Про роки

Про роки

Про роки

На днях мені стукнув черговий рік — 36. У багатьох людей (у мене також), десь після 25, відносишся до Дня народження в якісь мірі: “ще на рік став старшим”. І через це трошки сумно.

А на днях лазив по місту, трошки фоткав “достопрімєчатєльності”. І побачив туристів, що й не дивно у Львові. Це була компанія пенсіонерів, старшого віку, десь років 70 плюс-мінус. І що цікаво, багато із них мали дорогі професійні і напівпрофесійні дзеркальні фотоапарати.

Один із дідульок мав два топових кенонівських об’єктиви L серії (вони білого кольору). Його техніка коштує десь 4-6 тис. баксів. Я вже мовчу про їх вагу, яку на собі треба тягати.

І що цікаво, ми зайшли в катедральний собор, я собі фоткаю, вони собі.

І не тільки дідульки, але й ці бабусі (язик не повертається так казати) так вміло користувались професійними фотоапартами, переключали налаштування і вибирали ракурси, що мені із своїм Canon 100d і блінчиком 40 mm/2.8 стало трошки соромно.

Я потім подумав: чи багато у нас не тільки пенсіонерів, але й людей середнього віку можуть вести таке активне життя. Пам’ятаю, мій дід вже десь під 60 років казав що “я вже старий, скоро вмирати буду”, але прожив до 80.

А тут люди вже похилого віку, але вони про це не замислюються, ведуть активне життя, подорожують світом, і в паспорт не заглядають.

Напевне і нам треба менше уваги звертати на паспорт, бо наше покоління буде жити довго, років до 80-90 (якщо все буде добре, звичайно).

До речі, в одній із книг її автор хвалився, що його мама прожила більше 100 років, і вже маючи 90 з гаком, вела активне життя, їздила з ними на рибалку, і навіть наловила більше, ніж автор книги.

P.S. Ці туристи англійською розмовляли, можливо із США або Англії.

2 коментарі

  1. Недавно був у Львові, то тих туристів там тьма – де кучками то видно що екскурсії, але ще й багато по двоє-троє. Зупиняємо одних з питанням “а не підкажете як пройти туди-то”, а у відповідь “а ми теж не місцеві”, других – “а ми тут вперше” 🙂
    Щодо віку – наші люди вже й 36 ніякого активного життя не ведуть, лише “робота, діти і інші турботи”. В кращому випадку ще літом на якесь море з’їздять відпочити.
    Американцям чи англійцям не складно купити фотоапарат за 4к баксів, адже вони в місяць отримують кілька тисяч у тій же валюті. Це для нас, при доході в кількасот доларів то розкішю виходить.

    • Так, туристів тьма. Хоча чую, що частина львів’ян жаліється на це.
      А фотік не тільки купити, але й треба вміти дзеркалкою управляти. Тим більше професійною. А вони ті налаштування так крутили…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*