Роджер Сайп “Развитие мозга”

Роджер СайпЯ прочитав багато книг про саморозвиток та досягнення успіху у житті. І можу заявити, що Книга Роджера Сайпа «Развитие мозга. Как читать быстрее, запоминать лучше и добиваться больших целей» заслуговує на увагу.

Читав з великим інтересом, тут багато свіжих ідей, яких не зустрічав в інших авторів.

Зараз коротко розкажу про що йдеться у книзі.

Вже з перших сторінок автор «оглушує» читача:

У вас є сильне прагнення бути посереднім.

Починаючи з молодших класів, через системи навчання і властивого нашому мозку

прагнення до безпеки у нас з’являється сильне неусвідомлене бажання бути як усі.

Ми хочемо злитися з натовпом, стати посередніми.

Тому, якщо ви хочете досягнути результатів більших за середньостатистичні – ви не повинні боятись виділитись, і крокувати попереду натовпу.

Ще одне правило: успіх не залежить від удачі, обставин, а від ваших думок та дій. До більшості людей не приходить успіх, і вони вважають що їм просто не везе. Ми ж повинні знаходити успішних людей, і наслідувати їхні дії.

Наступна особливість мислення: те що ми бачимо, те отримуємо. Мається на увазі картини, які ми малюємо у своїй уяві. Професійні спортсмени перед стартом ще раз і ще раз прокручують, у своїй голові як вони заб’ють вирішальний гол, чи перетнуть фінішну стрічку.

Так вони поступають тільки тому, що це ПРАЦЮЄ.

Та найцікавіше, що наш мозок ніколи не відпочиває, і завжди працює. Але куди він нас заведе, залежить від нашого світогляду, установок та переконань.

Сайп приводить випадок із своїм другом. Той вчив їздити на велосипеді свою дочку. Він крикнув до неї: «все прекрасно, ти добре їдеш, тільки не вріжся в стовп». І що ви думаєте, вона звертала увагу на цей стовп, і в’їхала в нього. Ви ж знаєте, що велосипед їде туди, куди дивиться його наїзник?

Це повторювалось декілька разів, поки батько не сказав: «все добре, а тепер їдь прямо до мене». І його дочка успішно об’їхала стовп.

Щоб рухатись вперед, потрібно обов’язково виходити із «зони комфорту» насправді це мозок нас тримає там, і має певну рацію. Адже при цьому його хазяїн (тобто ви) нормально живе, і мозок береже вас від неприємностей. Але таким чином ви не зможете досягти висот у своєму житті.

Коли ви посуваєте «зону комфорту» на новий рівень, ваше життя покращується! Ви можете назавжди переставити свою зону комфорту на новий, високий рівень.

Щоб рухатись вперед великими кроками потрібні дві умови: бажання вчитись та готовність змінюватись. Якщо забрати одну складову – ви нічого не досягнете.

Велику частину книги присвячено вмінню читати. Запримічено, що погані навички читання, значно підвищують вірогідність невдач як в навчанні, так і в житті в цілому.

Тому потрібно вміти читати швидко, і розуміти зміст прочитаного.

Незважаючи на те, що я читаю досить багато книг, Роджер мене здивував.

Так, він стверджує, що чим швидше читаєш, тим краще запам’ятовуєш. «Шо за хвігня» – подумав я собі. Та виявляється, що мозок обробляє інформацію разів у чотири швидше, ніж ми читаємо. І тому під час читання він постійно відволікається, бо йому «скучно». Тому читаючи швидше, ми не даємо мозку сумувати, і він зайнятий розумінням того, що читаємо.

Ще одна причина повільного читання – регресія. Часто ми свідомо чи несвідомо повертаємось на пару слів назад, ніби ще раз пересвідчитись чи добре зрозуміли. Насправді це шкідлива звичка. З нею найкраще боротись, коли прочитані рядки одразу закривати папером, посуваючи його донизу. І бажано досить швидко.

