Програма для зменшення розміру зображення riot

riotНе секрет, що швидкість завантаження сторінки сайту має великий вплив на відношення до нього як користувачів, так і пошукових систем.

Тому вебмайстри всіма способами намагаються зробити свої ресурси швидшими. Зокрема, забирають зайві встановлені плагіни, вибирають легші теми, кешують дані.

Та не потрібно також забувати про оптимізацію зображень які публікуються в мережі. Адже не у всіх є швидкий інтернет, і не кожен буде чекати пару зайвих секунд на відкриття сторінки.

Тому зображення слід оптимізувати і зменшити його розмір. В першу чергу, якщо можна, то зменшіть розмір самого зображення. Якщо потрібно для статі зображення, наприклад, 400х250 пікселів, то нащо завантажувати 1500х1200?

Крім того, фото потрібно оптимізувати, зменшити його «вагу» за рахунок незначного погіршення якості. Якщо все правильно зробити, то відвідувач цього навіть не запримітить.

Можна цю операцію зробити безпосередньо в програмі Фотошоп, натиснувши «Файл» і «зберегти для Web і пристроїв».

А можна встановити простеньку безкоштовну програму riot.

Для цього йдемо сюди http://luci.criosweb.ro/riot/download/ і натискаємо «завантажити». Нижче є кнопка, натиснувши на яку можна завантажити плагін для редакторів зображення. Але я ним не користувався, тому нічого про це не скажу.Riot

Так, завантажили, потім двічі клацнули на завантажений файл і встановили програму.

Запустивши riot, побачимо таке вікно:

ріот

На лівій його панелі будете бачити завантажене зображення (оригінал) а справа оптимізоване.

1 – натисніть «Open» щоб відкрити зображення, розмір якого хочемо зменшити.

2 – Після усіх зроблених операцій збережіть зображення.

3 – у цьому блоці можна зменшити чи збільшити перегляд зображень. Також можна подивитись в масштабі 1:1.

4 – тут показується розмір оптимізованого зображення. А зліва – не оптимізованого. Намагайтеся, зробити розмір оптимізованого зображення чим меншим, але без значного погіршення якості.

5 – за допомогою цих кнопок, можна повертати зображення за чи проти годинникової стрілки. Також можна відобразити його дзеркально. Якщо потрібно зменшити розмір зображення до певного значення, то тут його також можна вказати.

6 – а це найголовніша кнопка в програмі riot. За допомогою неї вибираєте відсоток компресії зображення. Просто сунете, і дивитесь на розмір оптимізованого зображення і на його якість.

7 – у цій вкладці можна відредагувати контраст чи яскравість зображення. Навіть зробити негатив.

Ну ось і все. Налаштувань не багато, програмка дуже проста. Фактично в більшості випадків буде потрібно відкрити зображення, відредагувати ступінь стискання (6) і зберегти.

Для тих, хто має справу з великою кількістю фото чи працює адміністратором великого порталу дана програмка для зменшення розміру зображення повинна сподобатися.

4 коментарі

 1. У фотошопі “Зберігти для WEB” – чим гірше?

  • Нічим, просто riot, наскільки я розумію, безкоштовна альтернатива саме для зменшення розміру і фотошоп є не у всіх.

   • Зрозуміло, просто користуюся ФШ, думаю кожен, або хоча би кожен другий, хто має справу д ВЕБ ним еористується.

    • Як альтернатива. Програма простенька, і я сам інколи нею користуюсь. Коли тільки треба зменшити розмір зображення.
     Це зручно коли є багато фото.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*