Про вдячність

footballСьогодні всіх говорять про фінал Чемпіонаті світу з футболу, і перемогу Німеччини над Аргентиною. Публікується багато аналітики в зв’язку з цим. Я б також міг написати матеріал спортивного спрямування але не хочу. Краще напишу, що мене вразило після матчу.

Маю на увазі стан футболістів збірної Аргентини після поразки. Як і у всіх попередніх фіналах, хтось плакав, хтось сумував, хтось виснажений лежав на полі.

Коли вручали медалі, більшість гравців їх одразу знімали, оскільки були не задоволені.

От сиджу я вчора ввечері, і дивлюсь на все це. І чомусь згадав, як привезли до лікарень наших поранених військових після обстрілу «градами» терористів. Хтось без ніг, хтось без очей, комусь снаряд потрощив всі нутрощі. Травми такі були, що медсестри втрачали свідомість.

Уявіть, як їм болить (якщо вони при свідомості), як психологічно важко їхнім сім’ям!

А тут хлопці копають м’яча, стали другими у світі (обігнавши Іспанію, Бразилію, Італію, Голландію, і т.д.) і ще й не задоволені.

Я прекрасно розумію, що це спорт, і спортсмен екстракласу налаштовується на 110%, викладається на 110% (на полі та тренуваннях),  тому й таке розчарування в разі поразки.

Але варто інколи піднятись над своїми проблемами, і подивитись трошки «зверху». Вони молоді, красиві, багаті, в них гарні жінки. Та будь вдячним за це!

Мільйони і мільйони людей навіть близько не мають цього. А тут срібні медалі Чемпіонату світу зривають з грудей.

Один священик колись казав, що секрет щастя, це за все що маєш, бути вдячним Богу. Якщо ви не віруючий, то і у вас є кому бути вдячним (батьки, друзі, вчителі).

А то ми постійно незадоволені, і не бачимо, що таки маємо привід для вдячності.

Пам’ятаю, як ми завжди були незадоволені, що бабця ходить із двома палками. Але коли її «розбив» інсульт, ми дуже хотіли, щоб вона встала на ці палки – не стала.

Так само, пам’ятаю, як в мене почались проблеми із волоссям (років 10 тому). Тепер дивлюсь на ці фото – та нормальне було тоді волосся 🙂

Вищенаписане  зовсім не означає, що ми маємо задовольнятись тим, що маємо, і не прагнути кращого. Просто слід бути вдячним за те що маєш, і досягати нових вершин.

Є непогана вправа, яка викличе у вас почуття вдячності.

Випишіть список із 20 людей, яким ви вдячні. Як правило, після половини списку, ви матимете проблеми із згадуванням нових імен. Та не зупиняйтесь, пишіть далі. Якщо не зможете написати людей, пишіть предмети.

А далі, навпроти кожного, пишіть за що саме ви вдячні. Таким чином, почнете по-іншому дивитись на цей світ.

Так що не в разі невдач не сумуйте, бо через десять років в будь-якому випадку будете на 10 років старішими. А зараз ще молоді.

Радійте життю!

2 коментарі

  1. Напередодні матчу, президенша аргентини дивом дивувалася, чому ніхто не підтримує ху*ла в анексії Криму. Що тут ще казати?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*