Про Приватбанк

Сьогодні тільки лінивий не писав про Приватбанк. А я ж не лінивий 🙂
Хоч і не банкір, але пару тез скажу. Це тільки моя думка.

 1. Це надто великий банк, і його банкрутство негативно вплине на державу. Адже тут тримають гроші два десятки мільйонів українців. Про важливість структури знають не тільки у нас, але й у «сусіда». Може тому, із фейкових акаунтів у соцмережах розкачують ситуацію, типу «все пропало». Посил зрозумілий – щоб люди масово кинулись забирати вклади, і тоді, дійсно може бути не смішно. Я там також маю і долари і гривні, але не хочу бути «соучасніком» панікерів.
 2. Пишуть, що держава віджала банк у Коломойського. Насправді у банка ще й є борги. І рішення ухвалювалось за підтримки міжнародних структур. До речі, ось їхні відгуки про приватизацію Приватбанку: http://tinyurl.com/znlbfrk
 3. Уряд повинен був передбачити можливу паніку, і якось її попередити. До речі, є досить відомий прийом: перебити одну подію іншою. Про цю фішку знає багато політиків. Наприклад, коли партія Тимошенко вирішила об’єднуватись із Партією Регіонів, то Янукович різко вийшов із переговорного процесу, і відповідно БЮТ почали втрачати імідж. Для цього їм потрібно було дати інформаційний привід. І тут з’являється рішення уряду Тимошенко про повну заборону гральних автоматів по країні. Всі вже забули про ПріБЮТ, і обговорюють нову подію. Щось подібне потрібно було запланувати уряду. На крайняк, рішення про збільшення мінімалки до 3200 грн сказати зараз, а не у листопаді (чи коли там було).
 4. За рейтингами Приватбанк не входив до найнадійніших, про його проблеми аналітики часто писали. Але він зручний і найбільший. Це перевага.
 5. Пишуть, що борги Привату буде покривати держава із бюджету. Але це краще, ніж дати йому збанкрутувати. До речі, читав, що борги набирались довго, ще із 90-х.
 6. А загалом, треба йти спати. Бо кожен другий у Фейсбук виявився банкіром. Думаю, що через пару днів все заспокоїться, і має бути як було. І ця стаття буде неактуальною. Я так думаю.

2 comments

 1. Борги має кожен банк і має також активи. Тому багато з бюджету вливати не прийдеться.

  • Може бути.
   А те що з Приватом проблеми – фахівці казали давно. Так що може й добре, що націоналізували. Побачимо. Добре, що паніка вляглась.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*