Як навчитись писати статті для блогу?

як писати статтіЯ не професійний письменник, іноді пишу з помилками. Та й за освітою «технар».

Але за життя написав під 1000 (тисячу) статей. Тому, думаю, маю право дати декілька порад починаючим авторам.

Це як проїхати 1000 кілометрів на велосипеді. Так, ви не чемпіон і не майстер велоспорту. Та людині, яка вперше сідає на велосипед, можете дати декілька порад як триматись в сідлі. Так і тут.

Слід писати багато

Навик написання текстів найкраще натренувати … написанням текстів. Як і в будь-якій сфері діяльності людини, чим більше практикуєтесь, тим краще виходить.

Не все буде шедевром

Ми захоплюємось видатними акторами, співаками, спортсменами, режисерами, письменниками. Але є одна велика правда. Тільки невеликий відсоток пісень співака; фільмів актора; змагань спортсмена; творів письменника; – є вдалими. Там дуже і дуже багато посередніх ролей, пісень, спортивних ігор.

Читав колись книгу російського письменника. То він стверджує, що у видатного російського письменника Льва Толстого дуже багато творів низької якості, які ніхто не читає. Але є декілька класних, от вони і ввійшли в класику світової літератури. А писав Толстой дуже багато.

Будь простішим

Визнаю, колись не знав про це правило. Слід намагатись писати короткими реченнями. Професіонали радять намагатись, щоб переважна більшість речень були коротшими 17 слів.

Подивіться критично на написане. Якщо якесь слово можна видалити без втрати змісту – видаліть.

Наприклад, в мене багато речень починаються з фрази «для того, щоб». Виявилось, що можна починати просто із «щоб».

Дивіться самі:

«Для того, щоб досягти успіху, слід читати книжки»

«Щоб досягти успіху, слід читати книжки».

Ну і як? Згідні, що чим коротше речення, тим легше читається.

І таких слів паразитів може бути дуже багато.

Щоб знайти, введіть в пошук Гугла:

“Для того щоб” site:http://pavlofox.net

Тільки замініть мій сайт на свій.

Те саме із вживанням «я». Де можливо, обходьтесь без «якання». Наприклад, у реченні «я написав статтю», дуже часто можна обійтись без «я». А то в сторінці “про мене” в багатьох забагато “якання”.

Або пишуть: “подивився очима”. А чим ще можна подивитись? Тому слово “очима” тут зайве.

Також, по можливості уникайте вживання довгих слів. Замінюйте їх на простіші синоніми. Наприклад, замість «темпераметр» можна сказати «характер». Ясна річ, одне слово статтю не зіпсує, але якщо перестаратись із цими «темпераметрами», то читати буде важко.

Просто записуйте свої думки

Багато новеньких не можуть писати. Раджу просто записувати свої думки на папері. Так, ніби ви пояснюєте якусь тему близькому другу.

Якщо й це важко, то увімкніть диктофон, і записуйте розмову. Далі перенесіть записане на папір та відредагуйте.

Коли я повинен написати статтю на певну тему, то записую всі думки даної тематики, які приходять в голову. Згодом із них вийдуть чудові абзаци для класної статті.

А якщо вчасно не записати – то можна і не пригадати. Наш мозок прекрасно підходить для думання, але погано для утримання текучої інформації (оперативна пам’ять).

Трошки подумайте

Перед написанням статті, подумайте про те, що саме хочете донести читачу. Інакше може вийти стаття «ні про що».

Не стидайтесь

Знаю, як із свого досвіду, так і з практики інших людей, що «страшно» викладати власні думки. Типу боїшся «що про мене подумають». Це легко перемагається практикою більше пишіть, і далі буде все одно. Кому не сподобається – проходить поруч. Ви пишете для тих, кому цікаво.

Більше інформації

Намагайтесь давати в текстах більше інформації. «Лити водичку» легше, але з часом вас «розкусять». Ніхто не хоче витрачати вільний час на непотрібні речі.

Я вже колись радив: одна думка – один абзац.

Якщо маєте замало інформації – попитайте експертів, пошукайте в інтернеті чи книжках. Але не пишіть «про ніщо».

