Книга Лейл Лаундес. “Прощай, застенчивость! 85 способов преодолеть робость и приобрести уверенность в себе”.

333Вирішив прочитати цю книгу через дві причини: по-перше, мене цікавить прикладна психологія. Крім того, за твердженням тих же психологів, у кожної людини є моменти, коли відчуваєш себе «не у своїй тарілці». Ну що ж, подивимось що там автор радить.

Лейл сама була сором’язливою, коли ж це поборола, то вивчала цю проблему глибше, і виступала із лекціями.

Вона не радить признаватись незнайомим друзям що ви стидаєтесь. Адже в багатьох випадках, ніхто і не здогадається. Це нам тільки здається, що всі думають про нас, насправді кожен думаю про себе.

Автор пише, що іноді на її семінари приходять веселі та товаристкі люди, котрі, виявляється, прикидалися.

Сором’язливі люди часто згадують минулі ситуації з негативної сторони, і думають що все було дуже погано. Насправді вони здатні перебільшувати в своїй уяві.

Так, дослідники запросили на вечірку маленьких дітей, а через деякий час запитали їх про враження. Так от, впевнені в собі діти пригадували про смачний торт, веселого клоуна. А сором’язливі казали про шматок торту, який впав, і хтось не там сів.

Лаундес у своїй книзі пише, що ми насправді кращі, ніж про себе думаємо. Людям ми подобаємось більше, ніж здається нам.

Сором’язливі люди намагаються уникати контакту з незнайомими людьми, але це є помилкою. Не потрібно втікати від людей, а навпаки. При зустрічі посміхніться та привітайтесь.

Боротися із своїми фобіями потрібно поступово. Наприклад, в одного із психологів була пацієнтка, яка дуже боялася павуків. То він спочатку, порадив їй просто написати слово «павук». Потім вона подивилась на зображення павуків в книзі. Через деякий час спостерігала за ними в тераріумі. Закінчилось все тим, що вона без страху сиділа на кріслі, по якому лазив павук.

Також, у книзі звучить порада, яку читав і в інших авторів: «прикидайся поки не повіриш». Що вам заважає «грати роль» впевненої в собі людини? І згодом ви такою станете.

Вітатися із людьми потрібно так, ніби ви щойно виграли в лотерею.

Є ще декілька простих порад:

  • приміщенні не тисніться до стіни, а йдіть прямо до центру кімнати
  • Якщо вам потрібно пройти через широкі двері, то йдіть по середині
  • Ваші рухи повинні бути широкими та плавними. Тіло впевненої в собі людини займає досить великий простір
  • Не підносьте руки до лиця. Уникайте метушливих рухів
  • Слідкуйте за тим, щоб перехожий навпроти вас першим відвів погляд.

Сором’язливі люди переважно бояться дивитись співбесідникам в очі. Для боротьби із цим недоліком, автор книги радить розбитись на пари, і довго дивитись в очі, як боксери перед поєдинком. Хто першим відвів погляд – той програв.

Перед дзеркалом попрактикуйтесь усміхатися, і робіть це при зустрічі людей. Впевнені в собі люди набагато частіше усміхаються ніж скромняги.

Не стидайтесь робити компліменти, це додасть впевненості і вам.

Якщо ви боїтесь спілкуватися із незнайомцями, то вийдіть в місто, і просіть поради перехожих, як знайти потрібну вулицю.

У взуттєвому магазині можна приміряти декілька разів одяг, нічого не купивши. Запитуйте порад продавців-консультантів.

Не забувайте, про одяг. Адже у великій мірі, як ви одягнуті, так ви себе і відчуваєте. Не вибирайте старомодний одяг коричневих чи сірих кольорів.

Є у книзі і порада для тих, хто боїться йти на співбесіди.

Лейл рекомендує тим, які бояться співбесід, ходити на них частіше. Але тренуватися на таких вакансіях, які вас точно не цікавлять, і ви не збираєтесь туди влаштовуватись.

Якщо боїтесь вечірок, то рекомендують першого разу побути на ній хвилин 10. Наступного разу  довше, потім вже до кінця. І так потрошки вам це стане подобатись.

При цьому не користуйтесь «допомогою» спиртного та наркотиків, адже вони не здатні допомогти, розплата прийде швидко.

Є ще одна, трохи дивна порада: заведіть собі собаку. Будете кожного разу з нею гуляти, розмовляти з іншими власниками собак. Відповідно станете більш розкутими.

Думаю, ви вже зрозуміли, що книга досить цікава, тому не полінуйтесь прочитати її.

One comment

  1. Цікаві огляди. Побільше описуй такого роду книги. Завжди радий бачити нову статью в розділі психологія.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*