Два слова про телебачення

про, телебачення1.Коли дивимось якесь ток-шоу, не завжди розуміємо, що ведучі можуть нами маніпулювати. У день зйомок все буде чесно, всім дадуть слово і можуть не перебивати.

Але все відбувається ще до передачі, під час запрошень.

Організатори знають позицію більшості політиків, політологів, відомих особистостей. І наприклад, вам потрібно зробити програму, яка позитивно показує діяльність влади. Значить, запрошуєте 7 провладних «експертів» і 3 опозиційних. Чи навпаки, що частіше трапляється.

На російських телеканалах також запрошують з опозиції (чи з України), але там співвідношення ще “чесніше”, наприклад, 1 до 9.

І людина дивиться, і не розуміє, що за неї вже вибрали, кого позицію буде слухати. А факти ти не маєш можливості перевірити. І приходиться вірити на слово.

Пригадуєте, як розганяли інфу про те, як Яценюк вкрав мільярд? Я ніколи не голосував за нього, і не збираюсь. Але таке враження, що на людину свідомо чи набрехали. От, автогонщик Мочанов готовий вибачитись про свої слова про вкрадений мільярд: http://tinyurl.com/zlm9rdd . Але як відомо, слово-не горобець…

Подібним чином формують впізнаваність чи бренд людей, близьких до олігарха, який є власником певного телеканалу. Зверніть увагу, на Інтері регулярно беруть коментарі у Капліна чи Опозиційного блоку, на “Україна” широко висвітлюють “гуманітарну місію Рената Ахметова”, на “плюсах” погано не скажуть про Коломойського.

Фактично, тільки від вибору того, кого запрошують, формують як громадську думку, так і нав’язують суспільству своїх лідерів.

2.Про мову на телебачення. Не буду піднімати тему мовної шизофренії (коли ведучі двомовні чи задають питання на українській, відповідають російською). Згадаю про низький рівень володіння ведучими українською мовою. Іноді таке враження, що їх перед прийняттям на роботу перевіряють: скажи «паляниця».

За Союзу, навіть із його русифікацією, українська мова була літературною і якісною, еталон.

Зараз, чого не почуєш, і “ЛьвіФ”, і “пАрАмога” і “шедро” замість “щедро”, і “маюць” замість “мають”. Чув колись, як коментатор лижних перегонів повільно, декілька разів сказав, що «лижники мИчать на трасі». Чого вони мичать? Може їсти хочуть?

І що дивно, що навіть львівські ведучі якось так вивертають писок, хочуть модними виглядати. Послухайте уважно самі, в них не «перший» а «пАрший», не «вересень» а «вАрАсень», не “медики-МНСники” а “мАдики АмАнАсники”.

Так і живем.

2 comments

  1. Дивлюсь тільки футбол

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*