Про секти

сектиЧас-від часу на телебаченні показують шокуючі кадри про діяльність тоталітарних сект. І хоча я сам трошки в цій тематиці орієнтуюся, та все одно був вражений масштабами цієї зарази.

Виявляється, що навіть у Києві, шарлатани збирають десятки тисяч людей на стадіонах та палацах.

Те, що люди несуть туди останні гроші, віддають квартири,  – це ще не найбільша біда. Найгірше, що робиться із їхньою психікою та поведінкою.

В результаті діяльності сектантів, люди стають асоціальними, і з непередбачуваною поведінкою, можуть повністю відвернутися від членів родини, здатні на ритуальні вбивства.

Тому в цій статті я трошки поясню деякі речі.

Спочатку про те, хто може потрапити в лапи сект.

В принципі, абсолютно ніхто не застрахований. І атеїсти в тому числі. Якшо вони в ніщо нематеріальне не вірять, не означає що повинні бути безпечними.

Дуже багато сектантів колись або взагалі були атеїстами, або були не практикуючими християнами.

Адже навіть затятий матеріаліст підсвідомо розуміє, що смерть це ще не кінець. Можна згадати що говорять люди котрі вижили після клінічної смерті (двоє знайомих мені розказували).

Крім того, життя досить непроста штука, і є в ній такі речі як смерть, чи невиліковні хвороби.

В такі моменти людина хапається за будь-яку соломинку, і нею часто є рука хитрих сектантів.

Потім колишній атеїст розказує як він «прийшов до Бога», а насправді не знаючи основ, попався на гачок першого-ліпшого «проповідника».

Також, під ризиком ті, кого я називаю “пасхальники” (коли не прийду до церкви – все Пасха). Як правило, вони мають дуже і дуже поверхневе уявлення про свою віру, і тому декілька цитат показаних сектантом здатні повністю перевернути його світогляд. Виявляється його обманювали! В Біблії ж написано! Тільки бідна людина не розуміє, що в світі налічують більше тисячі «християнських сект», і практично кожна з них (!) із задоволенням підтвердить свою маячню за допомогою цитат з Біблії. Без проблем.

Є ще люди, котрі дуже люблять вишукувати недоліки священиків традиційних Церков. Той не так відправляє Службу Божу, цей гроші любить, той багато забороняє, і т.д. і т.п. Я не кажу, що такого не має, але категорично не погоджуюсь, що серед священиків більше ніж в інших верствах населення злодіїв чи нехороших людей. Просто одне дерево що падає, робить більше шуму ніж цілий ліс що росте. А будь-який промах священнослужителів одразу отримує «рекламу» в ЗМІ та язиках вірян.

Наслухавшись та надивившись цього всього людина може потрапити в секту. В них часто практикується таке поняття як «бомбардування любов’ю».

В більшості традиційних церков людина прийшла до храму, відстояла Службу Божу, і пішла. Ніхто не поцікавиться особисто нею. В сектах же, новенькі отримують підтримку, ним цікавляться, йому допомагають. Часто все це щоб жертва не зіскочила з «гачка». Але вона про це не підозрює.

Як не потрапити в секту.

1.Якщо ви атеїст і не хочете стати вірянином традиційних Церков – залишайтеся таким надалі. Бо знаю багато випадків, коли ніби атеїст, починає тягнутися до всяких трансцендентальних медитацій,  Ошо, Синельнікових, Реріхів, Блаватських, і не розуміє чим це все може закінчитись.

2.Якщо ви віруючий християнин, то наскільки я знаю, є тільки дві християнські Церкви, які ведуть початок від часів Ісуса Христа. Це Католицька та Православна Церкви. Чи є в них недоліки, чи якісь проблеми, чи помилки – зараз це не важливо. І в них є жорстка ієрархія, тобто є лідер, якому всі підпорядковуються. Це зроблено для того, щоб не було  розколів та сект.

Секти ж існують максимум пару сотень років. Тобто, якийсь розумник, начитався книжок, і створює свою організацію.

Не можу згадати, як в тролейбусі було оголошення із закликом прийти відмічати 5-річний ювілей якоїсь «церкви». Ні хлопці, я належу до тієї, якій вже 2000 років, від часів Христа!

3.Помилки священиків. Запам’ятайте собі раз і назавжди: священик може помилятися, це нормально. Бо він людина із вільною волею. Священиками не є запрограмовані роботи. Якщо серед 12-ти апостолів котрих вибрав сам Христос виявилася нехороша людина, то що вже говорити про наші часи.

Але яким би не був священик, таїнства виконані ним (сповідь, причастя, Служба Божа, і т.д.) є ДІЙСНИМИ, на відміну від сектантів до яких ви хотіли перейти.

4.Будьте дуже обережними із всілякими організаціями, в яких вам починають «промивати мізки». Це може не добре закінчитись.

5.Якщо на вулиці до вас підходить представник Свідків Єгови із черговим запитанням «а як ви думаєте…», можете спокійно нічого відповідаючи йти далі. Чи ви обіцяли що будете кожному перехожому відповідати на його фантазії?
До мене одного разу підходять на вулиці два сектанти, і запитанням «а що ви думаєте…». То я із здивуванням запитав чи вони часом не журналісти, і з якої радості я повинен їм відповідати.

