RDS бар. Як користуватися та налаштувати.

RDS барСьогодні поговоримо про такий, майже незамінний інструмент сеоспеціаліста, як RDS бар. За допомогою нього можна легко та взнати всі важливі показники ресурсу. Як свого, так і чужого.

Для чого це потрібно? В першу чергу, ми можемо об’єктивно аналізувати розвиток свого ресурсу. Що йде по плану, де щось не виходить, де потрібно краще попрацювати.

Оцінювати чужі ресурси також приходиться. По-перше, потрібно знати своїх конкурентів, з ким маємо справу. Також, RDS бар незамінних для тих вебмайстрів, які купують посилання на всіляких біржах. За допомогою даного інструменту можна швидко взнати всі важливі показники ресурсу, щоб не кидати грошей на вітер.

Звичайно, всі важливі показники ресурсу можна визначити і за допомогою онлайн сервісів. На щастя, вибір є великий. Серед найвідоміших можна згадати: http://www.cy-pr.com/analysis/ та http://pr-cy.ru/analysis . Та на їхні сервісі потрібно постійно переходити, та й не про всі дані там можна дізнатися. А встановивши RDS бар, всі важливі показники ви будете бачити просто у вікні браузера. Не потрібно нікуди йти і щось вводити. Крім того, у більшості випадків, не потрібно використовувати тулбари від інших розробників: Яндекс, Alexa, Sape та ін.

Якщо я вас переконав, то вперед. Якщо ви користуєтесь браузером Mozilla Firefox, то встановити RDS бар можна зайшовши за цим посиланням https://addons.mozilla.org/ru/firefox/addon/rds-bar/ . Якщо ж ви користуєтесь браузером Google Chrome, то встановіть RDS бар тут http://www.recipdonor.com/bar-chrome .

Якщо ви користуєтесь іншими браузерами то … перейдіть на якийсь із названих вище.

При скачуванні RDS браузер запитає дозвіл на встановлення, після того Мозілу потрібно буде перезавантажити.

Після цього у верхній частині частині вікна встановиться тоненька полоска. Вона, трошки зменшує розмір вікна, та чого не зробиш заради улюбленої справи?

Після встановлення додатку, спочатку потрібно натиснути налаштування. Це ми і зробимо.

В результаті відкриється вікно з налаштуваннями. Зараз по черзі розглянемо всі важливі показники.rdsbar1

Индекс Я– к-сть сторінок ресурсу в індексі Яндекса. Це досить важливий параметр, оскільки якщо його значення близьке до нуля (0-10), то скоріше всього ресурс в бані Яндекса. А це значить, що купувати там посилання немає змісту. Хочу зазначити, що RDS бар є частково платним, тому деякі параметри будуть недоступними. В даному випадку безкоштовно можна взнати даний показник тільки стадартно, з пошуку Яндекса. А це значить, що час-від-часу прийдеться вводити капчу.

Индекс Я стр — показує чи сторінка проіндексована Яндексом. Ця пошукова система більш “повільна” ніж Гугл, через це вона може довго не індексувати як певну сторінку, так і новий ресурс. Це небезпечно. А знаєте чому? Припустимо, ви виклали новий матеріал, і він ще не проіндексований пошуковою системою. А у когось є ресурс, на якому пошуковий робот постійно “сидить” + він авторитетний в очах пошукової системи. Вони можуть “вкрасти” ваш матеріал, і Яндекс проіндексує текст у них швидше ніж у вас. Крім того, ви менш авторитетні ніж злодії. В результаті, для Яшки — ви скопіювали чужий текст. Так що не проіндексовані сторінки намагайтеся зайвий раз не “світити”.

Индекс Я дата стр — дата публікації сторінки. Дехто запитає, а для чого мені це потрібно? Поясню. Можна написати суперовий, цікавий та оптимізований текст. Накупити посилань, перелінкувати, а він не лізе в топ. Знаєте чого? Час. На все потрібен час.

Щоб сторінка потрапила в топ по конкурентним фразам, треба 1-3 роки. Це не я сказав, це Девака. А він, я думаю, в сайтах трохи розбирається.

Индекс G — к-сть проіндексованих сторінок в Гуглі. В більшості випадків, чим більше, тим краще.

ТИЦ, Я каталог — показник тематичного індексі цитування ресурсу та присутність в Яндекс каталозі. Чим вищий Тіц, тим краще з нього посилання (при рівних інших умовах). Наявність ресурсу в Яндекс каталозі — чудовий плюс ресурсу. І Тіц швидко росте, і в бан не потрапить.

PR — важливий показник, який опосередковано показує авторитет сторінки в очах Google. На відміну від Тіц, вираховується для кожної сторінки окремо. Може бути від 0 до 10. Показник збільшується логарифмічно.

Dmoz – присутність сайту у найавторитетнішому каталозі світу. Це надає певний плюс в очах Гугл, можна скоріше збільшити Pr, зменшується можливість бану від цієї пошукової системи.

Возраст — вік сайту. Важливий показник, адже старші сайти легше проходят в топ видачі, більш захищені від бану.

