Причина низької відвідуваності сайту

webЄ у мене чотири сайти. Найуспішніший проект – сайт про хвилястих папуг. Тут відвідуваність в середньому 1400-2000 читачів щодня (залежно від сезону). Приносить десь 1200 грн в місяць.

Я собі подумав, що ще 1-2 таких сайти, і можна на роботу не ходити. Бо буде середня зарплата по Україні.

От і зробив ще сайт садово-городньої тематики, а також про поліграфію, і цей блог. Усі ці ресурси мають від 300 статей (деякі більше), на усі купувались хороші посилання, і не продавав лінків на чужі ресурси.

Але не можу підняти відвідуваність більше 200-300 уніків (на сад-город в сезон доходило до 700).

От я ледь не декілька років (!) не міг зрозуміти в чому справа. Всі сайти робив сам, половина без двигунця, половина на WordPress. На всіх статті 2000-3000 знаків, унікалізовані фото, внутрішнє перелінкування, писалось під пошукові запити (крім цього блогу). То чому не можу повторити успіх першого проекту (про папуг)?

І вчора я, здається, додумався

Цей свій перший сайт, я зробив на тематику «хвилясті папуги». Не тому що тут «грошова тематика» і багато рекламодавців, а тому що 7 років тримав хвилястиків, розводив певний час, приходилось лікувати (як вмів), прочитав декілька книг, товаришував із  розводчиком та продавцем папуг на базарі.

Тому просто писав статті «з голови», не підглядаючи до конкурентів. Навіть одразу писав не під пошукові запити.

Десь через півроку прикупив трошки посилань, і … відвідуваність «полізла» вверх.

На сайт про сад та город я також писав сам. Але тут вже не мав знань і просто робив рерайт із декількох статей. Рерайт був досить якісним, але все одно рерайт.

На сайт про друкарство, більшість статей мені писала копірайтер. Статті досить і досить якісні. Я 10 років пропрацював у поліграфії, і не факт, що так би написав.

Але, це все одно рерайт, бо ця копірайтер не працювала в поліграфії, і не могла писати «з голови».

Як ви вже зрозуміли, в успішному проекті, статті – чистий копірайт. Тобто писав сам «з нуля». В тих же, що не вдалось розкрутити, рерайт. Тобто переказ чужих текстів, нехай не одного, і нехай якісний.

І напевне, Гугл вже навчився розрізняти оригінал (копірайтинн) і переказ (рерайт).

Я не кажу що це 100% єдина причина провалу, але виглядає все так.

Вже коли почав писати цю статтю, згадав, що великі та успішні портали із сотнями тисяч читачів в день, також наповнюються рерайтом, і нічого, розвиваються.

Можливо причина у величезній кількості накуплених посилань? Або у великій кількості ключовиків, під які пишуться статті? Відповідно, «з миру по нитці, і голому сорочка».

Що ж робити?

Варіант 1. Знайти копірайтера, який добре розбирається у вашій тематиці, платити йому відповідні кошти, і нехай пише.

Варіант 2. Робити сайт на тематику, в якій ви добре розбираєтесь. Писати якісні статті, і тоді вони без особливих проблем обганятимуть портали із рерайтованим рерайтом.

Наприклад, зверніть увагу на сайт про ремонт та будівництво http://rykinekruki.ru/ . Видно, що його автор розбирається в тематиці, і тому має непогану відвідуваність у конкурентній тематиці.

До речі, він сеошник такий собі. Я дивився його курс по створенні та розкрутці сайтів – багато помилок каже.

Але це не його проблеми, маючи якісний та затребуваний контент, можна й помилятись – читачі будуть.

P.S. Щодо цього блогу, то він не має хорошої відвідуваності. Причини бачу дві: не пишу під пошукові запити. Та сайт під фільтром за дублі сторінок. Отаке-то.

P.P.S. Де оригінальний текст, а де рерайт, видно навіть по тому, скільки часу проводить на сайті відвідувач (Гугл це також бачить):

Сайт про папуг: 1.8 хвилин

Сайт про сад і город: 0.9 хвилин

Сайт про поліграфію: 0.52 хвилини.

Тобто, чим якісніший контент тим довше затримуються читачі на ресурсі.

15 comments

 1. Я чомусь думаю, що причини не тільки в цьому. На мою думку головні проблеми твоїх сайтів такі:
  1) Сайт про папуг орієнтований тільки на власників папуг. А якщо порівняти сайт про поліграфію (більшість шукають її тільки для купівлі послуг чи товару), або ж город – якби ти створив сайт виключно про вирощування картоплі або ж буряка і подальші дії над ними – успіх був би набагато більший.
  2) Чим більше потрібної інформації відвідувач знаходить на сайті – тим вищі місця в ПС. Я впевнений, що на сайті про папужок – ПФ набагато кращі ніж на інших. (чим вужча тематика – тим краще).
  3) Конкуренція – сайтів про папужок не так вже й багато.

