Реєстрація підприємця. Як це зробити.

реєстрація підприємцяДва дні тому зареєструвався підприємцем, і тут розкажу як це зробити. Ще пару місяців до того, я нічого не розумів у цьому питанні. Зараз ситуація покращилась, і я вже можу підказати іншим.

При реєстрації підприємця мене чекало пару несподіванок. Зокрема, я не думав що це насправді настільки легко, швидко та недорого. Я не жартую. Щоб зареєструватися в Україні підприємцем я витратив годину свого часу + 40 гривень. І це все. Так що не вірте тим, хто каже що це дуже важко. Елементарно. Та про все по черзі.

Перед тим як реєструватися підприємцем, спочатку подумайте для чого це вам потрібно. Я маю наувазі, що поки ви не ведете підприємницької діяльності, на мою думку, не потрібно спішити. Як я писав вище, зареєструватися ФОП – раз плюнути. А далі прийдеться платити податки. І оно вам надо? Якщо ви ще не ведете діяльності.

Багато людей плутаються у видах підприємців та податків. Я не є ас у цьому питанні, але спрощено поясню як нас вчили на Центрі Зайнятості бухгалтери.

Для початку слід вибрати діяльність якою будете займатися, її потрібно зареєструвати. Всі можливі види діяльності посортовані, і їм присвоєний певний номер. Це називається КВЕД. КВЕДи із 2012 року складаються із 4-х знаків. Свій КВЕД виберіть тут http://evrovektor.com/kved/2010/ . Можна обирати декілька видів діяльності, але записаний першим буде основним.

Є два види форм підприємницької діяльності в Україні: фізична особа підприємець та юридична особа.

Юридична особа вигідна тим, що у разі якихось проблем типу банкротства, власник відповідає тільки майном підприємства, а фізична особа – усім своїм майном.

Та у фізичної особи підприємця менше проблем з оподаткуванням, можна перейти на спрощену систему.

Йдемо далі. В свою чергу фізичні особи підприємці (ФОП) можуть бути на загальній системі оподаткування і на спрощеній.

На загальній системі ви будете заповнювати багато звітів і платити 15-17 відсотків податку від прибутку. Якщо не ведете діяльності, то ставите в декларації прочерки, і нічого не платите.

На спрощеній платите щомісяця єдиний податок у розмірі 1-20% від мінімальної заробітної плати. Це десь гривень 200-250 (не хочу зараз рахувати). Також платиться єдиний соціальний внесок у розмірі близько 400 гривень. Навіть якщо діяльності не ведете, соціальний внесок мусите платити.

Також, спрощена система оподаткування має різні групи, в основному використовують: 1, 2.

1-ша група, це в основному бабульки на базарах. Найманих працівників не можна мати, дохід за рік не перевищує 150 000 грн.

2-га група, можна мати до 10  найманих працівників, дохід річний не більше 1 мільйона гривень. Тут і виробництво, і продаж товарів. Але є в законі певні обмеження.

Отут дуже наглядно розписано про групи спрощеної системи оподаткування http://minfin.com.ua/taxes/-/accent_ediniy.html

Отже систему оподаткування вибрали, тепер потрібно реєструватися.

Для цього потрібно заповнити реєстраційну картку, форма 10, її можна скачати в інтернеті і слід заповнити вдома http://problem-net.com/?dl_id=20

Заповнювати слід друкованими буквами, ручкою одного кольору. Бо я щось затупив, і позаповняв  синьою, а КВЕДи чорною. На щастя жіночка в реєстраційному центрі попалася людяною, сама видрукувала новий бланк, і я при ній заповнив. Все безкоштовно. А ви кажете в Україні бюрократія!

Добре, реєстраційну картку заповнили, беремо з собою оригінал паспорта і копію ідентифікаційного. Йдемо в Реєстраційний Центр, у Львові це на вулиці Весняна, 4.

В першу чергу знаходите приміщення банку (в таких закладах завжди є) і кажете що хочете заплатити за реєстрацію ФОП. Платите 40 гривень (з них 6грн бере банк) і вам дають чек.

Після того шукаєте реєстратора із свого району (не обов’язково питатися: «ты с какого района 🙂 »). Все, стаєте в чергу. Мені повезло, черга не була великою, пару чоловік, а процедура досить швидка. Чуть не забув, не забудьте взяти прозорий файлик, так треба.

Все, від вас заберуть заяву і скажуть прийти дні через два.

