Чому програла збірна України на Євро 2016

збірна україниНапевне тільки лінива чи дуже далека від футболу людина не коментувала поразку збірної України із футболу на Євро 2016.

То і я вставлю своїх “5 копійок”.

Неприємно це казати, але український футбол сам по собі слабкий. Порахуйте, скільки було чемпіонатів Світу і Європи, і ми тільки два рази пробились на це свято (Євро 2012 не рахується). А останнього разу ледве-ледве через плей-офф пролізли.

Але навіть пройшовши, могли на рівних грати тільки зі слабкими командами. Із грандами (Іспанія, Італія, Франція, Англія, Німеччина) ми не те що внічию не могли зіграти, але й програвали з різницею не менше 2 м’ячі.

Причому, при усіх тренерах збірної (окрім недовгого періоду з Маркевичем) гра була не ідеальна.

Навіть був період, коли збірну очолював Валерій Лобановський (паралельно Динамо тренував), і у важливому матчі із німцями ми програли німцям з різницею і три м’ячі. Тобто, без шансів.

Так, окремі клуби могли показати непогану гру на міжнародному рівні, але це не відноситься до збірної команди країни – 42-50 мільйонної держави.

Хоча ради справедливості, наші сусіди (поляки, білоруси) також не маленькі держави, але не можуть похвалитись шаленою грою збірних.

У 2006 році ми отримали рекордно хороший результат, але там окрім іспанців (яким ми програли без шансів) були Саудівська Аравія і Туніс. Тунісу забили єдиний гол із пенальті. Це не ТОПові команди. А потім нам попалась найслабша із можливих, збірна Швейцарії, яку ми пройшли за рахунок післяматчевих пенальті. Далі була Італія, і 0:3.

На сьогоднішній день ситуація не сильно змінилась, і “маємо те що маємо”. Подобається нам чи ні, але нашу країну представляли найсильніші спортсмени (ще б Гусєва і Кравця), і вони показали все, що могли.

Так, можливо не вистачало мотивації, не могли зробити більше 2 пасів без втрати м’яча, не забили за 190 хвилин ігрового часу, не було командної гри. Така реальність нашого футболу, що за два матчі на важливому турнірі кращим гравцем є воротар 🙁

Ми програли команді держави, населення якої складає ледь не половину Києва 🙁

Що робити?

 1. Розвивати масовий футбол.
 2. Зробити прозорою ситуацію в українському футболі, щоб менше було “підкилимних ігор”.
 3. Треба або нашого толкового тренера (типу Маркевича чи Вернидуба) або німця. Практика показує, що навіть посередня команда із професійним тренером може “підстрибнути вище голови”. Пригадую приклад збірної Греції, яка під керівництво Отто Рехагеля виграла Євро 2004. Це була абсолютна сенсація. Але вже пізніше збірна не могла показувати такого класного рівня — не все залежить від тренера. Повинна бути правильна футбольна політика у державі.

P.S. Не розумію, коли деякі наші гравці “піжоняться”, копають одне одного чи суддю. Ви що, у Барсі чи Реалі в основному складі граєте? Та в посередньому чемпіонаті, де ледь не половина команд ледве зводить кінці із кінцями.

P.P.S. На мою думку, стати великою футбольною країною не так просто. Є їх стандартний набір. Для Європи це: Італія, Іспанія, Німеччина, Англія, Нідерланди, Франція і … все. Ну можливо, Португалія (із натяжкою).

І це вже триває десятиліттями. Я коли почув, що у матчі Бельгії із Італією фоваритом вважають Бельгію, бо в неї гравці кращі — щиро здивувався. І знаєте, Італія показала, хто належить до ТОПових команд. Так, виграти турнір може і Греція і Данія, а Болгарія чи Хорватія може зайняти хороше місце на Чемпіонаті Світу. Але це скоріше виняток із правил.
P.P.P.S.Були у нашому футболі і прекрасні моменти. І завдяки цим двом хлопцям в тому числі:

4 коментарі

 1. Тут непогано розказано де чорт ховається: https://www.youtube.com/watch?v=_usMJ2poZGk

  • Класне відео, лайкнув.
   Але більшість людей не розуміє. От якби Німеччина пролетіла то так – грали класно, тепер програли. А наша збірна все так “сіренько” грала.

 2. Напевне тільки лінива чи дуже далека від футболу людина не коментувала поразку збірної України із футболу на Євро 2012.

  Напевне, Євро 2016 малось на увазі, а то я вже щось забув навіть з ким Україна грала і кому влетіла в 2012)))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*