Вдосконалюйтесь

Щоб ділитись інформацією, – потрібно її мати. Тому більше читайте, подорожуйте, експериментуйте, досліджуйте, думайте, вчіться, дивіться фільми, помиляйтесь.

Відношення до критики

Запам’ятайте аксіому: усіх успішних людей критикують. І в 95% критикують менш успішні.

Поки-що не можу себе віднести до суперуспішних, але цікаві приклади були. Пам’ятаю, як в спортивному залі я жуючи жувальну гумку, робив станову тягу із 130 кілограм на рази. До мене підходили хлопці, які не могли і з 90 кг зробити, і поправляли мою техніку.

Те саме із статтями. Вам обов’язково вкажуть «що не так», але не покажуть як треба. Хоча для цього не потрібно заводити блог. Достатньо опублікувати пост в соцмережі і дати посилання. Мовляв, «дивись як треба». Але нема 🙁

Тому сильно не звертайте увагу на критику.

будьте готові до таких коментарів :)

будьте готові до таких коментарів 🙂

Не викладайтесь на 100%

Дивне правило, правда? Але досвід багатьох успішних людей каже, що не слід «рвати жили», достатньо викладатись на 90%. Цього буде достатньо. В написанні тексту правило також діє.

І як правило виходить краще. Не буду зупинятись на цій теорії – перевірте самі.

Виділяйте час для написання

Якщо потрібно написати статтю, то можете писати її і тиждень. Найкраще виділити хвилин 30-40 для написання, і увімкнути секундомір.

Десь читав, що один письменник писав свої твори, під час прання. Увімкнув машинку на 20 хвилин, і написав пів сторінки. Далі знову на 20 хвилин, і знову написав текст.

Так під час прання і шедеври виходили 🙂

Включайте історії з життя

Я запримітив, що дуже добре «оживляють» статті, коли в них включені історії з життя. Тоді і читати цікавіше, і читачі більше довіряють написаному.

Наприклад, пишете про здоровий спосіб життя, напишіть історію як алкоголь розвалив сім’ю (без прізвищ звісно). Або стаття про бізнес – згадайте свій досвід.

Пишіть щиро

Люди люблять читати блоги більше, ніж тематичні портали. Бо на перших статті пише копірайтер, який працює за гроші. Відповідно його цікавить тільки об’єм тексту та кількість статей.

У статтях блогу автор, як правило, пише щиро. Це відчувається читачем. І, як правило, оцінюється позитивно.

Так що пишіть щиро та чесно, і все буде добре.

Використовуйте синоніми

Не використовуйте у сусідніх реченнях те саме слово. Замінюйте його на синоніми. Наприклад, слово «сайт» можна замінити на: ресурс, веб-сайт, проект, творіння, сторінка в інтернеті.

Перевірте наступного дня

Якщо є можливість, не публікуйте текст того самого дня. Перечитайте його наступного дня, чи через тиждень. Це дасть можливість по-новому подивитись на писанину.

Перевіряйте граматику

Якщо у тексті багато помилок, то автоматично рівень довіри до автора знижується. На жаль, в моїх статтях помилки зустрічаються 🙁 Борюсь з цим.

Використовуйте як вбудовані можливості програми Word, так і спеціальні сервіси перевірки орфографії.

5 comments

  1. Щодо правил написання текстів – прочитайте повчальну працю “Зинсер У. Как писать хорошо. Классическое руководство по созданию нехудожественных текстов”. Також дуже часто блогери нехтують правилами пунктуації (Павле, це камінь у твій город) та орфографії, виправдовуючись тим, що “це мій блог, як хочу – так і пишу”. Слід поважати свого читача – і читач відповість вам взаємністю.

    • Зінсера колись читав. А про помилки, які проскакують в моїх текстах чесно признався 😀

      • Як спосіб перевірки текстів – проганяти його через гугл транслейт. Дивитися, як він перекладе російською 🙂 Хоча, про коми треба знати само собою.

  2. Павле, у тебе двічі зустрічається пункт “Записуйте свої думки”. Згоден, що це надзвичайно важливо – але, може, об’єднаєш?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*