Результати екзіт-полу до парламентських виборів 2014. Деякі висновки.

verhovna-radaВчора ввечері оприлюднили дані за результатами екзот-полів до виборів у Верховну Раду України. Дані у різних компаній трошки різняться, але загалом картина приблизно така:

-Блок Порошенка та Народний Фронт Яценюка набирають приблизно по 22-24%

-Самопоміч – 12-14%

-Партія Ляшка – 6-7%

-Опозиційний блок – 6%

-Свобода – 6%

-«Батьківщина» Тимошенко – трошки більше 5%.

Зрозуміло, що результати ЦВК будуть трошки іншими, крім того, це тільки половина парламенту, інша частина вибиралась по мажоритарні.

Але з того що бачу, можу сказати, що це потенційно найкращі результати виборів за всю історію України. І не потрібно «нити».

Комуністи не пройшли, партія Тигипка пролетіла. Прозахідні, проєвропейські сили спокійно можуть сформувати не те що просту більшість, а й навіть конституційну (300 голосів).

Путін сам себе перехитрив, і якщо в минулому парламенті була прокремлівська більшість, то тут у нього дуже і дуже мало «штиків».

Крім того, ця Верховна Рада повинна бути і набагато якісніша за своїм складом. Згадайте, наприклад результати виборів 2007 року, де перемогли «Регіони» та БЮТ. Там у складі було дуже і дуже багато олігархів, популістів, та й просто не хороших людей.

Тепер же практично кожна із партій-переможців змушена була включати в список військових, громадських активістів, журналістів. В результаті менше потрапило «грошових мішків».

Зараз коротко пройдусь по результатах партій та блоків.

Блок Петра Порошенка. Набирає найбільше голосів, але менше ніж очікувалось. Скоріше всього їхні виборці «перетекли» до Народного Фронту.

Високий показник блоку Порошенка можу пояснити відсутністю великих помилок в ситуації, коли країну за попереднього президента практично пограбували, і на територію держави зайшла друга за потужністю армія світу.

Народний Фронт Яценюка. Отримали несподівано високий результат. Свою роль зіграв як непоганий рейтинг самого прем’єра, так і склад команди (Чорновол, Тетерук, і т.д.).

Думаю, що коли прем’єром залишиться Яценюк – це не найгірший результат. Правда потрібно пильнувати, щоб не набрали багато кредитів, які люблять лагідно називати «транші».

Перефразувавши старий анекдот скажу: «керувати державою на кредитах і дурень зможе, а ти так спробуй»!

Самопоміч. Дуже високий результат, фактично сенсація цих виборів. «Садовий і ко» отримали кредит довіри, який свого часу мали свободівці. А як цим розпорядяться новенькі у парламенті – побачимо. Але там також багато достойних людей, надіюсь влада їх не змінить.

Партія Ляшка. Результат виявився не дуже переконливим, особливо на фоні дуже недешевої рекламної компанії.

Я думаю, що Ляшка на гору популярності підняли ці його «допити затриманих сепаратистів», вони його й звідси скинули http://tsn.ua/vybory-v-rady2014/

Опозиційний блок. Переважно це регіонали. Це дуже слабенький результат, і великої шкоди не повинні принести.

Дуже добре, що частину голосів у них «відібрали» комуністи і Тигипко. Гуд джоб!

ВО «Свобода». Отримують на 40% менше голосів, ніж на минулих виборах. Але мають другий шанс доказати свою професійність та потрібність Україні.

«Батьківщина». У 2007 році, блок Тимошенко набрав близько 33% голосів, зараз у 5 разів менше. Юліне «любі мої» вже не проходить, і потрібно змінювати тактику.

Висновок. Усім партія слід дорожити довірою виборців та репутацією. Як показує досвід, втратити рейтинг дуже легко, а набрати його неможливо. У крайньому разі, за історію незалежної України я не пам’ятаю жодної партії чи політика, який би зміг значно підняти свій вже впалий рейтинг. Українці не пробачають.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*