Трошки про цей блог

Помітив декілька речей пов’язаних із цим блогом. Може комусь буде цікаво.

1.На сторінках сайту, зовнішні посилання позначаються синім кольором, щоб їх люди бачили, і по них переходили. Але розробники шаблону не зробили, щоб внутрішні посилання виділялись кольором, і вони непомітні, серед звичайного тексту.

Я подумав, що коли їх також виділити синім, то люди будуть клацати, покращаться поведінкові фактори: час на сайті і перегляд сторінок. А це повинно сподобатись пошуковикам. Змінив, і протримав такий варіант пару тижнів. Нічого не дало.

Абсолютно нічого. Тому повернув як було. Хоча внутрішніх посилань на сторінках блогу багато, мали б клацати.

2.Блог потрапив під фільтр Яндекса. Причому декілька років тому!

Я все думаю: чого із Яндекса сюди ніхто не приходить? Ясна річ, що блог українською, і тут цей пошуковик не популярний, але все одно.

Головна моя помилка: я рідко заглядав у вебмайстер Яндекса і Гугла. А там все пише 🙂ra5686

image-2

Далі потрібно було визначити, за що санкції: посилань не продаю, давно вже не купую, тизерів не ставлю.

Аж потім вияснилось, що я занадто багато тексту виділяв жирним. Прямо цілі речення, і таких речень на статтю могло бути ледь не до десятка. Виявляється що із тегами потрібно бути обережними, це як куля снайпера, тільки важливі слова чи фрази (не виділяйте ключові слова жирним). І не багато, бо може бути те що з моїм сайтом.

Причину вияснив, але як забрати всі ці виділення, адже на блозі 840 статей? Мені легше той блог закрити, ніж майже тисячу статей редагувати.

Є плагіни, які дозволяють автоматично змінити HTML код у всіх статтях сайту на WordPress. Але в мене один плагін не встановився, інший щось нічого не зробив.

Потім знайшов код, який потрібно вставити у файл сайту, і який автоматично показує читачам текст без виділень. Тоді пошукові системи отримують «чистий» текст.

Поставив.

У Яндекс Вебмайстер подав заявку що виправив всі помилки. Через пару тижнів зняли фільтр. Тепер трафік потрошки росте.rapo

Звичайно, його не буде багато, максимум третина від Гугла. І це максимум. Але все одно, не зашкодить.

3.Глянув, на які сторінки блогу приходять читачі.

І так виходить, що майже 100 сторінок щодня приводять читачів. В середньому одна сторінка дає 1-5 читачів.

На сайті є різноманітні рубрики: від спорту до створення сайтів. І пам’ятаєте, що завжди радили робити блоги певної тематики, не про все одразу?

Я не послухав, бо просто реально оцінив свої сили, і вирішив, що регулярно давати якісний (чи більш менш якісний) матеріал однієї тематики не зможу.

Але що цікаво. Коли подивився на кращі 20 сторінок, які дають читачів, то переважно це виявились тематики «суспільство». Тобто «розмовного» жанру. Не створення сайтів чи спорт. Вони також щось дають, але значно менше.

І до чого я веду. Я зробив блог «про все», але Гугл видно сам визначив переважаючу тематику, і більше таких моїх статей показує читачеві.

А наприклад, той же спорт – важче пробивається у ТОП.

Висновок? Треба таки було робити одної тематики. Не хочеш так, то Гугл сам визначить переважаючу тему твого сайту.

Якось так.

2 коментарі

  1. Мені здається, що проблема не виходу спорту в конкуренції, а не в тематиці 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*