Не раджу з ними вступати в суперечку, бо втратите багато безцінного часу та пустопорожню балаканину.

Треба знати, що вони тренуються дискутувати. Це як для хороших продавців: коли покупець сказав «ні», то все ще тільки починається.

6.Якщо ви чогось не знаєте в питаннях віри, чи в чомусь засумнівалися, то підіть до того, хто повинен вам допомогти – священика (чи богослова).

Якщо вам, наприклад, потрібно накачати м’язи, то ви йдете до тренера з бодибілдингу. Якщо хочете вивчити англійську, то йдете до носія мови. Якщо вам потрібно вилікувати фізичну хворобу – ви йдете до лікаря.

Все логічно. Але коли люди чогось не розуміють в Біблії, то чомусь йдуть не до священика, а до шарлатанів чи самі мудрують.

P.S. Тут хлопака склав цілий хіт-парад сект:

15 коментарів

 1. Колись читав і дивився документалки про секти… насправді то страшно, що людям так просто можна промити мізки… 

  • Десь два дні тому була програма про це на “1+1” – і там дійсно не смішно.
   Головне, що керівників тоталітарних сект ніхто не рухає.

 2. Основна причина успіху сект – бідність людей, відсутність нормальної освіти і як наслідок – обмеженість світогляду. Такими людьми неважко  керувати. РПЦ у цьому сенсі справжня секта 

 3. Найкращий вихід не заморочуватись, ти що буде після смерті, жити теперішнім життям, робити добро.)
  В мене про релігію вже давно думка змінилась, я не думаю, що Бога не існує, але і не вірю релігіям. Що найбільш дивно – це те що кожній віруючій людині виходить теж промили мізки. Сказали – значить треба вірити, не сумніваючись. Я змінив свою думки, поставивши запитання “Чуму я в це повинний вірити?”. 

 4. Доброго дня, Павло! Дозвольте з Вами не погодитися, що є тільки дві Церкви: Католицька і Православна! А Буддизм з її Церквою? А Іслам? А Церква євреїв з їх Торою? А чим перед Вами завинили Блаватьська (до речі народилася у Дніпропетровську!), Реріхи, Ошо та інші, яких Ви приплели до сектантів!? Ви читали їх твори? Якщо ні – рекомендую, багато чого знайдете корисного!!!
  А як же вислів: “Любіть ворогів своїх?…”. Я мушу Вас розчарувати тому, що я належу до ще старішої Церкви аніж 2000 років – ЦЕРКВИ ТВОРЦЯ ВСЕСВІТУ – Батька Ісуса Христа! А у цій ЦЕРКВІ є місце і для сектантів (це їх право сповідувати своє бачення, хоча вони, на мою думку, так само, як і Ви – помиляєтеся у дечому! Але це право надане кожному з нас ТВОРЦЕМ – ПРАВО ВІЛЬНОГО ВИБОРУ!!!), і для реріхів з блаватськими та ошо і навіть для сил деструкції, якби нам цього не хотілося! У мне таке враження (не ображайтеся Павло; Платон мені товариш – але істина дорожча), що Вам вживили неправильний ЧІП Духовності – про який Ви писали у минулому посту. Успіху. Serpiko/

 5. Любий священник за допомогою Біблії підтвердить свою маячню, так же само як і всі сектанти. РПЦ, УГКЦ, така ж сама секта як і остальні, і тримаються вони на наших грошах. Теж Християнство колись було ересю. А наші церкви не промивають мізки? Панівна релігія яка обсирає інших, ти тому не вийняток, бо промили тобі так само мізки.

  • Виховані люди незнайомим не тикають.
   А щодо вірити чи ні – ваша справа. Я виклав свою думку.

 6. У нас же розуми вільні, тож і сект на фоні Біблії повно, вона ж написана не однозначно, що є значним потенціалом до зародження нових релігій. Чому ти інквізиції не згадав? Цей не потріб що був при церкві багато добра зробив?

  • Про інквізицію поширюють багато міфів. Доходить навіть до 9 мільйонів вбитих.
   Є більш менш точні дані, по них можна дивитись http://diak-kuraev.livejournal.com/694132.html
   А щодо негативного впливу інквізиції… Вона “наробила стільки зла та так стримувала розвиток людей”, що чомусь саме в Європі, одразу після Середньовіччя змогли швидкими темпами розвиватись наука та культура. В інших частинах світу (де християнства не було) – такого розвитку ми не бачимо.

 7. http://pavlofox.net/yak-rozmovlyati-zi-svidkami-ehgovi/
  Відкрий можливість коментувати цю статтю, ти що злякався архіаргументів свідків?Хотілось би прокоментувати.

  • Цю статтю збігались коментувати якісь дивні люди (не тільки єговісти), тому закрив коментування. Нехай ці “товариші” коментують десь інакше. Я не психотерапевт.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*