Про владу, нас і високі зарплати

IMG_4104Я про це часто пишу, але знову повторю свою думку: не влада винна, що ми так живемо, а ми самі. Хоча б тому, що самі й вибираємо цю владу 🙂

Недавно в соцмережі хтось вкотре (вже остогидло) поширив фото китайців перед моментом страти за корупційні діяння.

Коментаторам видно такі картинки подобаються, бо відгуки були схвальні, і ще дуже хотіли, щоб і в Україні таке відбулось. Хтось написав, що потрібно в Україні 10 000 чиновників розстріляти, і ми заживемо.

Я не витерпів, і втрутився. Написав про порізані сидіння в тролейбусі, несунів на підприємствах, обісцяні під’їзди, хамовитих водіїв, розбиті пляшки в дворах, хабарництво на всіх (навіть низьких) рівнях. І вже для “контрольного” дав посилання на розумний пост думаючої людиниhttp://tinyurl.com/ontmsy6 .

В результаті запал співрозмовника знизився, і він почав змінювати тему, бо нічого додати.

Ясна річ, що від чиновників дуже багато залежить, але не все.

На днях я мав вільний час, взяв фотоапарат, і пішов прогулятись в район новозбудованого стадіону “Арена “Львів”. Йшов з іншого боку, по доріжці, яку збудували до Євро 2012.

І знаєте що? Вже потрошки люди цю доріжку розбирають! Вибачте, не прості люди, а скоріше всього,  там Порошенко, Яценюк або якийсь депутат зупинив авто, і почав розбирати. Ніхто із нас такого б не зробив. Ясна річ.IMG_91700

Друге

І ще хотів повторити думку про зарплати. Недавно до нас в гості приходили родичі, і дуже нарікали на низькі зарплати, що в нас тарифи як у Європі, а зарплати “як в Україні”.

То я їх ошелешив заявою, що “ми не заслуговуємо таких зарплат, як у Європі”. На мене ледь не з бійкою накинулись, але через 10 хвилин пояснень, вони погодились.

Ми можемо очікувати, наприклад, на зарплату в 1000 баксів, якщо будемо виготовляти продукції, більше 1000 баксів, інакше, для чого роботодавцю платити нам такі гроші?

Проблема в тому, що ми виготовляємо корисних товарів і послуг у рази менше, ніж жителі розвинених країн світу.

Наприклад, на минулій роботі, наші хлопці їздили для підвищення кваліфікації у Швецію. Розповідали, що їхні підприємства укладають контракт, і після цього, під це замовлення виготовляють цілу виробничу лінію. Коли замовлення буде виконано, ця лінія розбирається, і під нове замовлення, монтується нова. А ця вже не потрібна, і її вартість закладена у ціну контракту.

Тепер уявіть, скільки за одиницю часу зроблять такої продукції у Швеції, і скільки буде наш токар точити? І як може цей токар мати шведську зарплату, якщо він фізично не може дати стільки деталей?

Також я знайомим привів приклад Південної Кореї: Sumsung, Hyundai, LG, KIA, SsangYong, Daewoo. Чи є у нас такі всесвітньо відомі бренди, які приносять мільярди в бюджет (через податки)?

Йдемо далі. В нас на вулиці ремонтники зробили доріжку, і поклали плитку. Плитка, в половині доріжки лежить одним узором, в іншій — по-іншому. Плитки лежать не рівно, пісок, який насипають на плитку не змели, і подекуди він лежить добрячими горбочками, і люди місять це болото.

Або плитку, яку поклали у Львові, навпроти пам’ятнику Міцкевича, люди виколупують руками, і фотографують для соцмереж — вона рухається. І це після 1-2 місяці із часу ремонту.

Запитання. Ви також вважаєте, що ті, хто це зробив, мають отримувати такі зарплати, як наприклад, робочі із Нідерландів чи Швеції?

Висновок. Перш ніж показувати пальцем на когось, чи вимагати чогось більшого, ми повинні ставати кращими. Все суспільство, тоді і заживемо.

9 коментарів

  1. Повністю згодний!

  2. Теж погоджуюсь, хороша аргументована стаття.) Оце є тверезе мислення, а не розкидання фраз, догматизм і тп. Було б добре нам всім виробити таку звичку, замість того щоб “висловлювати свою думку” – аналізувати, аргументувати і наводити факти.

  3. Дуже приємно було читати цю статтю. До речі, якби про релігію ти судив так само – я б прийняв аргументовані позитивні її сторони. Але водночас навів би і негативні аргументи, але часто віра не дозволяє погодитись з цим бо “все що пише в Біблії – істина, по іншому не може бути”. Хоча дуже часто люди певну фразу інтерпритують по своєму і виходить, що ми читаємо одне, а кожен розуміє зовсім інше.) Цікаво як ти відреагуєш на таку аргументацію.)

  4. Отут Павло прямо мої думки переказав, теж так думаю. Таке враження що в нас народ ще не позбувся совкового мислення і в плані халтури, яку не дозволить собі той же шведський чи голандскьий робітник, і в плані високих зарпалат, так наче в тій же Європі ці високі зарплати на деревах ростуть.

    • Не кажу вже про те, що в наших офісах скоріше, ніж прийде начальство ніхто не починає працювати – кава, соцмережі, перекур.

  5. Стосовно бруківки – то це хамство вищої марки. Потім же дитина того хто це розбирає може їхати на велосипеді, впаде в цю яму і зламає собі руку, і батьки, звичайно, винними зроблять ЖЕК, чого ж це на дорозі така яма. Хто знає мікрорайон Рясне-2, то там після виборів почали встановлювати світлофор. Річ, звичайно, що потрібна. Ну і для зручності розїздів виклали бордюрами “острівки” щоб водії розуміли хто куди переїжджає привезли бруківку і мали це все облагородити. Так от незадовго зявилось відео де показують як посеред білого дня біля палет з бруківкою стоїть бус і люди завзято завантажують в нього цю бруківку.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*