Книга Максвела Мольца «Психокибернетика»

психокібернетикаЛюблю читати літературу по мотивації, психології, досягненні успіху. Прочитав їх не одну сотню. Та якби мені з цього списку сказали залишити одну, то я б скоріше всього зупинив вибір на праці Мольца «Психокибернетика». Адже вона написана років 50 тому, і більшість сучасних діячів цієї сфери використовують його напрацювання. Отже краще вивчати першоджерело.

Перед описом книги, розповім про досвід використання її поради одним блогером (отут він згадує). У 2011 році, на чемпіонаті Криму по КУДО (бойове мистецтво) він дійшов до фіналу. Прикол в тому, що цим видом бойових мистецтв він почав займатись за … три місяці до змагань. Під час змагань не мав страху чи переживання. Секрет в тому, що кожного дня подумки тренувався.

А тепер про книгу по суті. Найцікавіші моменти.

Експериментальні та клінічні випробування доказали, що нервова система людини не здатна відрізнити фактичну ситуацію, від ситуації яскраво і в деталях створеної в нашій уяві. Цим можна скористатись, якщо ви бажаєте покращити ваші результаті у різних сферах діяльності: від кидання дротиків, до виступів перед великою аудиторією.

Максвел – лікар пластичної хірургії. Його дивувало, чому після успішної операції на обличчі, коли підправлялись усі недоліки зовнішності, деякі люди все одно вважали себе негарними.

Вже потім він зрозумів, що в кожної людини крім фізичного лиця, існує інше, ніби образ внутрішнього Я, психічна та духовна «картинка» самого себе. Це те, ким ми себе уявляємо. Якщо змінити своє уявлення про себе, то ми почнемо діяти та змінюватись відповідно від внутрішнього образу.

Вироблення адекватного та реалістичного уявлення про самого себе ніби наділяє людину новими властивостями, новими талантами, перетворюючи невдачі на успіх.

Різниця між успішними людьми та невдахами – тільки в образі самого себе. Ким вони себе уявляють, і за кого себе мають – тим вони і є. Усвідомлюємо чи ні, але кожен носить в собі уявний образ самого себе. Якщо ви достатньо довго та настійливо будете тримати перед мисленним поглядом певний образ самого себе, то з часом станете на нього подібним.

Наш образ склався несвідомо, під дією минулого досвіду, наших успіхів та невдач, пережитих образ та тріумфів, а також на основі відношення до нас інших людей, особливо в дитинстві.

Із цих «цеглинок» ми уявно конструюємо образ самого себе.

Усі наші поступки, відчуття, дії, вміння, завжди узгоджуються з образом нашого власного Я. Ми завжди діємо подібно до тієї особистості, з якою, за нашим переконанням ототожнюємось.

Якщо ваше представлення про себе цілісне та міцне, то ви будете відчувати себе зручно та комфортно, інакше будете відчувати тривогу та переживання.

Представники тваринного світу мають інстинкти, які допомагають їм вижити у світі. Наприклад, білку ніхто не вчить збирати горіхи та закладати їх на зиму, але вона інстинктивно це робить. В людини також є такий механізм досягнення успіху. Та ми у кращому положенню порівняно з тваринами – ми можемо ставити цілі, уявляти їх собі і досягати.

Дуже велику роль у цьому відіграє уява. Це шлях до удосконалення людини. Як казав Генрі Кайзер: ми здатні намалювати в уяві своє майбутнє.

Якщо людина у щось сильно вірить – він так і діятиме насправді. Наприклад, гіпноз. Піддослідному навіюють що він Північному Полюсі, і людину починає трясти, він мерзне. Заміряли силу людини на кисневому динамометрі, і після гіпнозу вселяли думку, про суперсилу. В результаті людина витискала набагато більші значення.

Таким чином ми можемо тренуватись, уявляючи складні ситуації, в яких ми із легкістю досягаємо успіху. Коли ми уявляємо, що здійснюємо подумки якусь дію, то це майже те саме, що і фактичне виконання. Уявна практика допомагає досягти досконалості.

Автор книги розказує про групу Детройтських комівояжерів (прямі продажі) , які подумки тренувались відповідати на заперечення клієнтів, і з легкістю на них відповідати. В результаті це їм згодом допомагало в роботі, вони не хвилювались, знали що відповідати, робили більше продажів.

У книзі ще дуже багато корисних психологічних порад та думок, які здатні значно полегшити життя людини, та допомогти їй досягати своїх цілей.

Раджу прочитати книгу Максвела Мольца, і переконатись у цьому самостійно. Думаю, що це найкраща книга в практичній психології.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*