Розумний підприємець

prodavec

це не той торговець 🙂

У 15 хвилинах ходьби від дому, є базарчик. Там розміщений магазин, в якому дешеві ціни на молоко. Буває і за 6 гривень, і навіть 5.75 за літр.

Як ви здогадались, покупців через це багато.

Завжди дивувався, як йому вдається тримати на молоко такі низькі ціни. В інших торгових мережах (навіть супермаркетах), ціни на 1-3 гривні вищі. І це при тому, що вони можуть брати великі партії товару.

Я припускав, що він бере на реалізацію якийсь «лівачок», тому й так дешево.

Тепер здається я додумався, як це в нього виходить. Напевне підприємець торгує молоком із нульової націнкою, або й взагалі в збиток (1-2 гривні).

Таким чином приваблює покупців. Ми ж знаємо, що рідко хто купує в магазині один товар.

В Ашані довгий час трималась низька ціна на їхні батони – багети. Люди з радості набирали цих батонів, а потім ще й цілий візок продуктів.

Так саме і цей бізнесмен. Головне привабити покупців, і щоб виробилась звичка купувати саме в цьому магазинчику.

Згадайте, ми хліб, молоко, та основні продукти харчування роками (!) купуємо в тих самих магазинах. Торговець про це знає, і використав на свою користь.

Це, звичайно, тільки моє припущення. Але думаю, що саме так і було. В крайньому разі, я б на його місця зробив так само 🙂

6 коментарів

  1. Це називається – локомотив продаж.

  2. Цілком можливо) а чому б ні, хитрість рулить)

  3. Демпінг.) Стандартна практика щоб підтримати репутацію “найдешевшого” магазину =)

    • Необов’язково. На інші товари може бути конкурентна ціна.

    • Це не демпінг, це стандартний маркетинг. Ядна позиція товару продається по ціні закупки, що робить товар привабливішим ніж в інших. А решта – за звичайними цінами. Цей товар є рекламним і залучає покупців. А магазину головне кількість продаж, а не те, що він продає. А більше покупців – більше продаж. Все елементарно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*