http://tinyurl.com/oz36tqv.

Якщо чесно, то я на цих фото практично не побачив «світлого» і щасливого обличчя. І це з їхніми статками і статусами. Правду кажуть, що не грошах щастя.

7 коментарів

  1. Популістична риторика політиків є однією з вад сучасної системи демократії, зокрема її найважливішої частини – виборчого права (одна людина – один голос). При такій системі політики користуються темнотою, неосвіченістю певної частини населення і починають обіцяти зарплати по 1000$ вже завтра, пенсію в 50 років, рай на землі, долар по 5 грн і т.п. І що найголовніше – певна частина виборців в це вірить і голосує за них :). При цьому найстрашніше інше – політики-популісти не дурні насправді люди, вони бачать що опираючись на “темні” маси населення можна переобиратись на кожних виборах, і тому вони абсолютно не зацікавлені в розвитку науки, освіти, росту доходу людей. Для них дурна і бідна людина з правом голосу – це безцінний ресурс який треба берегти і тримати таким же бідним/дурним якомога довше.

  2. Дуполізм буде точніше 😀

  3. Не в грошах, а в їх кількості)) Якщо гроші зароблені не взятками й махінаціями всякими, то нормальне в них щастя) Запитай у людей, чи щасливі вони в момент зняття готівки в банкоматі 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*