Вони самі візьмуть вас на облік в Податкову та Пенсійний. Тільки потрібно купити книжку запису доходів і витрат (в Податковій також продається) і заповняти. Але я вже в тому не сильний, то когось потрібно питатися.

Якщо ви тільки зареєструвалися, то автоматом будете на загальній системі оподаткування, можна зразу перейти на спрощену. Якщо пропустите цей момент, то тоді тільки за 15 днів до початку кожного кварталу. І тільки раз в рік, не можна стрибати туди-сюди.

Звіти можна подавати в електронному вигляді, для цього зробіть собі цифровий підпис та печатку. Для цього знайдіть відповідний кабінет в Податковій + паспорт +копія паспорта + заява (бланк дадуть) + флешка чи диск (один на підпис, другий на печатку). Печатку можна не робити. На момент написання статті в Податковій була акція: електронний підпис виготовляли безкоштовно.

Ну ось і все, досить просто. Пару маніпуляцій – і ви зареєструвались підприємцем.

Мушу зізнатись, коли перший раз потрапив в Податкову, було враження «мрачноватєнькє», ніби то якесь місце по висмоктуванню грошей. Можливо це стереотипи, адже держава мусить з чогось жити. Та пам’ятайте, якщо ви дасте стягнути із себе зайві кошти – можуть стягнути. Постійно потрібно питатися: “де це написано?”. Тоді проблем має бути менше.

18 коментарів

 1. Оце доречно, дякую Павло, тепер в макітрі трохи прояснилось))

  • До речі, фірмочки за реєстрацію фізичної особи підприємця беруть від 300 грн. Закрити 1000 грн. Але як показує практика, не все так страшно, можна робити самому.

   • Але чи варто робити з такими податками? 

    • Олександре, та нема там таких страшних податків!
     На спрощеній системі (друга група) поки дохід (не прибуток) не перевершить 1 мільйона (!) гривень за рік, ти платиш 650 грн податку щомісяця. Тобто, якщо витрати не великі, то можна щомісяця заробляти під 100 000 грн і платити 650 грн податку. Сказка!

     • Просто я не розумію, де можна вицепити такий прибуток))

     • Фантастика !!!
      Прочитати Вас,то ФОПи казково багаті …. ((((

     • БРЄД ПОВНИЙ !!!!!!!!!!!!!!!!!!
      Якщо так все чудово,чому навіть ті,що не були мертвими ФОПами все рівно згортають бізнес …
      УКРАЇНА – ЦЕ НЕ ОФШОРНА ЗОНА, а країна з обмежиними можливостями і де@ільною владою, де люди вчаться хіба,що виживати в тих обіцянках,що їм наобіцяли так звані народні обранці !!!!

      • Не треба тут “брєдати”. Якщо я написав неправду, напишіть в якому конкретно реченні помилився.

 2. Отут згідний, треба добре подумати.
  Але всі починали з нуля, треба більше спроб. Все має вийти.

 3. Допоможіть будь – ласка обрати КВЕД для відкриття зоомагазину ???
  які обрати ???

  • Взагалі-то, я також збирався торгувати зоотоварами через інтернет.
   Тому реєстрував КВЕД: 47.91 – Роздрібна торгівля що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу інтернет.

 4. Добрий вечiр, може менi хтось пiдскаже, хочу вiдкрити приватного пiдприэмця, але працювати за кордоном (робота в iнтернетi) як тодi платити податки?

  • Серед КВЕДів має бути спеціалізація “інтернет діяльність”.
   Про податки найкраще запитатись у самій Податковій, там є люди, які відповідають на запитання людей. Я сам радився у них, це безкоштовно.

 5. НАТАЛЬЯ

  класна стаття!

 6. НАТАЛЬЯ

  якого року?))

  • Стаття написана у 2013.

   • Олександр

    Спасибі! Стаття класна. Можна уточнити подальші дії? Як зразу переходити на спрощену систему, треба якусь заяву і куди? І коли йти в податкову?
    Дякую.

    • Я підприємницької діяльності не веду, тому тут не підкажу. Але краще зверніть у податкову, і там є консультанти, вони розкажуть про подальші дії.
     А звіти у Податкову (нульові) я здаю у січні. Головне, щоб не пізніше, бо потім штраф нараховують, я вже так заплатив.
     І ще одне, ця стаття написана декілька років тому, а зараз відділення реєстрації підприємців змінилось. Тепер за іншою адресою, треба уточнити куди перенесли.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*