Про відношення до критики в коментарях

 

microphonesУ цій статті пару слів хочу сказати про критику в коментарях. В моєму першому сайті зробленому на простому Html немає поля для коментарів. Був час що хотів поставити, та все руки не доходять. Хоча й відвідуваність там під дві тисячі.

 

З проектом Pavlofox.net ситуація трохи інша, бо на блозі дуже бажано щоби були коментарі, це показує що ресурс живий.

 

Перед тим як запускати цей проект, я перерив купу корисної (і не дуже) інформації, щоб, як то кажуть, знати ворога в лице. Виявляється, що для успішного ведення блогу потрібно багато умов. Це і вміння писати, яке насправді виробляється з часом від постійної практики; і навик з якогось питання написати цілу цікаву статтю, і бажання регулярно наповнювати ресурс.

Крім того, гуру блогінгу попереджали про небезпеку втрати мотивації від негативних коментарів. Про це я читав в Борісова, і, здається, в Баблоруба, і ще в когось (вже не пам’ятаю).

 

Так що до цього явища потрібно віднестися по-філософськи. Як писав Карнегі: “не кОпають тільки здохлу собаку”. Якщо є протилежні чи негативні думки, значить “ми ще живі” 🙂

 

Крім того, неприємний коментар могла залишити людина яка просто не зрозуміла нашу позицію, має такий характер, чи в неї сьогодні поганий день.

 

Хоча мене й ще не часто коментують (в кінці статті я напишу як поправити ситуацію), та пару тижнів тому до однієї статті мені залишили коментар. Коментар цей я хотів одразу або видалити, або відписати жорстко його авторові, оскільки він починався словами: Такі нісенітниці може написати тільки невіглас, який не те що не знає історії святкування Різдва Христового, а й не розуміє різниці між юліанським та григоріанським календарями.

 

Та потім відкинувши емоції, я подивився на коментар який залишила людина: та там море цікавої інформації! Ні, нехай буде 🙂
Після цього я трошки пошаманив, і дізнався, що це писав викладач із університету Львівська Політехніка. Тому-то і в нього такі знання по темі, і відповідна манера коментувати 🙂

 

Потім, я йому чемно відповів своїми аргументами, на що отримав ще порції потрібної інформації. Після порції чергової інформації з якою я вже був згідний, я написав що погоджуюся, і ми завершили дану дискусію. В її результаті я отримав більше інформації, ніж сам написав у статті. Причому коментарі писала знаюча людина. Добре, що я не видалив перший коментар чи жорстко не відповів. До речі, ось про це я писав: http://pavlofox.net/chy-varto-svyatkuvaty-rizdvo-25-grudnya/

 

Які б не були коментарі, це все одно додатковий контент, який показує що блог живий, крім того читачі стають активнішими.

 

Я обіцяв написати про спосіб, як збільшити кількість коментарів на блозі. Його я прочитав в одного блогера якого регулярно читаю.

 

Коли кількість постійних відвідувачів буде на ресурсі більше 400-500 щодня, як варіант, можна оголосити конкурс на кращого коментатора. Це блогер так і зробив. Справа в тому, що читачі дуже не люблять першими ставити коментарі після статті чи повідомлення на форумах. Тому для останніх часто добре працюють “віртуальні” користувачі придумані самими власниками.

 

А в даному випадку призовий фонд був 10 доларів. То йому двоє пацанів змагаючись між собою за приз всі статті прокоментували. Звичайно, за умовами конкурсу коментарі типу “Класно” чи “Супер” не враховувалися. Після того, на блозі з’явилися перші коментарі, звичайні користувачі набагато жвавіше проставляли свої.

 

Користуйтесь, бо мені ще потрібно чекати пари сотень відвідувачів.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*