  Ось мій SEO аудит 😀

 2. “Конкуренція — сайтів про папужок не так вже й багато” – ну ну, набери в Гуглі “волнистые попугаи”.
  “Чим більше потрібної інформації відвідувач знаходить на сайті — тим вищі місця в ПС” – так, я в кінці статті написав про час перебування на сайті. І читачі відчувають, чи це поверхнева писанина професійного копірайтера, чи це писала людина, яка знає про що пише.
  “Ось мій SEO аудит” – надіюсь що безкоштовний 😀

  • Ні, з тебе 100 баксів 😀
   Рерайт може бути кращим за оригінал.) Достатньо взяти все необхідне з декількох джерел, щоб в результаті стаття відповідала на всі запитання користувача ось і весь секрет.)

   • Та так. Але подивись, скільки банального рерайту у видачі. Читаєш одну статтю, потім другу, третю, і здається ти вже це читав.

    • Але подивись..) Ось я зробив рерайт статі про промивку системи охолодження (хоча сам цього ні коли не робив та і майже не знав про цей процес) + написав статті про будову систему охолодження. Статя про промивку без проблем вийшла в ТОП завдяки тому що я в ній по максимуму все описав:
     – Ніде в ТОП статей на запит “примивка системи охолодження” не було про промивку лимонною кислотою – я знайшов цю інфу, відрерайтив стандартні методи промивки з ТОП-10 і ще вішукав в неті про шкідливість промивки це теж описав. Моя стаття абсолютно відповідала на всі відповіді користувача.

     З неї я отримував близько 50-80 людей в день. Ну звичайно купив 1 чи 2 посилання. І це повністю рерайт. =)

     • По одній статті важко судити. А можливо дуже якісний рерайт вийшов.

      • Кажу ж просто ніде не було такої розгорнутої відповіді на питання.) Ні і стаття звичайно була нормально написана.) Я чомусь в цьому дуже впевнений.)

 3. Гугл не “”навчився розрізняти оригінал (копірайт) і переказ (рерайт)”. Він просто відслідковує, на яких сайтах схожа інформація з’явилася раніше і вважає це оригіналом. Також важлива “вагомість” сайту, на якому з’являється інформація: у книжках пишуть, що значимі сайти мають перевагу у встановленні пріоритету.

  • Якщо ще не навчився розрізняти, то обов’язково навчиться. Машини стають напрочуд розумними. Шахові програми виграють в гроссместерів.
   До речі, мені програма робить фору у туру, і я все одно не можу виграти 🙂

 4. Привіт, Павле! Час від часу читаю твій блог. Цікаво. Вражає те, що практично кожного дня додаєш нову статтю 🙂
  Цікавить таке питання. Ти тут на початку статті писав, що сайт про папуг приносить в середньому 1200 грн в місяць. Можеш описати яким саме способом так монетизував проект? Можливо є в тебе статті на цю тему? Якщо немає, то чи можеш написати про способи монетизації сайтів?
  Буду дуже вдячний!

  • Дякую за хорошу оцінку моєї роботи.
   Щодо заробітку, то він трошки “просів”. Adsense любить зняти за “неіснуючі” кліки.
   Але загалом схема така: Із систем контекстної реклами найбільше можна заробити саме з Едсенс. Пробував всякі тізери – результат менший, іноді в рази.
   Щоб вижати найбільше з Едсенс, потрібно одразу після заголовку статті ставити великий квадратний банер, і такий же одразу після статті. Також можна поставити великий хмарочос в сайдбарі.
   Я не пробував, але бачу, що в багатьох стоїть контекстна реклама ще й в середині статті – треба буде поекспериментувати.
   Єдине, що не має бути більше трьох оголошень Едсенс на одній сторінці.
   Якщо тематика комерційна, то можна напряму писати підприємствам, чи вони не бажають розмістити рекламу на твоєму ресурсі. Ціну просити в 1,5 рази більшу, ніж дає блок Едсенс.
   А ще краще, самому пропонувати якісь послуги з сайту. Якби я розводив папужок, то напевне, так би й робив.
   Якщо є активно продавати посилання, то про збільшення відвідуваності свого сайту можна забути.

   • Тобто левова частка доходу Ваших проектів – це саме контекстна реклама, так? І чим більше відвідувачів сайту, тим більший дохід, так?

    • Так. Тільки зароботік з контекстної реклами залежить не тільки від відвідуваності, але й тематики сайту, правильно налаштованих оголошень (розмір, шрифт, місце розміщення).

     • Було би дуже цікаво детально ознайомитись з цим всім.
      Так що якщо Вам не важко – прошу написати статтю. 🙂
      Дякую.

      • Можна буде написати матеріал про те, що знаю. Правда ще дуже багато чого не знаю 🙂
       Все приходить з досвідом.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*