Шевченківський гай

Шевченківський гайНедавно відвідав з екскурсією етнографічний музей під відкритим небом у Львові – Шевченківський гай. Тут більше сотні старовинних будинків, церков, господарських споруд. Їх знаходили по глухих селах, розбирали, і переносили сюди. Подібних музеїв в Україні не більше 5. Так що тут є що подивитись. Але, на відміну від центру Львова, тут туристів не так багато, як би хотілось. Можливо не всі знають, можливо трохи задалеко від центру міста, можливо не хочуть витрачати день на огляд всіх експонатів.

Цього разу взяв дзеркалку, і пішов фотографувати. Так що в статті буде багато фото. Кому таке не підходить – вибачайте.

Вхідний квиток коштує 20 гривень (для дітей менше). Крім того, на вході може чекати суворий контроль 🙂 Але якщо візьмете із собою якусь сардельку, то вас пропустять 🙂 собачкаІз цього експонату розпочалась історія музею. Це діюча греко-католицька церква:старовинна церкваПодвір’я із старою хатою:IMG_3075В одній із кімнат зібрані народні музичні інструменти:IMG_3078Хата із тином:стара хатаЩе одна, але це вже бідніша на вигляд:IMG_3104А це вікна такі робили:старе вікноТакі ляльки майстрині роблять із соломи:ляльки із соломи

Інтер’єр старої хати:інтер'єр старої хатиЩе один експонат:українська хатаЗнайдена, і привезена сюди козацька чайка. Я на мить уявив, як в ній бороздили морем мужні запорожці:козацька чайкаІнтер’єр старої хати:Інтер'єр старої хатиА так виглядала сільська школа:сільська школаСтарий вулик:старий вуликІ така хата:IMG_3204Тут навіть готують вареники:IMG_3212Мишей на території музею я не бачив. Боротьбу з ними очолив мужній Барсик:кіт, котикІконостас старовинної церкви:іконостас церквиРостуть квіти:жовті квітиХороша робота різьбяра: різба по деревуТак виглядали старі хати з середини:IMG_3260Працівники музею тримають курочок:кури, курочкиІ качок:качка, качечкаІ навіть поні. Я не впевнений, але здається на них і дітей катають:поні, маленький кіньГарне українське подвір’я:подвір'я

Старовинна криниця:криниця стародавняВітряки у нас також, не тільки в Голландії:старий млинГосподарські будівлі:господарські будівліСвітлиця:світлицяПіч і посуд:стара пічЕкспонат:IMG_3297Що за українське подвір’я без квітів?IMG_3303Тут утримували свиней:кучаКрасива хата:IMG_3308Гарно:хата, стара хата, Частина із млина. Діє, крутиться:IMG_3324Непогана робота. Заздрю:українське подвір'яЩе одна світлиця:IMG_3341Так люди жили:IMG_3342Гарно:IMG_3345Ще частина інтер’єру старої хати:IMG_3348Хата:IMG_3357Подвір’я:IMG_3359А це ви побачите при вході/виході в Шевченківський гай:шевченківський гайЯ був в середині тижня. На свята і вихідні тут бувають святкування, майстер-класи від майстрів народної творчості.

P.S. Якщо будете відвідувати Шевченківський гай, то розраховуйте, що це забере не менше півдня. Сил також тут залишите. Але це того вартує.

9 comments

  1. Дякую за чудову віртуальну мандрівку. Повеселила сільська школа – на картах лише Америка і Європа (вже тоді українці Росію недолюблювали :-)). Є запитання – на фото “Господарські будівлі” що то за невеличка пласка будівля (підпис є, але не видно)?

  2. Свинарник – то ліворуч (він у тебе є на окремому фото). А споруда, яка мене зацікавила – праворуч (висока, широка, але вузька). Схоже, там щось сушили чи що.

  3. Історія історією, културна спадщина культурною спадщиною, але як добре що я в 21-шому столітті живу і в не найгіршій з країн) Як ці люди колись без компів і електрики жили 😀

    • Не виключено, що саме той час і був справжнім життям. А не електрично-комп’ютерне сьогодення. Недаремно ж нас не тільки до комп’ютерів тягне, але й “на природу”.

      • В той час не було часу “на природу” ходити) Я виріс в забитому селі, там повно природи, але часу на неї ніколи нема… Тому краще в місті кза омпом сидіти і мати час на природу)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*