Також, потрібно розвивати периферійний зір, і намагатись бачити більше тексту. Також, вчіться читати одразу по два слова, а не по одному.

Автор книги приділив також увагу досягненню цілей. Тут є декілька важливих умов. По-перше, ціль повинна бути зрозумілою та точною. Наш мозок постійно працює як ракета самонаведення, але йому потрібні точні «координати».

Бо що означає «скинути вагу» чи «стати багатшим»? Де точні цифри?

Цілей не повинно бути багато, 5-6 достатньо. Їх слід записати на папері. Саме записати, а не набрати на клавіатурі.

Із них слід вибрати найважливішу ціль, яка допоможе виконати більшість інших.

Далі слід відповісти на запитання «чому». Чому вам важливо її досягти?

Візуалізація цілі. Ви повинні побачити себе вже із виконаним завданням.

На шляху досягнення цілей нам можуть заважати три причини. Небажання взяти на себе усю відповідальність – одна з них. Взяти усю відповідальність, означає що ви не зганяєте причини невдач на оточення, батьків, дітей, вчителів, уряд, а берете життя тільки у свої руки.

Ще одна корисна порада: слід постійно задавати собі два запитання:

– чи мої дії в даний момент допомагають мені просунутись до своїх цілей

– чи це кращий спосіб розпорядитись своїм часом саме так?

Роджер Сайп розказує свій секрет, як за допомогою двох годин, зберегти 10. Потрібно, у кінці тижня, відключити все що відволікає, і протягом двох годин продумати, спланувати, і розписати наступний тиждень. Дві години, не пів, не годину. Але таким чином ви зможете заощадити набагато більше часу.

Цей прийом допоміг дуже багатьом його учням, і він радить його усім нам. Прислухаємось?

Намагайтесь не робити дві речі одночасно. Це самообман. Ми не можемо працювати над двома справами одночасно, ми просто швидко переключаємось з однієї справи на іншу, перешкоджаючи собі та витрачаючи час.

В такому разі ви гарантовано зробити менше, ніж поодинці сконцентруєтесь на кожній справі окремо.

Згадує автор і про закон Паркінсона. А він каже, що робота займе увесь відведений на неї час. Тому намагайтесь стискати сроки виконання того чи іншого завдання.

В кінці книги Роджер допомагає нам зрозуміти зміст життя. Для цього пропонує відповісти на запитання: «Я існую для того, щоб служити, (роблячи що)?». От замість слів в дужках, потрібно вставити своє.

В мене вийшло: «Я існую для того, щоб допомагати іншим». Правда, щось не дуже в житті і допомагав, але надіюсь, що виправлюсь і все ще попереду.

І вже в самому кінці книги, даються інструменти для підвищення своєї енергії. Без неї нікуди.

Перше потрібно навчитись щиро сміятись над собою, над своїми невдачами, а також разом із друзями (не над іншими людьми, а разом з ними).

Друге. Потрібно відчувати вдячність. Впевнений, кожна людина має до кого відчути це почуття. Воно надає нам сили.

Третє. Управління джерелами інформації. Не дозволяйте «помиям» із телевізора, газет, недобрих людей погіршувати вам настрій.

Четверте. Здатність вибирати, на чому зосереджувати свою увагу.

І потрібно намагатись все робити на 100%. Бо якщо ви, наприклад, пройшли 95% дороги до магазину, але не зробили останні кроки, то ви не купите продуктів, якщо ви набрали 7 номерів із восьми, то ви не додзвонитесь до адресата. Тому завжди де можливо намагайтесь працювати на 100%.

Як ви бачите, огляд книги вийшов досить великим. А все тому, що книга є цікавою. І я її щиро рекомендую прочитати тим, кого цікавить його життя, бажання досягти чогось більшого, ніж ми маємо.

2 коментарі

  1. Цікавий огляд.) Ще б пробувати робити те що говорить автор, а не просто надихнутись його ідеями.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*