Back Google – кількість хороших посилань на думку цієї системи. Якщо чесно, то я тут Гугл не розумію, як він рахує. Та я звернув увагу, що сайти з високим PR мають більше число Back Google. В принципі, можна подивитися ці беки в конкурентів, і проставити посилання на цих донорах також.

Alexa – відомий у світовому інтернеті показник. Він опосередковано показує відвідуваність ресурсу. чим менше число, тим краще. Але там дані (на відміну від лічильників відвідуваності) дуже приблизні. Якщо у когось в браузері встановлений тулбар від Alexa, то ті ресурси, які він відвідує будуть мати менше значення. Тому-то сео блоги мають завжди більший Alexa, ніж заслуговують по відвідуваності.

Solomono in/out — досить важливий показник. Відомий сервіс Solomono показує кількість посилань на сайт, та з нього. Якщо ресурс має мало вхідних посилань, та багато вихідних, то я добре подумаю, чи варто їх там купувати. Треба сказати, що Solomono, зараховує до вихідних посилань навіть ті, які закриті тегами nofolow.

Webmoney — потрібне поле. За кольором значка, можна побачити наявність чи відсутність претензій до сайту з боку системи Webmoney. Це важливо, якщо маємо справу з магазинами чи партнерками. Якщо клікнути на значок Webmoney у тулбарі, то можна прочитати відгуки про ресурс. Це ще один крок до безпеки в мережі.

CMS — показує на якій платформі розміщується ресурс.

Кол-во слов/символов — кількість слів чи символів у виділеному фрагменті. Потрібно як для того, щоб знати в статті якого розміру розмістили ваше посилання, так і для аналізу конкурентів. В мене був випадок, коли я купив багато посилань на сторінку “волнистые попугаи”. Все ніби зробив правильно, оптимізував, в індексі давно, а вперто не лізла в топ. Згодом я додумався подивитись кількість символів в мене, і в конкурентів. Виявилось, що в них в рази більше. Прийшлось швидко дописати текст, і позиції покращилися.

Позиции — кількість позицій у видачі в пошукових системах для всього сайту.

Позиции стр — те саме, тільки для кожної окремої сторінки. Можна побачити по скількох ключових фразах ту чи іншу сторінку знаходять користувачі в пошуку.

Соц. Сети — один з моїх улюблених показників. Показує, скільки разів цю сторінку рекомендували користувачі соціальних мереж Google +, Facebook, Вконтакте, Twitter. Досить точно показує популярність певної сторінки, адже на відміну від вебмайстрів, рядові користувачі досить щедро ставлять посилання на цікаві проекти.

Посещаемость — дозволяє подивитися відвідуваність ресурс не крутячи сторінку до самого низу де встановлені лічильники.

Валидатор — наявність помилок в коді сторінки. Не критично важливий показник, бо навіть серйозні ресурси що мають хороших спеціалістів не є повністю валідними. Головне щоб в популярних браузерах сайт коректно відображався.

Robots – наявність файлу robots.txt в корені сайту. Показує наскільки турботливо відноситься власник до свого ресурсу.

Уровень вложености — важливий показник для оптимізаторів, які купують посилання на свій ресурс. Чим менший показник, тим краще. В ідеальному випадку класно мати посилання із головної сторінки сайту.

Sitemap.xml — те саме що із robots.

Сервіси — доступ до інших сервісів які не вмістилися на панелі RDS бару. Там можна як оперативно додати нову сторінку в аддурілку, так і перевірити траст сайту та ін.

Очистка кеша — цей параметр також слід залишити, адже часто бар показує те саме число відвідуваності для ресурсу, тому цією кнопкою потрібно його “розворушити”.

Тепер перейдемо в налаштуваннях на вкладку “Пошук”.

Довго тут зупинятися не буду, скажу лише, що ті показники, навпроти яких поставимо галочки, будуть відображатися в результатах пошуку під кожним сайтом. Це зручно для аналізу конкурентів.rdsbar2

Наступним в налаштування в нас йде пункт “Підстановка в Html”. Скажу одразу, що там скрізь потрібно поставити галочки. Завдяки цьому легко можна бачити закриті та відкриті до індексації пошуковими системами зовнішні посилання.

RDS бар

Наступні вкладки для більшості користувачів є менш важливі, тому ми їх розглядати не будемо.

В RDS барі реалізовано ще пару фішок, але я їх відношу до обов’язкових, і тут розглядати не буду. Наведеного матеріалу достатньо для оцінки чужого чи свого ресурсу. В разі потреби взнати про якийсь показник RDS бару більше, просто наведіть на нього курсор і потримайте. Випливе підказка. Ну і як завжди — треба пробувати самому.

Тримайтеся!

4 коментарі

  1. О, прикольна штука, щиро дякую, Павло. До цих пір заходив на СУПР вручну.

  2. То дуже зручно, одразу все видно коли заходиш на чужі (і свої) ресурси.

  3. І справді класна штука)) дякую))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

***
Перейти до панелі інструментів Вийти