Розкрутка сайту.

сеоМи розмістили наш сайт в мережі, але на нього ніхто не заходить. Можна по сто разів заходити на свій ресурс та дивитися на лічильник але там відвідувачів буде не багато. Щоби сайт став популярним і на нього заходили відвідувачі потрібно зробити ряд кроків.

Після завантаження сайту на хостинг необхідно дати знати пошуковим системам що мережі з’явився новий сайт. Для цього його адрес треба додати в аддурилки (від слова “addurl”) пошукових систем. Пошукових систем є багато, але нас цікавлять тільки найпопулярніші.

Аддурилка Yandex тут

http://webmaster.yandex.ua/addurl.xml

Google тут

http://www.google.ru/addurl/

Mail.ru

http://go.mail.ru/addurl

Nigma

http://www.nigma.ru/index_menu.php?menu_element=add_site

Цих пошукових систем буде достатньо. Після того як ми додали сайти в аддурилки пошуковики зможуть проіндексувати сайт, тобто ознайомитися зі змістом сторінок і включити їх в індекс. Якщо користувач інтернету задасть запит, відповідь на який є на вашому сайті, то можна сподіватися що ваш сайт буде у результатах видачі. Але тільки сподіватися, бо бажаючих щоби сайт був у перших місцях предостатньо. У власників комерційних сайтів йде боротьба за місце у видачі не на життя, і там крутяться великі кошти. Відвідувачі можуть приходити на сайт з пошукових систем, контекстної реклами, посилань на інших сайтах, з соціальних мереж, каталогів.

Розглянемо які фактори впливають на місце у видачі сайтів

1. Вік сайту. У пошукових систем існує своєрідна “дідівщина” і новому сайт важко займати високі місця. Мусить пройти хоча б пару місяців. Просто молодим сайтам недовіряють. В таких випадках необхідно потрохи накупити посилань з хороших сайтів, додавати постійно матеріал та … чекати.

2. Ключове слово у назві домену. Наприклад у моєму сайті про папуг домен www.papuga.in.ua. Але це правило не є критично важливим. Згадайте хоча б відомі інтернет магазини www.rozetka.ua та www.repka.ua . Зрозуміло що ніяких ріпок вони не продають але це не заважає їм бути популярними та заробляти гроші. В таких випадках розробники намагалися зробити щоби назва сайту була простою та легко запам’ятовувалася.

3. Відповідність вмісту сторінки запитам користувачів. Потрібно “заточити” кожні сторінку вашого сайту під пошукові запити. Для цього йдемо до Яндекса і вказуємо слова які нас цікавлять. Це дозволить нам знати що шукають користувачі і яка частота запитів у місяць. Для цього введіть слово яке вас цікавить (напр.”домашні тварини”) і дивіться на результат. Врахуйте що це тільки в Яндексі, а є ще інші пошукові системи. Можна мати хорошу відвідуваність, але … є конкуренти, і вони не сплять. Берете запит з вашої тематики який вам сподобався і пишете статтю яка дає розгорнуту відповідь на цей запит. В тексті пару разів повинен зустрічатися цей запит (але не більше). Дуже важливо щоби в назві сторінки, заголовках статей, адресу сторінки було ключове слово, під яке ви робили сторінку.

4. Сайт повинен постійно поповнюватися свіжою інформацією. Пошукові системи повинен знати що ви не закинули свій проект, а постійно розвиваєте даючи читачам ресурсу найкраще. При рівних інших умовах, чим більше сторінок на сайті тим краще. Можна легко збільшити кількість сторінок у два рази якщо ви зможете перекласти сайт на ще одну мову.

5. Зовнішні посилання на сайт. Так пошуковики взнають наскільки цікавий ваш ресурс. Якщо матеріал читачам подобається то вони ставлять на нього послання (в соціальних мережах чи своїх сайтах). Але отримати безкоштовно посилання важко, тому приходиться їх купувати за гроші. Для цього є спеціальні біржі, але це ми розглянемо в інших матеріалах. Хочу зазначити що чим більше посилань тим краще. Бажано щоби більшість посилань були з сайтів вашої тематики. Дуже важливо наскільки якісний ресурс поставив посилання на ваш. Посилання з поганих ресурсів можуть нашкодити. Тут все як в житті. Якщо я знайомий напр. з Кличком чи Порошенком, то оточуючі будуть мене більше поважати ніж якщо б я дружив з якимось маніяком чи бандитом.

6. У сайту повинна бути правильна верстка, не має бути помилок в коді. Але це не так критично. Навіть в самого Яндекса  код не повністю валідний. Головне щоб сторінка правильно відображалась в браузерах користувачів.

7. Текст на сайті не повинен містити орфографічних помилок.

8. Доменна зона сайта. Як я вже писав у попередніх матеріалах найкращі це зони com. ua. ru. net. Але це не так критично важливо.

9.Наявність сайту в авторитетних каталогах. Це каталог яндекса та гугла (ДМОЗ). Пошукові системи знають що у ці каталоги строгий ручний відбір, і туди потрапляють тільки якісні ресурси. Правда опинитися там часто дууууже важко.

10. Весь матеріал на сайті повинен бути унікальним, не краденим їх інших ресурсів. В противному випадку Гугл та Яндекс вам цього не пробачать. Це дуже важливий фактор.

11.Хороші поведінкові фактори. Як пошуковим системам знати що ваш сайт якісний чи поганий. Дуже добре про це підказує час який проводять користувачі на сайті і скільки сторінок вони передивляються. Треба що би ці показники були високими. Для цього пишіть цікаві матеріали. Можна поставити відео ролик на сайт, відвідувачі будуть його дивитися і час проведений на сайті буде збільшуватися.

Якщо ви на сайті продаєте товари, тоді можна приводити користувачів за допомогою реклами. Це досить дорого і підходить для комерційних сайтів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*