А вот с крысами ты еще познакомишься

НКВДДва дні пишу на історичну тематику (тут і тут).

І як в продовження цих тем історія, яку прочитав ще років десять тому, але пам’ятаю дотепер, бо сильно вразила.

Не секрет, що під час Другої світової війни були фронтовики, які воювали, ризикуючи здоров’ям та життям, і були загранотряди НКВД, які стояли позаду них. Щоб в разі відступу знову гнати вперед.

Ця історія відбувалась після війни, в одному із кафе. За одним столиком сиділа компанія ветеранів-фронтовиків, за іншим – компанія НКВДистів.

Фронтовики сиділи в медалях, отримані за свої подвиги. Адже вони врятували країну, і тепер люди їх вважають за героїв.

Як це часто буває, між двома молодими компаніями виникла сварка, під час якої, льотчик-фронтових сказав НКВДисту: «мы родину спасали, а вы – фронтовые крысы».

Тоді один із НКВДистів йому відповів: «Говоришь крысы? А вот с крысами ты еще познакомишься».

Ну і все. Люди порозходились, ветерани посідали на поїзд та поїхали додому.

Та вже через декілька зупинок наряд НКВД знімає з поїзда нашого льотчика із медалями на грудях. Заарештовує, і доправляє у свій відділок.

Серед «арсеналів» НКВДистів, був такий “атракціон”. Одна із камер була наповнена крижаною водою, висотою по кісточки. У воді плавали голодні щурі, які кусали в’язнів. Вийти з води заарештований міг тільки на гострий кусок металу, на якому ясна річ довго не постоїш. І нещасний змушений був знову спускатись у воду, і колами постійно у ній ходити. Якщо зупинеться хоч на хвилинку – на нього накидувались голодні щурі.

Після таких тортур в’язні або «ламались», або втрачали розум.

І от через такий «атракціон» прогнали цього фронтовика.

Людина, котра вперше описала цю історію, також відбувала покарання в далеких таборах СССР, і там зустріла цього льотчика. Він був худий, виснажений, втратив віру в себе. Зовсім не подібний на цього переможця із медалями на грудях, яким він був до арешту НКВДистами.

Про що говорить ця історія? Що в СССР життя людини не було варте нічого. Навіть якщо це життя ветерана, із заслуженими медалями на грудях.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*