Про «прискіпливих» коментаторів статей

коментаріЩось вчора на мене “насіло” пару доскіпливих коментаторів, мусів витратити на них частину дорогоцінного часу.

Ні, коментарі під статтями це є річ дуже хороша, вона показує що блог живий, і написане комусь цікаво. Згідний хтось з моєю думкою чи ні. Це своєрідна послуга людини котра читає твою писанину, і за це їй треба бути вдячним.

Але якщо чесно, то забирає сили надмірне «доскіпування» із проханням пояснити людині те, що або потрібно відчути серцем, або на що конкретні аргументи слід шукати. А це час. Ви розумієте. Адже мало того що я більше 6 місяців день-у-день (!!!) публікую статті, так мене ще просять під матеріалом приводити нові аргументи котрі здатні були б їх переконати.

Та ж я і так 90% статей пишу не просто так: щось є в голові, щось в домашній літературі, щось в закладках, щось шукаю в інтернеті. Можете не вірити, але це займає час. І так кожного дня.

А тут буває людина «затнеться» – приведи мені докази існування Бога, чи конкретні факти що там відбувалося з іспанською інквізицією років так 500 тому.

Коли будете кожного дня писати по статті в 3000 знаків + підтримка ще 3 сайтів (великий проект на черзі запуску), то можливо мене зрозумієте.
А то просять «відстояти та аргументувати свою позицію».

Вибачайте, що можливо і наскільки можливо – якісно я пишу в статті. Те, чого не дописав, напишу іншого разу. Можу відповісти по-суті, можна вступити в суперечку, але переривати архіви я не можу. Краще за цей час ще одну статтю написати.

Можете мене вважати боягузом, невігласом, незнайкою, – ваша справа.

Я не ставлю за мету у своєму блозі когось активно переконувати – всього лише викладаю свою думку. І це не погано, бо переважна більшість людей взагалі не має своєї думки, а за неї «думає» телевізор, суспільна думка, оточення, і т.д.

На блозі пишуться статті на різноманітні тематики: сео, спорт, духовність, книги, суспільство. І якщо ви не поділяєте мою думку – це нормально. Але я не можу вас «нагло переконати».

Є ще одна проблема, про яку я знав, коли починав робити блог. А саме: треба бути готовим то зневажливих висловлювань в коментарях.

Що я вже не чув: невіглас, тріпло бездарне, мені треба в гумористи йти, дєшовєнькая стаття, дебілуватий автор, і т.д. Навіть всього зараз не згадаю.  І це при тому, що намагаюся кожні статтю написати, як тепер модно казати, максимально «толерантно».

Всім не догодиш, це факт. Я колись фантазував, що навіть якщо продати свій будинок і роздати кошти друзям, то все одно будуть незадоволені: «от Васі і Колі дав так само як мені, а я для тебе більше зробив».

Але попри все це, майже третина користувачів приходить із закладок, отже щось та й цікаве пишу. Ще частина ділиться матеріалами з блогу в соцмережах та форумах. Так що не все так погано.

Ще одне. Трошки дивно, що дуже часто самі коментатори не мають свого сайту (або не вказують його). Пам’ятаю, як часто відомого блогера Олександра Борісова часто позорили коментатори. І знаєте що? Вони або самі не мали сайту, або це була якась жалюгідна подоба. Але так, критикувати легше. До речі, той Борісов зараз за допомогою блогу заробляє 5000$. То так, між іншим.

І такі коментарі бувають у власника блогу який пише тільки про сео. А уявіть собі, якщо я подаю свою думку і на історичні події, і на духовні питання, і суспільні! Та само собою, що є незадоволені! Скільки людей, стільки думок.

Незважаючи на тон цієї статті хочеться тут при нагоді подякувати всім коментаторам за небайдужість. Не забувайте і надалі висловлювати свою думку, але й шануйте чужу. Хоча б за те, що людина її має.

P.S. Щодо старих статей. Постійно пишучи людина весь час вдосконалює свою майстерність. Хоча мені далеко до вершин, але передивляючи старі пости вже бачу як інколи «коряво» вони написані. Дещо міг би змінити, привести інші аргументи, по-новому зробити вступ до статті. Колись хотів трошки підкорегувати, але потім подумав: «що написав, те написав».

14 коментарів

 1. Звісно всім не догодиш, і при великій відвідшувансті аргументів у відповідях не понаводиш кучу, бо треба таки час вбити щоб шукати їх.
  Але я наприклад коли маю вільний час то люблю посперечатися, пошукати докази своєї правоти чи неправоти, так можна багато нового для себе знайти і т.п.)

  • Я не проти коментаторів чи суперечок, але як кажуть поляки “цо задуже, то не здрова“.
   Вишукування фактів та аргументів, надмірні суперечки забирають час. Та й протилежна сторона за той час могла б написати статтю де розгорнуто викласти свою позицію.
   І я щось не можу пригадати суперечки, в якій котрась зі сторін визнала б свою поразку. Якщо вже переконувати, то якось по-іншому. Особисто мені суперечка типу “ти дурак – сам дурак” не підходить.

   • я не раз доводив свою правоту, але тільки тоді коли в питанні я був набагато обізнанніший опонента. Якщо ж суперечка стосувалася наприклад такої теми як існування бога. то всі завжди при своїй думці лишались.

    • Не докажеш “на пальцях” як існування Бога, так і його відсутність.
     От вчора хлопаку надто зацікавило діяльність інквізиції. Та ж то роки пройшли! Я не кажу що там все гладко було, але щоб розібратися досконало, то треба купу документів перерити: від папських указів, до записів істориків. А так, наскоком…

 2. Олександр

   
  Щодо коментаторів, як переходять на особистості чи пишуть всіляку прикру гидоту, то я вважаю, що треба безжально банити IP і не шкодувати таких блазнів. Розумні люди ввічливі, принаймені намагаються ними бути..
  Але розумна конструктивна критика завжди піде на користь, хоча і важко визнати свою неправоту. Я  багато критики наслухався, але як то кажуть “в огні сталь гартується”.
  Пишіть надалі у Вас є багато хорошого матеріалу .Бажаю Вам розвитку, як творчого, так і професійного.

 3. Вітаю з оновленням дизайну. Але сайт майже недоступний. Щось напевне дуже перенавантажує хост…

  • Дякую, тема хороша, потім про це напишу статтю.
   Тільки мініатюри непропорційно показуються, то я їх плагіном Regenerate Thumbnails хочу “вирівняти”. Фоток пару сотень, от видно через стільки запитів мій блог підторможує. Нічого, має бути добре.

 4. Оскільки і частково являюсь винуватцем написання статті то відпишусь теж але розгорнуто 😉
  http://pastebin.com/Ma3xeYE6

 5. Одне діло коментатори, а інше – убогі тролі. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*