Про спорт

футбол, збірна УкраїниДивився вчора футбол, і на роздуми потягнуло.

Вигідно займатись спортом, особливо коли є хороші досягнення. Дивіться скільки слави, грошей і любові прихильників отримує, наприклад футболіст. Так, він 10-20 років якісно виконує свою роботу.

Приблизно те саме робить якийсь токар Іван Іваненко чи пожежник Петро Петренко. Вони також можуть вчасно приходити на роботу, виконувати свої обов’язки, їхня майстерність постійно зростає. Вони відпрацюють до пенсії 30-40 років, можливо передадуть знання молодим працівникам.

В результаті отримають мінімальну (чи близьку до неї пенсію). Ну і в кінці трудового шляху їм дадуть якусь грамоту, поплескає начальник цеху по плечі, і скаже «дякую Петрович, ти добре працював».

І це при тому, що фактично, пекар, чи лікар, чи пожежник, чи друкар, чи токар – виконують більш суспільно важливу роботу, ніж дорослий мужчина, який по траві катає м’ячик. Але останній за рік заробить більше, ніж представники трудових професій за усе життя (а може й за 10 життів).

Крім того, Петро Петренко після закінчення активної діяльності мало кому буде потрібен на пенсії. А спортсмен після закінчення спортивної кар’єри дає інтерв’ю, працює експертом, тренером, викладачем.

І прірва між цими групами людей збільшується. Якщо перші футболісти (та й усі спортсмени) працювали на фабриках, щоб прокормити сім’ї, то тепер бідні приходять дивитись на гру мільйонерів.

Пам’ятаю, як в середині 1990-х, газети писали, що футболіста Алана Ширера придбав спортивний клуб за 10 мільйонів доларів (якщо не помиляюсь). Через 20 років цифри зросли в рази. А футбольний агент Роналду взагалі стверджує, що його підопічний коштує мільярд.

Це написав не тому, що не поважаю спортсменів. Адже це надзусилля, і не кожен такі фізичні і психологічні навантаження витримає.

Та й я сам люблю фізичні вправи, з 7 класу регулярно підтягуюсь, віджимаюсь; тримаю зошити із записами складів команд на чемпіонатах світу і результатами матчів.

Головний посил цієї статті батькам: будьте хитрішими. Посилайте дітей у спортивні секції. Якщо досягнуть хороших результатів, то не пошкодуєте. Враховуючи, що спорт ще більше комерціалізується і стає популярнішим.

Та й не будуть бездумно тинятись вулицями

Тут, як зростали ціна за трансфер футболістів http://tinyurl.com/nkmpzs6 .
P.S. Дивіться, як люди переживають що їхня команда пропустила в свої ворота багато голів. Я так розумію, що через це деякі навіть жити не хотіли. Так що спорт – це сила 🙂

4 comments

  1. У знайомої син ходить в перший клас звичайної школи і на секцію футболу. Так їм вже тепер тренер з футболу говорить: ” Якщо футбол заважає вам добре вчитись в школі то потрібно лишати цю школу!”

    • От от. У крайньому разі потім будуть тренерами у цій же школі. Це приємніше, ніж коротати життя за станком.

  2. Полем бігає 11 футболістів (з врахуванням запасних гравців – 20). Чи всі знайдуть роботу після закінчення спортивної кар’єри (а сучасний спорт дуже “помолодшав” і без заробітків можеш залишитися у 30-35 років)?. Ні, не всі. Почитайте спогади колишніх спортсменів – багато хто спивається, йде в охоронці чи банди. Більшість не матиме пенсії. Багато хто – залишився без родини (бо за великим спортом все ніяк було) і без здоров’я (думаю, ви розумієте, про що я). Тому заздрити надприбуткам одного на фоні споганених життів інших – навряд чи доцільно.

    • З коментарем у більшості згідний. Хоча все одно, батькам варто віддавати дітей в спортивні секції 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*