Книга Хэлворсон. «Психология достижений. Как добиваться поставленных целей»

4353Вирішив чимшвидше прочитати цю книгу, оскільки вже з перших її сторінок дізнався що автор багато років досліджувала досягнення цілей. Скажу більше – вона науковець. А мене питання досягнення цілей цікавить постійно. Адже успішні люди від невдах часто відрізняють тим, що одні ставлять цілі та їх досягають, а інші ні.

Саму книгу я б оцінив на 4 бали з 5, але деяку корисну інформацію отримав. Нею і поділюсь з вами.

Так, автор пише що для того, щоб досягати цілей, потрібна певна кількість сили волі та самоконтролю. Це я знав. Але далі Хелверсон пише що запаси цієї сили волі у нас не безкінечні, тому трошки відпочивши від «гонок» сила волі та здатність боротися відновлюється. Про щось подібне я читав у книзі «Жизнь на полной мощности».

Цікаво також те, що силу волі можна тренувати, вона не є незмінною величиною:
«Недавні дослідження показали: коли ви здійснюєте звичні дії – робите зарядку, стежте за своїми фінансами і харчуванням або просто випрямляєте спину, згадавши про поставу, – це допомагає розвинути здатність до самоконтролю».

Цілі та завдання бажано ставити вищими, тоді і результати будуть вищими. У книзі згадується випадок, коли водії лісовозів транспортували на лісопилку тільки 60% дозволених законом по масі вантажів. Коли ж їм поставили ціль перевозити не менше 90% – вони виконали завдання. Таким чином компанія отримали додаткові прибутки.

Не завжди позитивний настрій є ефективним. Вченими було запримічено, що ті люди, котрі думали що досягнуть своїх цілей, дійсно їх частіше досягали ніж песимісти. Але ті, котрі вважали що досягти мети буде легко – дуже часто збивалися «з курсу», і опускали руки.

Тому вірити в позитивне вирішення задачі потрібно, але не небезпечно вірити зо це буде абсолютно легко.

Дослідники запитували жінок котрі хотіли схуднути, наскільки це буде легко. Ті, які думали що скинути вагу легко, і не готувалися до великої боротьби, скинули на 11кг менше, ніж ті які знали що буде нелегко.

Не секрет, що нашими діями часто керує підсвідомість. І їй у цьому потрібно допомогти. Автор рекомендує оточувати себе людьми, фото, деталями інтер’єру, які нагадують нам про нашу мету.

Хелворсон в своїх діях радить керуватися бажанням не «бути хорошим», а «ставати кращим». Інакше, при перших невдачах ви подумаєте що невдаха. А якщо намагатися ставати кращим, то кожен досвід, кожна невдача, роблять нас професійнішими.

Дуже добре коли ваші цілі будуть такими, що навіть процес їх досягнення даватиме відчуття щастя, а не тільки сам фінал.

Також важливо при досягненні цілей добре розуміти коли потрібно «зійти з дистанції», а коли треба «боротись до кінця».

В книзі наголошується той факт, що для досягнення цілей дуже велику роль відіграє настійливість, і меншу роль талант.

Висновок. Я не можу назвати «Психология достижений. Как добиваться поставленных целей» – видатною працею. Так, можна раз прочитати, але настійливо не буду радити. Дивіться самі. Певні корисні моменти є – можливо комусь допоможуть. Особисто мені не вистачило якоїсь чіткості та структурованості, відсутність чіткого плану дій.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*