Простатит і аденома простати

прсотатит, аднома, простата, передміхурова залоза, лікування вправи, причиниЩоооо? Задасть собі питання постійний читач блогу. Чого чого, а ще такого на блозі не було.

Тому пояснюю. Попросили місяць тому мене написати 100 статей на тему простатиту. Я про це згадував тут http://pavlofox.net/pro-frilans .

Прийшлось відрерайтити 80 статей, більше згодом не захотів замовник. Той, хто пише статті на замовлення знає, що для написання одної, потрібно проглянути/прочитати 3-6. Таким чином, мені прийшлось перелопатити до півтисячі (!) сторінок. Це велика кількість інформації. Я не впевнений, що за такий короткий час, стільки не прочитують студенти медичних закладів.

Так от. Завдання я виконав, але структурована інформація по проблемі захворювань передміхурової залози залишилась. Через певний час знання вивітряться, і пропадуть. А могли б комусь допомогти.

А за статистикою, до половини чоловіків середнього віку страждають на простатит, і до 70-80% людей старшого віку. І хвороба все частіше зачіпає молодих чоловіків.

Тобто. В зоні ризику практично всі, і особливо ті, що мають сидячу роботу, часто сидять перед телевізором чи за комп’ютером. Але про все по порядку.

Тільки попереджаю, що я не маю медичної освіти, і ви повинні радитись із лікарем.

Передміхурова залоза є тільки в чоловічому організмі. Розташована під сечовим міхуром, і ніби огортає сечостатевий канал.

Функції простати:

– вироблення рідини, яка входить до складу сперми. Допомагає сперматозоїдам рухатись, живить їх і захищає від шкідливого середовища,

– впливає на гормональний баланс чоловічого організму,

– під час статевого акту перекриває сечовий канал.

Зрозуміло, що при захворюваннях передміхурової залози її функції порушуються. Погано, що на ранніх стадіях хвороба може ніяк себе не проявляти. А коли переходить у хронічну форму, то її важче лікувати.

Скажу, чим відрізняється простат і аденома простати. У першому випадку, порушується робота передміхурової залози і відбуваються запальні процеси, але без збільшення розмірів хворого органу. При аденомі, розміри простати збільшуються, що призводить до перекривання сечостатевого каналу.

Симптоми простатиту і аденоми:

– тонкий напір сечі,

– неповне випорожнення,

– часті позови до сечовипускання, в тому числі в нічний час,

– біль внизу живота,

– зниження статевого потягу і ерекції,

– поганий настрій, апатія, депресія.

Лікування передміхурової залози як правило тривале. Призначають і хімічні препарати, що негативно впливає на стан печінки, нирок, травної системи. Також, хворому приходиться проходити через різноманітні процедури стимуляції роботи хворого органу електрострумом, ваннами, магнітним полем. Часто призначають масаж простати через задній прохід (так-так).

У складних випадках можливе часткове чи повне перекриття сечостатевого каналу. Тоді приходиться погоджуватись на хірургічне втручання.

Як бачите, проблеми немалі, лікування непросте. Тому важливо не допускати захворювання.

Які ж причини простатиту і аденоми?

Їх немало, але основні, на мою думки є два фактори:

1.Зниження імунітету організму. В організмі людини перебувають тисячі вірусів, мікробів і бактерій. Але ми про них не знаємо. Чому? Бо система захисту організму (імунітет) з ними успішно бореться. Неправильне харчування (мало свіжих овочів і фруктів, жирна їжа); шкідливі звички (куріння, вживання алкоголю); стреси, недосипання; переохолодження – знижують імунітет. Організм не може боротись із шкідливими бактеріями, які розвивають у передміхуровій залозі.

2.Найголовніше. Застійні явища в області малого тазу. Це стосується усіх водіїв, програмістів, офісних працівників, любителів посидіти за телевізором/комп’ютером. Тобто більшість сучасних людей. У нормі, із простати регулярно виділяється простатичний секрет, який виводить із собою шкідливі бактерії. Якщо ж через сидячий спосіб життя, травми низу живота, звуження кровоносних судин (куріння); виведення простатичного секрету порушується, то відбуваються запальні процеси в залозі. От і маєте простат.

Чи шкодить простатит жінкам?

У жінок немає передміхурової залози. Але це не означає, що вони «можуть спати спокійно». Адже шкідливі бактерії із організму чоловіка передаються жінці. Крім того, як було сказано, простатит – це зниження статевого потягу, ерекції, і якості сперми чоловіків. Тобто шлях до імпотенції сильної половини людства.

Що робити?

1.Більше рухатись. Полюбіть рухомі види спорту. Особливо ті, де потрібно багато бігати: біг, футбол.

2.Підвищення імунітету. Вживайте більше овочів і фруктів, забудьте про шкідливі звички, висипайтесь, бувайте на свіжому повітрі, менше хвилюйтесь через дурниці.

3.Масаж простати. Лікарі проводять його ректальним способом (через задній прохід). Зрозуміло, що хворим такий стан справ не подобається.

Але є інші способи масажу простати, і покращення її роботи. Це непрямий масаж. Наприклад глибокі присідання.
Ось дивіться, що пише один із користувачів інтернету:

«Была у меня как-то проблема эрекция слабенькая, чо я тока не делал: и отжимания и подтягивания, пресс, бег каждый день. Помогало но очень слабо. Как-то случайно попробовал приседания сделал 30 раз. На след день сделал 60 раз. На 3 день были первые результаты. Стал делать утром 150 приседаний и вечером 150. Через неделю стояк стал каменным. Так что если испытываете проблемы с эрекцией поделайте в течение недели приседания, результат не заставит себя долго ждать
п.с. приседал так глубоко как мог».

Є ще одна вправа, яку дуже рекомендують, для покращення кровообігу в області органів малого тазу і масажу простати.

Це – ходіння на сідницях. Так, звучить смішно, і ще смішніше виглядає. Але дає позитивний ефект не тільки чоловікам, але й слабкій половині людства (у них свої проблеми у статевій сфері).

Я в кінці статті дам відео, як воно виконується. Тут ще приводять хороші вправи https://youtu.be/qkCAPLFJLs0

Отже, підсумуємо, що потрібно, щоб не захворіти на простатит:

– більше рухатись, менше сидіти,

– полюбити ходьбу, особливо біг чи присідання,

– регулярно робіть вправу «ходіння на сідницях»,

– забути про алкоголь і паління тютюну,

– регулярне статеве життя із постійним партнером,

– тримайте імунітет на високому рівні (овочі і фрукти в дієті; менше жирної, гострої і консервованої їжі; достатньо спати, довше перебувати на свіжому повітрі);

– не переохолоджувати нижню частину тіла;

– менше хвилюватись,

– чоловіки старші 40 років повинні регулярно проходити огляди в уролога.

P.S. На перший погляд проблема виглядає несерйозною і незручною. Але як сказано вище, 7 із 10 чоловіків старшого віку хворіють на простатит. І до половини чоловіків середнього віку. Хвороба молодіє. Крім того, на ранніх стадіях простатит рідко діагностують.
Цим всім не переймаються шарлатани; виробники чудо препаратів, БАДів і пристроїв для лікування простатиту. Тільки б хворі люди гроші платили.

P.P.S. Ще раз нагадую, що я не маю медичної освіти, і ви повинні у всіх питаннях щодо здоров’я звертатись до лікаря. В тому числі, якщо відчуваєте дискомфорт від приведених вправ. Я привів інформацію тільки для ознайомлення.

Успіхів!

2 коментарі

  1. Валентин

    Дякую за статтю.Дуже конкретно .А про присідання незнав

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*