Мій сайт потрапив під фільтр Google

фільтр ПінгвінВже пару днів трафік на моєму першому і найвідвідуванішому сайті різко знизився. Відвідуваність впала із 1600 до 1000 уніків щодня. І це при тому, що після мертвого сезону (літо) я, як і всі вебмайстри, очікував збільшення трафіку на своїх проектах. Чекав до 3000 чоловік щодня, пам’ятаючи про минулий рік. І на тобі! Потрапив під фільтр Гугла! Скоріше всього це сумнозвісний “пінгвін”.

Як тільки впала відвідуваність, я в першу чергу подивився на кількість читачів які приходять із пошукових систем. Точно, із Гугла перестали йти люди.

Далі слід було розібратися в причинах.

Думаю, я знаю досить точно в чому проштрафився: посилання. Інших правил я не порушував, переважна більшість текстів не сеооптимізовані.

Тільки «на свою голову» начитавшись рекламних постів сеоблогерів вирішив і собі просувати свій сайт за допомогою автоматичних систем просування сайтів.

Принцип роботи їх досить простий: ви додаєте сторінки на які хочете купити посилання (система може сама визначити ці сторінки) і автоматом на них купуються орендовані посилання. Все, вуаля! Позиції сайту ростуть, ви тільки встигаєте загрібати гроші.

Але, пошукові системи стають все розумнішими, і вже починає «закручувати гайки». ось так впав трафік з мого сайту

У моєму випадку на мій сайт про хвилястих папужок система купили 114-130 посилань. За це я платив 14 рос. рублів щодня, протягом трьох місяців.

Анкори система ніби розбавляла, але все одно ключова фраза входила прямо.

Наприклад на сторінку «купить попугая» були куплені три посилання із анкорами «купить попугая из рук в руки», «купить попугая ара» і «купить попугая корелла».

Бачите, скрізь є пряме входження ключової фрази, хоча багато спеціалістів радять щоб хоча б половина посилань мала анкор у вигляді адреси сторінки. І таких більше сто посилань, ясне діло що пошукових також не дурень.

У своєму курсі досить відомий інфобізнесмен також жаліється що Гугл наклав фільтр на його сайт, і відповідно відвідуваність сильно зменшилась. Він пробував їм писати, ті відповідали: «забагато сео посилань із прямим входженням, зніміть». Він частину зняв, та пишуть що ще є багато. От такі дєла. Не все так просто.

Ще одне. Багато сеодєятєлей писали що Гугл любить «сквозняки», тобто посилання із футеру (низу сторінки) одного сайту на інший. Не знаю звідки вони таке взяли, але так виходить що Гугл активно із цим бореться. Я сам вже познімав такі. Можливо в них і була причина накладеного фільтру.

Висновки.

1.Слід проаналізувати причину накладення штрафних санкцій: куплені посилання, переоптимізація, торгівля лінками, тощо.

2.Потрібно ліквідувати помилки з нашої сторони і почекати. Кажуть що фільтр «Пінгвін» може знятися автоматично. Якщо після 2-3 тижнів цього не станеться – слід писати в службу підтримки https://www.google.com/webmasters/

3.Будьте акуратні коли купуєте вічні посилання. Накупивши лінків із анкорами з прямим входженням, потім буде дуже важко їх познімати.

4.Треба дивитись в майбутнє, тому більшість посилання має бути у вигляді адреси сторінки: «http://www.papuga.in.ua/» а не «хвилясті папуги». Це не тільки моя думка, та ви дивіться самі, щоб потім це все діло не знімати.

5.Можна пробувати просувати інформаційний сайт взагалі без купівлі посилань. Я такі проекти бачив, і деякі мають зовсім непогану відвідуваність в конкурентних тематиках.

6.Всі сили в якісний контент. Тенденції такі, що саме тексти та картинки будуть в значній мірі впливати на популярність ресурсу.

7.Все-таки ці фільтри трохи несправедливі. Добре, я накупив посилань, але ж мої тексти якісні! На тому ж сайті про папужок, я все писав сам. Я утримував 7 років хвилястих папужок, розводив їх – значить мав чим поділитися. Чи я не правий?

А багато моїх конкурентів замовили рерайт на біржах контенту, або відсканували старі радянські книжки – і вони тепер в топі. А мій сайт по тих фразах де ще пару днів тому був у топ-5, сьогодні його немає навіть у топ-100.

Але чи виграє від цього користувач пошукової системи? Адже він не отримав якісну інформацію?

P.S. Коли мій сайт вийде з під цього “Пінгвіну”, я напишу тут абзац, або в новій статті. Тільки боюсь що це буде не скоро 🙁

10 коментарів

 1. А статистика (графік) на знятці з якого сайту?

  • Статистика з мого сайту (про хвилястих папуг). На графіку видно що відвідуваність була 400-450. Неприємно те, що і трафік з Яндекс трошки просів, паралельно з фільтром Гугла. Можливо Яндекс бере до уваги як реагує на сайт і цей пошуковик. В будь-якому випадку неприємно.

   • Теж помітив, що яндекс щось від гугла плагіатить. Колись була подібна ситуація з гуглом і яндекс разом з ним позиції понизив.

 2. Ти диви, поглянув на один свій сайт, і він також 3 11 вересня втратив всі позиції в гуглі. Символічна дата

 3. Боюсь наврочити, але здається таки Гугл зняв накладений фільтр. Автоматично.

  Вже на другий день після того, як я зняв 114 автоматично куплених посилань, і наскрізне посилання із футера одного зі своїх сайтів.

  Добре що я довго не чекав, і одразу ліквідував причину накладення санкцій.
  Все, більше не буду зв’язуватися із системами автоматичної покупки посилань типу “Вебефектор”, “Рукі” чи “Сеопульт”. Тільки вічні посилання, тільки на якісних сайтах, дуже акуратно і не масово купувати. Анкор у вигляді адреси сайту.

 4. Треба дивитись в майбутнє, тому більшість посилання має бути у вигляді адреси сторінки: «http://www.papuga.in.ua/» а не «хвилясті папуги». Це не тільки моя думка, та ви дивіться самі, щоб потім це все діло не знімати.” – я теж до такого висновку прийшов (так як сайт планується довговічним і ризикувати мені зовсім не хочеться). 
  Це добре, що гугл так швидко зняв фільтр, гірше булоб якби місяць-другий сайт під ним був…

  • Я після того як попав у халепу, продивився море інформації. У добрій третині випадків накладені фільтри не знімаються місяцями, якщо не роками.
   Мені повезло можливо через те, що я вже через два дні з початку проблем, знав всі можливі погані посилання. Тобто діяв оперативно.

 5. Хм, в мене також сьогодні гугл зняв фільтр. Може він так попереджує всіх про революцію в СЕО?

  • То видно був попереджувальний постріл в повітря 🙂
   Але все одно, я тепер буду із посиланнями акуратнішим.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*