Книга Н. Фьоре. “Психология личной эффективности”

neilЦе вже друга книга Нейла Фьоре яку я читав, і також заслуговує на хорошу оцінку. Автор спеціалізується на питаннях досягнення успіху, прикладній психології, раціональному використанню власного часу.

Тепер подивимось, які поради дає Нейл у цій книзі.

Протягом дня потрібно часто запитувати себе: «чи не пора присвятити 15 хвилин пріоритетним завданням?».

В книжці прозвучала дуже цікава (і на мою думку хороша) порада: запланувати час на розваги без відчуття провини. Адже все повинно відпочивати, і людина також. Тому спокійно в робочий розпорядок дня вносьте заняття, які вам подобається робити.

Ще одна дуже цікава порада: напруження  – ознака того, що ви рухаєтесь у не тому напрямку.

Якщо ви штовхаєте двері, а вони не відкриваються, спробуйте потягнути на себе. Образно кажучи, в житті всі двері на петлях – як і більшість проблем, тому вони легко відкриваються.

Фьоре радить забути слово «потрібно». Адже воно заставляє нас робити те що не подобається, відповідно виникає стрес та внутрішній спротив. Найкраще казати собі «я збираюсь запломбувати зуб» чи «я хочу дописати цю книгу».

Також, не потрібно себе заставляти зробити цілий проект, так буде важко, і можете взагалі нічого не зробити.

Краще сказати собі  «давай попрацюємо 15-30 хвилин над цим проектом». Таким чином ви зробите хоч щось, та й дуже великі шанси, що захочете продовжувати роботу над даним проектом. Головне заставити себе попрацювати 15 хвилин.

За допомогою цього метода Нейл за півтори роки випустив 6 книг, виділивши на їхнє написання 15-20 годин в тиждень. Він ніколи не казав собі: «потрібно закінчити цю книгу». А говорив: «Я почну о 8 годині, і попрацюю 15 хвилин, а там буде видно».

Якщо вам важко працювати в певних умовах, то можете переконати себе що це тільки перехідний етап, і після його пройдешня ви будете працювати в кращих умовах (чи на іншій роботі).

Якщо хтось допустив помилку, то не кажіть йому, що він поступив погано, і не питайте для чого він це зробив. Краще запитати «як виправити ситуацію».

У книзі приводиться дуже хороша вправа  під назвою «п’ятилітній план».

Спочатку ви повинні уявити що пройшло 5 років, вам вже на п’ять років більше. За попередні роки нічого незмінилось, крім того що ви стали старшими і розповніли. Ви і далі надієтесь досягнути цих же цілей, жити в цьому ж місці, і вирішувати такі ж проблеми.

Після цього ще раз помрійте, але тепер подумайте ніби, за попередні роки, ви реалізували безліч прекрасних проектів, досягли більшість глобальних цілей які ставили, вирішили старі проблеми.

Після такої вправи, ви як мінімум станете зріліші та мудріші.

Я привів тільки частину порада Нейла Фьоле, і думаю, що вони доводять вам про хорошу якість його книги.

Тому читайте!
P.S.Ось так впевнено та потужно слід стартувати:

6 коментарів

 1. Взяв на замітку, можливо прочитаю.) Ідеї досить хороші, а головне видно, що в ній багато мотивації – вона заставляє нас змінюватись.)

  • Я після її прочитання став більше справ робити – аж самому приємно.

   • Вони якраз на це й спрямовані, щоб ми ставали більш працьовитішими, ефективніше використовували свій час.)
    Треба буде почитати про самонавіювання. Але вже список книжок яких хочу прочитати досить великий.)

    • Я щось пробував ці афірмації – не сильно допомагає.

     • І як довго ти це пробував? Чи не заперечував час від часу в думках афірмацію?
      По суті це має діяти, кожного дня десятки разів втлукмашувати собі в голову фрази – мозок в них повірить.

      • Знаю, читав про це не одну книгу. Я просто не люблю обманювати. Можливо тому мозок не може повірити в те, чого немає. Ніби сам себе обманюю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*