Сео. Ще два експерименти.

сеоВ такій швидкозмінюваній науці як сео важливо знати як працюють останні алгоритми пошукових систем. Адже багато з того, що було актуальним років 3-4 тому вже не приносить користі сайту, а навіть шкодить.

Як знати алгоритми пошукових систем? Або читаючи повідомлення інженерів які відповідають за розробку програмного забезпечення, або знайомитись із порадами з практики інших вебмайстрів, або пробувати самому.

Пару тижнів тому в мене з’явилась можливість саму перевірити деякі речі. І я вирішив спробувати.

Так, більшість вебмайстрів стверджують про велику користь посилань із однієї сторінки сайту на іншу. Тк.зв. внутрішнє перелінкування. Вони стверджують, що посилання із меню пошукові системи понижують, а велику роль відіграють саме посилання із тексту статті.

Я про це постійно пам’ятав, тим більше на декотрих із моїх сайтів це спрацювало.

Та на www.pavlofox.net ще не було достатньої кількості статей, необхідних для правильного перелінкування.

Коли ж їх назбиралося під 200 я наважився…
Оскільки робив перелінкування вручну, то намучився трохи. Очі боліли, це правда. Та терпів, очікуючи отримати великий трафік.

В результаті за пару днів нудної роботи зробив внутрішнє перелінкування. Зробити то зробив, але трафік не пішов. В крайньому разі поки-що.

Вже пройшло близько трьох тижнів, а відвідуваність не зросла, навіть трохи впала.

Важко сказати чому так. Можливо потрібно зовнішніми посиланнями підняти «вагу» сайту. А можливо слід почекати.

В крайньому разі ви можете самі слідкувати за результатами. Якщо відвідуваність піде вгору – значить експеримент вдався. Правда в даному випадку щось мене долає песимізм.

Тепер про ще один експеримент, але я його тільки проводжу.

Є в мене сайт про хвилястих папуг. Там хороший траст та відвідуваність. Досить багато статей які добре перелінковані. Та у всіх цих посиланнях відсутні тайтли в лінках. Тайтл ви побачите, якщо наведете курсор на будь-яке посилання і почекаєте. Під курсором з’явиться тайтл посилань. Якщо він прописаний, звичайно.

А в мене зовсім їх немає. Порився трохи в інтернеті щоби взнати про їх користь.

Більшість вебмайстрів стверджують що вони ролі не грають. Але саме зараз дивлюсь курс Олександра Бєляєва «Блогінг от А до Я», то він стверджує що відіграють тайтли посилань роль не маленьку.
Як дізнатися хто правий? Правильно, зробити самому.
Так що зараз, на сайті про папужок прописую тайли у всіх посиланнях. Робота це ручна і нудна. Але треба зробити.

Якщо в результаті цього відвідуваність почне зростати – значить «все правильно сделал».

Правда відвідуваність у зоосайтів є трохи сезонна, і після зими падає. Та нічого, я подивлюсь по позиціях які займають ті чи інші запити.

Це все, з чим хотів поділитися з вами у цій статті. Робіть і ви експерименти і діліться результатами. Не скупіться!

3 comments

  1. Олександр

    Останнім часом намагався прописувати заголовки статей по адвордс і основну масу ключових слів зусереджував на початку статті і навіть враховував конкуренцію.. Спочатку відвідуваність зростала, але тепер впала до того самого самого рівня коли я це почав.. Сумно

  2. Розумію, самого інколи невдачі “вбивають” але і виходу іншого нема, як продовжувати далі. Ще раз і ще раз.

  3. Підтримую, що потрібно постійно експериментувати і пробувати. Не виключаю таку ідею, що й самі пошукові механізми постійно міняються, враховуючи якісь-там тенденції.
    Так-що єдиних і діючих правил на всі випадки просто не може бути. Ну окрім таких, як, наприклад, робити дійсно цікаві і оригінальні речі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*